Skocz do zawartości
rah

Stawianie nowego zbiornika w miejsce starego.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi właśnie przyszedł do głowy pomysł, który zapewne zrealizuję w przyszłości.

Wielokrotnie spotkałem się z problemem, stawiania nowego zbiornika w miejscu poprzedniego.

Otóż mój pomysł zakłada wykorzystanie takiego okrągłego (nie dmuchanego) baseniku dla dzieci za 20-30 zł o pojemności kilkuset litrów.

Sam taki basenik wykorzystałem podczas przebudowy oczka wodnego, gdzie ryby przez kilka dni siedziały w basenie, zanim wszystko na nowo zrobiłem.

Tu zakładam ustawienie baseniku na podłodze, wyłożenie dna np. styropianem, na który można postawić bezpiecznie skały i wlać wodę.

Potem spokojnie zabieramy stary zbiornik i stawiamy nowy.

Uważam, że pozwoli to na spokojne rozłożenie prac na dwa, trzy dni.

Sam się kiedyś za to zabiorę to opiszę, jak mi poszło :(


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basenik jest OK, ale tak jak piszesz trzeba cos na dno dac i uwazac aby nie przebic. Jego zaleta jest taka, ze ma duza powierzchnia dna na ustawienie elementow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basenik mozna latwo podziurawic skala. Do katowickiego (pseudo) Oceanarium wode przywozono w takich zbiornikach:

http://www.allegro.pl/item118010451_zbiorniki_ibc_1000l_idealny_stan_tani_dowoz.html

To jest 1000l dla andrniewa moze byc nawet za maly:p:D Dobrym rozwiazaniem sa IMO beczki, pojemniki na zabawki dla dzieci(nawet po 150l!) i plastikowe wanny.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Paweł to zdradz nam ten sekecik co planujesz w tzw przyszłości :(


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ,że taki pojemnik ma 1 metr szerokości , wiec nie u każdego przejdzie przez drzwi. U nas można taki pojemnik kupić za 50 zł , tyleże do umycia.

@nowy zarazony , jak będe zmieniał zbiornik na większy to napewno coś wykombinuję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z takim basenikiem nie ma problemu. Wejdzie przez każde drzwi (przed napełnieniem) :) Poza tym jego zaletą jest właśnie duża powierzchnia i bezproblemowy dostęp do wszystkich kawałków skały koralowców itd.

W beczkę z takim małym otworem to można skały powkładać tylko wcześniej młotkiem trzeba porozbijać , a potem posklejać :)

Co do planów to plany mam już od 2 lat tyle, że przez tą moją kontuzję kolana wszystko się porypało :(.

Morszczak musi się wykazać dużą cierpliwością więc co tam te kilka lat planowania :)

@andrniew- jak ty będziesz zmieniał baniak to najpierw trzeba będzie dom powiększyć :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos boi sie przebicia scianek basenika to moze kupic ponton sobie :-) Tylko, ze niewiadomo z czego on jest zrobiony i zeby nic nie puszczal do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.