Skocz do zawartości
bleq

Dojrzewanie - ponad rok …. ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy w tym miesciacu minelo ponad rok odkąd odpalilem obecny baniak….

rok i problemy jak byly tak dalej są …:/

dino cyjano przeszlo

Niestety briopsis ma sie "rewelacyjnie" , ponadto pojawila sie plaga jakichs bordowo siwych kępek… ktorych z tego co widze nikt nie umie zidentyfikowac ;/

Miekkasy wszystkio git, ryby wszystko git

LPSy niestety lecą jeden za drugim …….

Testy… no chcialbym zeby wyszlo cos nie tak, moze mialbym w koncu winowajce …

niestety co zrobie to sa ok ….

Podmianki na preis'ie , co 9-10 dni

Skala ceramika…. zaczynam miec podejżenia ze jednak cos wydziela, cos co lubia glony ...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej jakieś zdjęcia i napisz wyniki pomiarów ,co dolewasz ,ile ryb itd ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie tego parcha :

http://nano-reef.pl/topic/74955-kolejna-plaga-algi/

Jutro zrobie testy wszystkie jakie mam ale nie pamietam zebym przez ten rok mial problemy z no2 no3 nh4

jedyne co to mam zazwyczaj niskie Kh ktore podnosze chemią

dolewam albo biodigesit albo aquaforesta bakterie

w sumpie tylko purigen

osmoza dzis - po RO - 041 , po Di - 001

2 blazny, Salarias, Jaśka, 2 czyszczące, pistolet , kraby - wszystko ma sie w najlepszej kondyncji

btw

blazny po roku zaczely wplywac do ukwialów


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam płatny serwis kogoś, kto ustawi Ci zbiornik. Mi też przez pierwsze pól roku nic nie rosło, korale padały, plaga za plaga. Zamówiłem serwis i raz w tygodniu był przesympatyczny człowiek, który ustawiał mi pompy, ballinga, aminokwasy, biopelety, robił testy

Od jakiegoś czasu wpada co jakiś czas a zbiornik śmiga jak marzenie.

Przy tych cenach korali naprawdę warto zainwestować w kogoś, kto sie naprawdę na tym zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleq

wyniki testow powinienes znac na pamiec, bo one np: po tygodniu nie powinny sie specjalnie roznic. Jesli przez rok nie miales problemow z NO2,NO3 itp. to napewno je znasz.

Poza tym, gdy bedziesz mial ladne kH, Ca i Mg to te glony same zejda. Podejrzewam, ze jesli nie stale, to przynajmniej co jakis czas mogles miec skoki ktoregos z parametrow.

Przy takich akcjach, warto tez znac dokladnie PO4.

Te rozowe glony moga wskazywac, ze woda jest dosyc bogata. Czy cos poza podmianami dozujesz (amino, el. sladowe, witaminy itp) ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam płatny serwis kogoś, kto ustawi Ci zbiornik. Mi też przez pierwsze pól roku nic nie rosło, korale padały, plaga za plaga. Zamówiłem serwis i raz w tygodniu był przesympatyczny człowiek, który ustawiał mi pompy, ballinga, aminokwasy, biopelety, robił testy

Od jakiegoś czasu wpada co jakiś czas a zbiornik śmiga jak marzenie.

Przy tych cenach korali naprawdę warto zainwestować w kogoś, kto sie naprawdę na tym zna

Tylko czy wtedy będziesz miał z tego taką frajdę jak w sytuacji kiedy sam doprowadzisz baniak do pięknego wyglądu ?Jesli ktoś traktuje akwarystykę jako pasję ,hobby to stara się jak najwięcej nauczyć i samemu dawać sobie radę z problemami.

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie trzymam w okolicach 34,6-35 przynajmniej tyle pokazuje komputer

przy nieco niskim kh , Ph oscyluje w granicach 7,9-8,1

nh4, no3, no2 - woda w fiolkach jest niemal bezbarwna , wiadomo nie jest to klar jak woda z RODI ale zblizona do zera na podzialce z kolorami .Wiec jesli cos tam jest to jakies sladowe ilosci

Dzis zrobie jeszcze raz dokladniej wszystko wraz z po4

Poza tym regularnie podmieniam jakies 20 litrow wody co daje jakies 15 % calosci na soli preis'a

najbogatsza sól chyba na rynku , dlatego nic nie dozuje oprocz bakterii

Wczoraj mnie naszla jeszcze taka mysl czy moze nie mam za mocnego odpieniacza, ale byloby to nielogiczne

bo jakby byl zamocny to by wyjalawial wode i glonów nie powinno byc

Co do serwisu - równiez nie widze w tym sensu

Jestem w stalym kontakcie z kilkoma bardziej doswiadczonymi akwarystami i total doswiadczonym wlascicielem sklepu kt rownież swiadczy serwisy .

Najbardziej wkurzającym faktem jest to ze od samego początku tak samo prowadze baniak , oczywiscie wzbogacając o nowe doswiadczenia

pierwsze 3 lata byly bajkowe … roslo wszystko jak na drożdzach , nagle przyszlo zalamanie i do tej pory nie moge sie z niego wygrzebac

Winilbym za to zmiane mieszkania ale przez pierwsze 2 lata na nowym mieszkaniu tez wszystko bylo bajkowo

Problemy zaczely sie od briopsis a ognia do pieca dolozyl downgrade na mniejsze akwa …

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.