Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

Falownik by Loccutus

Rekomendowane odpowiedzi

a czemu te aquabee bezglosnie bez zadnych szarpniec sie zalanczaja z ty mfalownikiem ? trafiles w 10 czy jak ? :) pieknie pracuja caly dzein sie prawie przyglondalem jak smigal :) bezglosnie , bezszelestnie , pieknei no poprostu piekna praca tych pompek , zaloze jutro maxijeta i zoabcze co sie bedzei dzialo :) a , nie zaloze bo musialb bym wtyczke znow uucinac :/ szkoda mi juz ciac wtyczek od pomp :(

Sprobuje moze jutro nagrac dokladny film z bliska pokaze pompke podczas zalanczanai je jdo pracy ,.. tak jak pisalem zadnych szarpniec , cichutenko startuje .

pozdr..

Ps ,Leszek Ty sie nie przejmuj tymi pompami wepchne Ci je do odpieniacza;) :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za??? do falownika gniazdko na kablu - szkoda wtyczek ci??.

rozmagnesowanie wirnika ??? na skutek tego stukania o stoper czy amortyzator czy jak to zwa? - mo?liwe ?e to przyczyna padania pomp - ale w takim razie sprawe za?atwia wymiana wirnika i po k?opocie :(

PS ja testowa??m na MaxiJet'cie dzia?a?o tydzie? bez ?adnych k?opot?w aczkolwiek s?ycha? pstrykniecie przy starcie wtedy gdy wirnik ruszaj?c puka o amortyzator tego "?migie?ka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam falownik Aqua Medic i do tego podlączone zwykłe tanie pompy cyrkulacyjne firmy Aquaclear, smigają juz ładnie 3-4 lata bez awarii :-)

Pozdrawiam

Artur Furtak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus pytanko :( beda kiedys udostepnione dla ludzi plany tego falownika/PH-metru?? bo ja sie mecze na mechanicznych zegarach :) a i staly pomiar PH by sie przydal i bym sobie na podstawie planow cos takiego zbudowal :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

jak dlugo wytrzymaja taikie pompy ktore co godzine zostaja wlanczane i wylanczane?

Czesc.

Milo Cie znowu widziec na nano :(

Co do Aquabee to nie wiem, ale jako (ew.) wskazowke powiem, ze u mnie trzy pompki MaxiJet 750 wlaczaja sie i wylaczaja co jakies 30-40 sekund przez 24h/doba i tak juz sobie terkoca (przy wlaczaniu) od ponad roku.

Jak MaxiJet wytrzymuja tysiace wlaczen i wylaczen to AquaBee powinny tym bardziej.

Thx za reaktor :) wlasnie doszedl.

Bardzo fajny :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prosze nawet co 30 sekund. Ja za próg minimalny przyjąłem minutę.

Co do udostępniania planów budowy - W planach blizszych mam 4 kanałowca z troszke bardziej rozbudowanym sterowaniem, w dalszych z regulacją obrotów więc może warto poczekać ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta regulacja obrotow, to na jakiej zasadzie? Do wszystkich pompek na 230V, czy tylko do tych z elektroniecznie sterowanymi obrotami?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulacja obrot?w przemiennikiem cz?stotliwo?ci -

Przetwornica cz?stotliwo?ci jest urz?dzeniem elekronicznym s?u??cym do zamiany jednego rodzaju energii elektrycznej na inny (??dany). Zbudowana jest z zasilacza-prostownika jednofazowego (230V) lub tr?jfazowego (400V), cz??ci steruj?cej oraz element?w mocy.

Zasada dzia?ania: przemienne napi?cie zasilaj?ce jest prostowane w zasilaczu (energia sk?adowana jest w kondensatorach elektrolitycznych du?ej pojemno?ci), nast?pnie napiecie to przekazywane jest do uk?ad?w wykonawczych-tranzystor?w lub cz??ciej zespo??w tranzystor?w IGBT.

Uk?ad steruj?cy ma za zadanie: regulowa? cz?stotliwo?? wyj?ciow? przetwornicy nadzorowa? takie parametry pracy jak pr?d obci??enia, czas narastania i opadania cz?stotliwo?ci i napi?cia wyj?ciowego.

Zastosowanie: regulacja pr?dko?ci obrotowej silnik?w elektrycznych

- chce sie w ko?cu za to zabra? - powinno dzia?a? z ka?d? pomp? zasilan? 230V BEZ elektroniki wewn?trz czyli od Aquaszuta przez marea po Grundfoss'a sorry znaczy Deltec'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus tylko nie wszystkim sa potrzebne kanaly 4 lub wiecej i regulacja predkosci :(, mnie by w zupelnosci wlasnie wystarczyly 2 kanaly + PH-metr bo z pierwszym sie mecze a drugiego nie mam :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :
Swir2 :

jak dlugo wytrzymaja taikie pompy ktore co godzine zostaja wlanczane i wylanczane?

Czesc.

