Skocz do zawartości
gnom

Isopod na L. amboinensis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem malutka krewetke, ale dopiero po ok 2 tyg od kupna zobaczylem ze ten bialy punkcik zrobil sie znacznie wiekszy. Bo krotkiej kelkturze takze tutaj (ale starsze tematy) dowiedzialem sie ze to pasozyt. Jedyna metoda na pozbycie sie go jest usuniecie mechaniczne.

Zlapanie mojej sztuki na dzien dzisiejszy jest niemozliwe, jest malutka i plochliwa jeszcze nie podplywa do pokarmu z reki.

Czytajac tez o cyklu zycia tego robactwa ztego co zrozumialem po braku mozliwosci rozmnazania isopod umiera i odpada sam.

Czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia w tym temacie? Usuwac czy zostawiac ?

post-14288-0-59207900-1431095907_thumb.jpg

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybyś wrzucił fotkę.

Ja tez na L.amboinensis miałem splewkę. Niestety sama nie odpadnie , trzeba ją mechanicznie usunąć bo deformuje z biegiem czasu pancerzyk i osłabia samego żywiciela.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie dodane, slabej jakosci na szybko robione telefonem.

Przeciez musi byc moment w ktorym pasozyt umiera, i mam nadzieje, ze nie bedzie to moment smierci zywiciela ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odważę się jednoznacznie ocenić że to pasożyt a tym bardziej splewka na podstawie tej fotki.

Musisz sam przypatrzeć się z bliska czy jest to właśnie to ....

https://www.google.p...splewki;250;167

Dodam tylko że moja usadowiła się dokładnie w tym samym miejscu co u ciebie. Na mojej było ewidentnie widać dwa punkty i charakterystyczną budowę. Krewetka ewidentnie wolniej rosła od pozostałych , miała zniekształcony pancerzyk oraz problem z wylinką ( cały czas przy tym grzebała). Jest to pasożyt jak pluskwa żywiąca się krwią żywiciela.

Ja wyjąłem krewetkę na papierowy ręcznik i ostrym nożykiem do tapet oderwałem splewkę od krewetki po czym wydłubałem ja spod pancerzyka. Krewetka liniała już kilkakrotnie ale zniekształcenie jest jeszcze cały czas widoczne ( ale zmniejsza się co wylinkę)

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem splewka.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.