Skocz do zawartości
Bolo

Tarło Błazenków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

4/3 dni temu zauważyłem tzw zalotki błazenków(drgawki) bardzo czeste, a od 2 dni błazenki siedzą prawie cały czas skryte za skałami wypływaja na chwile i spowrotem , najcześciej wyplywa samiczka:) Jest możliwe że złożyły gdzieś jajeczka?

Udało wam się wychować chociaż 1 błazna? Wiem że ogólnie jest to bardzo trudne ale może warto spróbować:) Można gdzies zakupić pełny pakiet żywieniowy dla takich maluchów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zapraszam do działu rozmnażanie jest dużo o tym tematów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jednak ktoś rozwinie ten tamat:)? na prawde nikomu z was nie udało się z błazenkami?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwinięty wielokrotnie, wystarczy czytać ;)

Żywe zarelko, osobny zbiornik itd,ale bez tego to się nawet nie podniecaj :)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podniecam się bo wiem że to trudna sprawa;p tym bardziej dla nowicjusza ;) Czytałem już kilka postów na tym forum ale dalej jakby mały niedosyt ;p

-czy nic nie robiac ikra lub maluszki jak sie wykluja i zostana nie zepsują zbiornika?

- czy trzeba obowiazkowo przenies male?

Jeżeli ktoś coś wie i chce się ze mna podzielić wiedzą chetnie zapraszam do konwersacji:) (jeżeli masz zamiar pisać "było dużo wątków wystarczy poszukać" to lepiej nie pisz wcale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z poprzednikiem. 90% tematów i pytań forumowych "już było". Ale gdyby nie nowi akwaryści i ich "te same" pytania, forum stanęłoby w miejscu, a może nawet padło, a starzy wyjadacze nie mieliby szans nabijać postów wpisami typu "wystarczy poszukać"


6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U m nie błazny składają ikrę co 3 tyg chyba - pięknie na szybie czy skale wyglądają - oczka nawet widać, później się wykluwają i pewnie stanową pokarm. Dałbym sobie spokój w chowem. Wiem że gdzieś drzemie chęć " zdobywcy" - ale rozmnażalnie błaznów to prawdziwe farmy...... Nie dasz rady - ale powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wczoraj od 14-19 nie było mnie w domu.Przychodzę a śladu po jajkach nie ma. Wyległy się wszystkie i to w dzień. Około 19 gobiodony zaczeły składac następną partię."

Naprawdę jestem pełen podziwów.... :clap: Przez te parę lat na forum nie widziałem aby ktoś dochowałs ie błaznów - ale cóż na księżycu też długo nik nie lądował. Podziwiam za pasję . Na prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od hodowli fito i zooplanktonu,zajmie Ci to trochę czasu,bedziesz mógł ten czas wykorzystać na przygotowanie inkubatora dla maluchów :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można tego jakoś obejść?:) po prostu kupic to co potrzeba do jedzonka karmic czesto i blazny sie ciesza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link od wujka google

http://www.advancedaquarist.com/2007/2/fish Tam masz opisany przykład odchowu ocellarisów.

Jeżeli faktycznie Ci zależy to poszukaj trochę informacji też z innych źródeł i próbuj.

Ja oczywiście życzę powodzenia i czekam na relację z efektów :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rozwinietej hodowli fito i zoo nie sądzę aby udalo ci sie wykarmic larwy.Musisz karmic wrotka przez minimum tydzień a najlepiej dwa, przez ten okres wrotka musi cos jeść aby byc dobrym pokarmem dla larw i kolo sie zamyka.Fito , zooplankton to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.