Skocz do zawartości
pawel_jaw

ATLAS ZWIERZĄT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie i w newsie, zapraszam do dyskusji, wszelkie pomysły bardzo mile widziane.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje pomoc w ew. obrobce zdjec - z racji mojej roboty - fotograf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadniem pomysł bardzo trafiony. Najlepiej by to wygladało tak: Zdjecie (tylko aby wyraźne ) + opis danego zwierzaka w którym są wyszcegulnione cechy, agresywność, jaki pokarm spożywa, dla jakich akwarystów jest polecana itp.

Wedłg mnie baaaaaardzo dobry pomysł! Tylko kto go zrealizuje.......? :()))


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny pomysl:wink

P.S. Moze by to jakos wykorzystac

http://www.akwarium.gdynia.pl/galeria/Koralowce/index.html


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie o czyms w rodzaju polskiego www.meerwasser-lexikon.de ?? zdjecie, wymagania, i do tego opinie z praktyki ? sporo roboty ...


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi? co? a'la wikipedia - wtedy kto? kto ma dane zwierze mo?e je opisa? czy zredagowa? opis, inny wkleja fotke jesli ma lepsz? - kto? to zatwierdza i ju?. Robota roz?o?y sie na wiecej ludzi i nie b?dzie taka ci??ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest jakiś odzew:)

@tupi miło z Twojej strony, tylko nie wiem, czy dasz radę kilkaset zdjęć obrobić:(. Będziemy się starali wybierać takie, które tej obróbki potrzebują jak najmniej.

@Halik pomysł zrealizuję ja:).

@R@F@L

Wszelkie propozycje są brane pod uwagę, jedank ja mam już delikatny zarys tego, jak ma to wyglądać.

@Wildtom roboty jest dużo, dlatego nikt nie mówi, że to wszystko wystartuje za tydzień:)

@loccutus tak by było najlepiej, ale jest to niemożliwe do wykonania, ponieważ nie każdemu chce się cokolwiek napisać, a poza tym chcemy, żebyt forma tych wszystkich opisów była spójna i stworzona według jakiegoś szablonu.

Generalnie jest tak.....

Zdjęcie zwierza, a najlepiej kilka, pod spodem wymnagania "techniczne" w stylu temperatura, zasolenie, prąd wody, światło, a pod spodem ( co chyba jest najcenniejszym źródłem informacji ) luźna opinia hodowcy, czyli człowieka, który się z danym stworem zetknął..można oczywiście poprzeklejać suche fakty z neta, ale to już nie to samo, co więcej, bardzo często wypisuje się bzdury nt. niektórych ryb czy koralowców.Chę tego uniknąć.

Roboczo termin staru naszego ATLASU jest planowany na listopad-grudzień.Teraz są wakacje i nikomu zapewne nie będzie się chciało nic robić, co ze względu na urok tego czasu, jest zrozumiałe. Poza tym kilkaset opisów - sami wiecie, tak jak Wildtom powiedział, sporo trzeba nad tym posiedzieć, każdy coś robi, uczy się, studiuje, pracuje, więc nie będzie lekko.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

czyli jednak cos takiego jak germanski lexykon :(

ja moge cos potlumaczyc jak bedzie potrzeba


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za-kłopotany. Mam nadzieję że wiesz czego się podejmujesz :(


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom tak, będzie robione na germański - tam wygląda to dobrze i wydaje mi się, że nie ma co tego zmieniać, można co najwyżej lekko udoskonalić:)

A propos tłumaczenia, to nie będziemy nic "kserować".

Z drugiej strony nie czarujmy się - mało jest polskiej literatury, mało polskich informacji, dlatego bez delikatnych zapożyczeń :D się pewnie nie obejdzie.

@Mario-sz oczywiście, że nie wiem czego się podejmuję bo pewnie gdybym wiedział, to bym się za to nie wziął:D


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pod "P" koniecznie prosze umieścić pąkale

zdecydowanie jestem na tak - mam to w sobie, ze nawet jak znam zwierze czy innego stwora to lubie popatrzec na zdjecia i po raz enty przeczytac opis gatunku, zachowania, wymagania itp. pozdro


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może forumowicze dorzucą swoje fotki już obrobione odpowiednio - czyli po prostu podajcie w pixelach jakie maja mieć wymiary i ile moga maxymalnie "ważyć"

każdy coś wygrzebie.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel, i mnie nie chodzilo o ordynarne kopiowanie opinii z tego lexykonu. chodzilo mi raczej o wlasnie ogolne informacje o zwierzakach - bedziesz potrzebowal, daj znac


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że fajnym ulepszeniem była by możliwość dopisywania przez akwarystów własnych spostrzeżeń o każdym zwierzaku np. w formie komentarza.

Zgadzam się, że same suche fakty skserowane z sieci to moim zdaniem za mało. Fotek też powinno być więcej niż jedna, ale proponuję, by można było przesyłać swoje fotki do admina, a on dopiero po obróbce i akceptacji będzie wklejał do leksykonu. To tak, żeby nie zaśmiecić słabymi kiepskimi fotkami leksykonu.

Podro dla ambitnych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko ma zrobic Pawel ? :)

Kazdy powinien dostac kilka rybek, czy korali o opisac

Na dole podpis autora i ewentualnie zrodlo.

Jak bedzie kicha ktos zrobie lepiej to sie wymieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do fotek to poprostu proponuję (nie wiem czy to łatwe jest do zrobienia) aby było miejsce na np. 10 fotek (dla niektórych korali to i tak za mało żeby pokazać zmienność osobniczą) a dodatkowe linkować w postaci linków do galerii klubowiczów (miniaturek).

co do opisów to fajnie by było gdyby można było umieszczać komentarze.

