Skocz do zawartości
t2mek2

Fungiorodna skałka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem kiedyś skałkę z zoanthusami po jakimś czasie zaczęło coś na niej wyrastać, okazało się że to mała Fungia.Szkielet mocno oblał skałkę i sztywno się trzymała. Któregoś razu po niecałym roku kiedy już mocno podrosła chciałem zrobić szczepke Zoa z tej skałki i poczułem że Fungia się jakby odrywa. Pomogłem jej, oderwałem i położyłem na piasku. W miejscu gdzie była zaczęła wyrastać nowa mała Fungia :)

post-14639-0-58877500-1431537941_thumb.jpg post-14639-0-16241300-1431538487_thumb.jpg post-14639-0-87454500-1431538474_thumb.jpg

Nowy maluch

post-14639-0-21283800-1431538504_thumb.jpg

I teraz mam pytanko czy mógłbym trochę przyspieszyć ten proces i odcinać nożykiem takie maluchy?

Może "zarodki" siedzą jakoś głęboko w skale i nic by się nie stało?

W ten sposób mógłbym się szybciej podzielić tym pięknym koralem z kolegami z forum :)

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką skałkę i u mnie po jakimś czasie same Fungie odpadają.

To co zauważyłem to ręczne dokarmianie wpływa szybszy wzrost i szybsze samoistne oderwanie się od matecznika.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jej nie oddam :)

Wiem dokarmiam wszystkim, stynkami krewetkami - bardzo żarłoczne są, tylko chodzi mi o to czy nic sie nie stanie jeśli wcześniej sam odetnę takie małe średnie sztuki i dalej będą wyrastać czy trzeba czekać aż samę odpadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odcinam, zostawiam to naturze. A czy po ingerencji nic się nie stanie nie mam wiedzy.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.