Skocz do zawartości
neopl

obsada do 400l,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czesc sprzetu juz mam, zanim kupie reszte chcialbym wstepnie zaplanowac obsade, 400l niecale, w obiegu bedzie ze 600, zakochalem sie w skrzydlicy (pterois volitans), pytanie czy sie nadaje do akwa tej wielkosci, na jednej stronie wyczytalem ze minimum 1000l i rosnie do 40Cm, na innej ze minimum 200 l i ze rosnie do 40cm. Ewentualnie co jeszcze mozna by z nia trzymac w akwarium tej wielkosci i zeby tego nie zjadla.


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydlica bardzo brudzi wodę, a to oznacza że z SPSami nie poszalejesz.

Obsadę planuj również pod względem korali jakie będziesz miał.

Tak aby kole nie stanowiły super drogiego obiadu dla twoich ryb :)

Po za tym 400L na skrzydlice to jednak mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, dlatego pytam, czyli odpada przy moim zbiorniku? Jakie ewentualnie polecscie rybki do akwa do 400 l a ktore mi nie zrobia spustoszenia


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj listę co by Cię interesowało to prędzej ci ktoś pomoże .

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acreichthys tomentosus, błazenek (kobita sie uparla), Centropyge bispinosa, Chaetodon xanthurus, Chrysiptera parasena, Pomacanthus navarchus, Pseudocheilinus hexataenia, Pictichromis paccagnellae, Rhirecanthus verrucosus, Mandaryn wspanialy, Sphaerania nenatoptara. Oczywiscie nie chce trzmac tego wszystkiego tylko cos wybrac, ewentualnie zamienic na cos innego, i okreslic ilosci, zalezy mi zeby nie skubaly zbytnio koralowcow bo w przyszlosci chce sprobowac sps. Sory za bledy ewentualne ale pisze z telefonu


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Centropyge bispinosa, Chaetodon xanthurus ,Pomacanthus navarchus ale to chyba nie najlepsze pomysły do akwa rafowego:

http://nano-reef.pl/...eczny-dla-rafy/

http://nano-reef.pl/...odon-xanthurus/

Pictichromis paccagnellae najlepiej wpuścić na końcu

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropyge bispinosa mam już kilka miesięcy w zbiorniku i jest ok ryba wcina mrożonki i algi nori,spirulinę i nie widziałem by kiedy próbowała podgryzać jakiś koralowiec.Ale jak wiadomo z rybami bywa różnie zależy jak się trafi :thumbup:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozostałe? i jak ustalać ilość obsady? jest jakiś poglądowy kalkulator? że np. na 100l można wpuścic 4 małe albo 2 wielkie ryby?


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustalania obsady najważniejszy jest rozsądek,czasem podawane litraże są brane z kosmosu :shock: dla danych gatunków.Co do kalkulatora to nie mam pojęcia.Ale widziałem kiedyś na forum u nas przewodnik gdzie idzie dobierać gatunki pod względem charakteru by mieć *pokój* w zbiorniku.Co do wyboru ryb najlepiej czytać i szukać informacji :thumbup: . Po za tymi trzeba nie pewnymi rybami większość powinno być ok.

A co do ilości w zbiorniku to

1xAcreichthys tomentosus

Para błazenków

Chrysiptera parasena ryba dojść terytorialna i agresywna wobec swojego gatunku i tutaj najlepiej albo jedna albo 3 by agresja się rozeszła na innych.

1xPseudocheilinus hexataenia

Pictichromis paccagnellae-piszą ,że (Temperament: dość agresywna.) więc max 1.

Mandaryn wspaniały tutaj para ale na samym początku bym sobie darował te ryby.Wymagają w miarę stabilnego zbiornika jak i jest problem z ich wyżywieniem bo trzeba trochę trudu by je nauczyć jedzenia pokarmów zastępczych.(chyba ,że będziesz mieć masę różnych robaków itp w zbiorników to powinno być ok)

Sphaerania nenatoptara to są łagodne rybki więc najlepiej trzymać w stadzie od +2.

Tak patrząc z tej obsady to w 400l zbiorniku będzie istna pustka :crybaby:.

Jest wiele innych ładnych ryb które nie są wielkie i z spokojnym temperamentem

Sam mam 432l i ryb to dojść dużo... aż wstyd się przyznawać :hope: ale tak jest jak pójdziesz do sklepu to sam zobaczysz :D

A gdzie szukać ryb ? najlepiej po sklepach internetowych i czytać o ich trudności trzymania**

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.