Skocz do zawartości
mars79

parametry wody

Rekomendowane odpowiedzi

A czysta RO czemu nie można kalibrować?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. W instrukcji jest napisane, że płynem referencyjnym do kalibracji jest woda destylowana, ro, rodi... Można się na tym przejechać.

Ikris, dlatego, że jak mój skalibruję na RO, to później mi zaniża o jakieś 0.003 SG

Lepiej ustawić ze wzorcem i trzymać się punktu referencyjnego blisko mierzonych wartości. W akwarystycznym też powinni z tym pomóc. Przecież oni nie mogą sobie pozwolić na rozjechane parametry jak sprzedają wodę.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtopic. Kiedyś byłem świadkiem ciekawego? wydarzenia w jednym ze sklepów morskich w Wwie. Pewna Pani, która miała już jakiś czas akwarium morskie skarżyła siż, że nowo kupione zwierzaki jej padają, mimo że dojrzewanie już się zakończyło (wyniki testów ok). Ale pomimo tego jedyne co chce żyć w akwa to glony. Ostatnim "rozwiązaniem" zagadki wydawało się błędne zasolenie. No i Pani ostatecznie przyniosła próbkę wody i swój salimetr. I co się okazało - woda w baniaku prawie słodka, bo Pani mierząc zasolenie w nowo-przygotowywanej wodzie sprawdzała co wskazuje "rtęć" na termometrze. Miało być około 23-25 i tyle było już po wsypaniu niewielkiej ilości sol do wody...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lipcu będę kupował sol to kupie płyn do skalibrowania sprzętu i w tedy musi być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.