A i najważniejsze chyba co mi do głowy przychodzi to możliwość umieszczania krótkich filmików (np. 10-15 sek 1 MB) to w przypadku ryb sporo daje bo sposób poruszania jest niezwykle ważny a czasem nie wszystko da się opisać słowami.

Dodatkowo w leksykonie przydało by się stworzenie wyszukiwarki po nazwach: polskich, łacińskich i przynajmniej angielskich (no może też niemieckich), można też by podlinkowywać do tego artykuły dostępne w sieci w innych językach (po selekcji).

I jeszcze jedno może by zrobić wyszukiwarkę w taki sposób by można było mieć coś ala klucz, tzn wybiera się najpierw rodzaj (twardy/miękki) potem kolor (kilka jednoznacznie opisanych z listy (albo np możliwość wybrania 2,3 kolorow) i dodatkowo sposób wzrostu (płaski jak np fungie, grzybkowaty, palczasty) i wtedy wyszukiwarka wyświetli gatunki spełniające kryteria - to by sporo pomogło mniej doświadczonym w identyfikacji, podobnie można by zrobić dla ryb, sam się deklaruję że mógłbym być pomocny w dopisywaniu słow "kluczowych" w szablonach do zwierzaków.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel_jaw :

Dobrze, że jest jakiś odzew:)

@tupi miło z Twojej strony, tylko nie wiem, czy dasz radę kilkaset zdjęć obrobić:). Będziemy się starali wybierać takie, które tej obróbki potrzebują jak najmniej.

@Halik pomysł zrealizuję ja:).

@R@F@L

Wszelkie propozycje są brane pod uwagę, jedank ja mam już delikatny zarys tego, jak ma to wyglądać.

@Wildtom roboty jest dużo, dlatego nikt nie mówi, że to wszystko wystartuje za tydzień:D

@loccutus tak by było najlepiej, ale jest to niemożliwe do wykonania, ponieważ nie każdemu chce się cokolwiek napisać, a poza tym chcemy, żebyt forma tych wszystkich opisów była spójna i stworzona według jakiegoś szablonu.

Generalnie jest tak.....

Zdjęcie zwierza, a najlepiej kilka, pod spodem wymnagania "techniczne" w stylu temperatura, zasolenie, prąd wody, światło, a pod spodem ( co chyba jest najcenniejszym źródłem informacji ) luźna opinia hodowcy, czyli człowieka, który się z danym stworem zetknął..można oczywiście poprzeklejać suche fakty z neta, ale to już nie to samo, co więcej, bardzo często wypisuje się bzdury nt. niektórych ryb czy koralowców.Chę tego uniknąć.

Roboczo termin staru naszego ATLASU jest planowany na listopad-grudzień.Teraz są wakacje i nikomu zapewne nie będzie się chciało nic robić, co ze względu na urok tego czasu, jest zrozumiałe. Poza tym kilkaset opisów - sami wiecie, tak jak Wildtom powiedział, sporo trzeba nad tym posiedzieć, każdy coś robi, uczy się, studiuje, pracuje, więc nie będzie lekko.

@pawel_j

1.moge się zająć obróbką zdjęć

2.według mnie należy storzyć szablon - formularz, który będzie wypełniany przez chętnych, cos na zasadzie WIKIPEDII (super pomysł), z możliwością zamieszczania komentarzy przez innych.

3.fajnie by było zaprosić do współpracy kolegów z innych morskich forum...w sumie to mam na myśli tylko jedno alternatywne forum :D


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alex dzięki, na pewno skorzystamy z pomocy doświadczonych fotografów:). Co do szablonu to pomysł rzeczywiście dobry.W kwestii alternatywnego forum...jeżeli jest taka wola w narodzie to ja nie mam nic przeciwko.Wydaje mi się jednak, że sobie sami damy radę.

@Qbab pomysły z wyszukiwarką świetne, na pewno zostanie to uwzględnione.Sprawa filmików - oczywiście, chyba wszyscy będą ZA.

@kmati ja się zajmuję szerokopojętą koordynacją prac:) - wiadomo, że sam nie zrobię opisów kilkuset gatunków ryb i korali.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym jeszcze przy kazdym gatunku stopien trudnosci hodowli napewno wielu osobom to sie przyda.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze atlas uruchomic szybciej i systematycznie go uzupelniac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jak szukam konkretnych informacji o zwierzakach to wchodze na http://www.liveaquaria.com lub meerwasserlexikon z czego jak widac liveaquaria jest duzo bardziej estetycznie zrobione (w końcu to sklep internetowy)

Przede wszystkim krótko i treściwie - wszystkie najważniejsze informacje po krótce i mam od razu pełen obraz sytuacji co do wymagań i nawyków zwierzaka. Oczywiście podobnie do meerwasserlexikon dobrze by było wprowadzić możliwość dodawania komentarzy i np. dodatkowych zdjęć.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hase :

a moze atlas uruchomic szybciej i systematycznie go uzupelniac ???

Ja też jestem za tym pomysłem.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kevlar i @ Hase A ja nie jestem za tym pomysłem bo wyjdzie jak zwykle...zrobimy kilka opisów i znowu wszystko się posypie, odechce się nam.

@ Smk widzisz, niektórzy nie znają języka:) A merytorycznie nie będziemy odstawać od tych wspomnianych przez Ciebie adresów:yes


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.