Skocz do zawartości
tupi

beckett - ala downdraft

Rekomendowane odpowiedzi

To jakaś kosmiczna machina . Z dwoma wtryskiwaczami :szok.

Ja od wczoraj testuje downdrafta z pompą 6 tyś. l. Uważam, że na każdy wtrysk trzeba podąć co najmniej 3 tys litrów. Moim zdaniem rury wlotowe powinny być zdecydowanie szersze. Tam mieszanie jest największe i w tym jest właśnie przewaga downdrafta nad zwykłym odpieniaczem Przy podawaniu takiej ilości wody wyda się że otwór wylotowy jest za mały. Może wybijać wodę do kubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie? wyczyta?em, ?e 1'en wtrysk Beckett'a powinno si? obs?ugiwa? 'serduszkiem' o wydolno?ci w przedziale 3500 - 4000 ltr/h.

mo?e tak by?, ?e te dwa wtryski zasila jedna pompa...

ameryka?cy stosuj? r??ne ?rednice rur wtryskowych, pocz?wszy od 1" czyli fi 32 mm ...

w tym skimmer'ze g??wna komora, to rura fi 200 mm a przej?cie w szyjk? pianow? ma gdzie? ~fi 100 mm, wi?c wod? do kubka wywali przy z?ym/nadmiernym ustawieniu ilo?ci zasysanego powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zaznaczając, że tyle wody przechodzi przez dyszę, a to już są potrzebne pompy o wysokich podnoszeniach. Pompa o małym podnoszeniu i dużym wydatku nie sprawdzi się.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak piszesz Rebciu , o wiekszym podnoszeniu to moze i styka wtedy taka 3500-4000l/h ale takie to raczej nie podnosza zbyt wysoko wody .

To musi byc jednak porzadna pompa 6000l/h najmniej i wystarczajacym podnoszeniu wody , mysle ze taka aquabee 6000 byla by ok ..hmm?

Chciaz ten DD R@f@l`a na tej pompce Quit One nawt sobei radzi nie wiem czy widziales ?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Stanach takie mają :) a i są iwaki co niby wydatek nie za duży ale podnoszenie szokuje :)

Z tą pompką Aquabee też bym poeksperymentował. No właśnie jakby ktoś miał w Mazowieckim taką do pożyczenia na 2 dni (nawet odpłatnie) to ja bardzo chętnie podjadę pod wskazany adres :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu mam heilea chyba ok 7-8 tys/h nie pamietam bo dawno jej nie ogladalem a w pracy lezy strasznie chalasuje ale pozyczyc moge i mam jeszcze chyba jakiegos aqua szuta do oczek wodnych jakies 7 tys litrow /h


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chodzi raczej o Aquabee. Jak się rozglądałem to tylko one (ta 5000 i 6000) mają przyzwoite podnoszenia :) ale jeszcze raz dzięki za chęci :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.