Milo Cie znowu widziec na nano :(

Co do Aquabee to nie wiem, ale jako (ew.) wskazowke powiem, ze u mnie trzy pompki MaxiJet 750 wlaczaja sie i wylaczaja co jakies 30-40 sekund przez 24h/doba i tak juz sobie terkoca (przy wlaczaniu) od ponad roku.

Jak MaxiJet wytrzymuja tysiace wlaczen i wylaczen to AquaBee powinny tym bardziej.

Thx za reaktor :) wlasnie doszedl.

Bardzo fajny :)

ano witam witam :)

Teraz sam Piotr widzisz ile pracy wlozylem w ten Kalkreaktor i jak jest wykonany :)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur Furtak :

Witam

Mam falownik Aqua Medic i do tego podlączone zwykłe tanie pompy cyrkulacyjne firmy Aquaclear, smigają juz ładnie 3-4 lata bez awarii :-)

Pozdrawiam

Artur Furtak

Artur , a czy pompy nie stracily moze troche na mocy po tym czasie , nie zauwazyles , nic tam sie nie zmienilo ?

I jakbys mogl powiedziec jak ustawiony masz cazs zmiany pomp ?

Njaprawdopodobniej to jedna wielak sciema , te falowniki dobrze funkcjonuja jesli sie odpowiednie do nich dobierze pompy .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nnie naszlo cos innego. jesli dobrze zrozumialem to pompy wlaczaja sie naprzemiennie, tzn jak jedna chodzi druga jest calkiem OFF ? tak sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo zrobic falownik ktory by zmniejszal do minimum jedna pompe podczas gdy druga pracuje ? wydaje mi sie ze w tej wersji stworzyliscie swietny mikser do koktali z rybek takich jak mandarynka np ktora wplywa w kazda dziure :( Zbychu, lepiej zabezpiecz wyloty tych pomp :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale... pod falopwnik jak juz to zostana podlonczone pompy Tunze lub ewentualnie Marea jesli ktos wol itaniej ..., nigdy w zyciu taki prad wody ze zwyklej pompy rybie na glowe no cos Ty :( ( na czyms musowo bylo je wyprobowac i pokazc jak falownik sobie pieknie radzi :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej martwi ze w wylaczona pompe wplynie jakas ciekawska rybka i jak pompa odpali to bedzie mielonka :(

Tunze maja w funkcji foodtimer taki bajer ze wirnik co pare sek. lekko sie rusza co odstrasza ciekawskie rybki.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie taki foodtimer zrobil tez loccutus w swoim Falowniku za co mu jstem wdzieczny :(

Jedno klikniecie na przycisk i pompy staja na powiedzmy 10 minut w zaleznosci na ile sobie nastawimy w falowniku czas pauzy na karmienei , poczym nastepnie same automatycznie przechodza o pracy .

Mysle ze leszek zrobil bardzo dobry falownik plus do tego Ph miernik :) nie masz tego falownika w reku , bo napewno sam bys duzo dobrego o nim tutaj chcial wszystkim przekaazc .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie neguje bynajmniej. sam ostrze sobie zeby na ph kontroler Leszka :(. zwracam Ci tylko uwage ze jak niezabezpiezona marea bedzie godzine stala w miejscu to moze sie zdazyc ze jakas mandarynka czy inne zwierze tam wplynie i jak pompa odpali to bedzie mielone na slonej wodzie.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano calkiem mozliwe , czasami tez jak nie zabespieczona gora akwarium czy tez brak oswietlenia nocnego to rybcia potrafi tez wyskoczyc :( takie to hobby trzeba caly czas myslec .

A z tymi marea to nie wiem dokladnie jak one tam wyglondaja , nie maja jakiegos koszyka zabespieczajacego ?

W kazdym badz razie ja pod ten falownik podepne pompy Tunze ten model 6060 .

pozdro..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filavandrel :

@loccutus tylko nie wszystkim sa potrzebne kanaly 4 lub wiecej i regulacja predkosci :(, mnie by w zupelnosci wlasnie wystarczyly 2 kanaly + PH-metr bo z pierwszym sie mecze a drugiego nie mam :)

Filavandler Ty nie badz "gupi" bierz na cztery pod dwa wyjscia podlonczysz sobie wiatraki na 220 wolt i po wlonczeniu sie HQI rura , beda Ci automatycznie smigaly i chlodzily wode i lampy :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swir2 hehe nie bede glupi :( na razie nie mam zamiaru zmieniac akwa na wieksze a wiatraki to chodza zawsze jak sie swietlowki wlacza :) o HQI nie pomyslalem ale mysle ze bylo by to troche za duzo na moje akwa :)

w dodatku 2 pompy cyrkulacyjne to w mojej kaluzy az za duzo :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko :(

obejrzalem sobie Twoje nano ladne jest gratuluje , nie uwierzsz ale posrod zywej skaly , znalazlem takze jedna owce kora sie tam pasie (skala w ksztaucie owcy ), pokaze Ci to zdjecie na priv to sam fikniesz ze smiechu :)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.