Skocz do zawartości
Dragon2588

Czy dobrze skompletowany zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze skompletowane zestaw do 54l ?

Oświetlenie :

-Aquael ecolight actinic 20000K

-Aquael ecolight marine 10000K

Filtr:

-Aquael Minikani 120

Cyrkulator :

-JVP-101 Pompa cyrkulacyjna [2000l/h]

Grzałka :

- Aquael 100w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam co podał Ci post kolega wyżej chodziło nie o to że powciąga tylko o to:

Pracuje sobie dojrzały kubeł - świetnie się sprawdza, redukuje coś tam coś tam, aż nagle nie ma Cię w domu, kubeł jest wyłączony na X czasu, jest szczelnie zamknięty - bakterie padają tworzą się złe związki i nagle włączają prąd - bum do obiegu akwarium dostają się trujące związki i zwierzaki DEAD :D

Zrób lepiej panel filtracyjny;) to jest najlepsze rozwiązanie do małych zbiorników, zależy też co tam będziesz trzymał, może podmiany wystarczą ?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do 54L te ecolight to po ile watt mają ?

grzałka za mocna

cyrkulacja za mocna

nie o wciąganie ryb chodzi bo można założyć sitko - wybierz raczej kaskadę FZN-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do morskiego nie używa się jako tako filtrów kubełkowych, bo w nich odkłada się detrytus, odchody itp. To wszystko zaczyna się tam rozkładać co powoduje zanieczyszczenie wody ;/ Co do wciągania ryb nie słyszałem o czymś takim, a jeśli chcesz mieć pewność, że nie wciągnie to zawsze można dać skarpetę na wlot albo są specjalne do kupienia zabezpieczenia ;) Myślę że w twoim przypadku nie musisz mieć żadnego filtra, wystarczy sama cyrkulacja z pomp cyrkulacyjnych i cotygodniowe podmiany 10%(objętości wody). Pamiętaj o filtrze RO + DI. Grzałka zdecydowanie za duża, ja do swojego (250l) kupiłem 200W. U Ciebie starczy 50W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka może być, ale mniejsza też zła nie będzie. Ja u siebie obecnie mam 150w bo 50w a potem 100w mi popękały, a innej pod ręką nie miałem. Zawsze można przed grzałką dać regulator. Cyrkulator będzie ok, trochę się przytka i będzie słabszy. Najwyżej możesz trochę przyciąć łopatki. Jak te lampki mają po 11w, to światła może być mało. A od kubka faktycznie wygodniejsza może być jakaś kaskada albo panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) Cyrkulator będzie ok, trochę się przytka i będzie słabszy. Najwyżej możesz trochę przyciąć łopatki. Jak te lampki mają po 11w, to światła może być mało. A od kubka faktycznie wygodniejsza może być jakaś kaskada albo panel.

taaa - w 54L i 2000L/h cyrkulator zrobi ci z piasku zadymę a jak źle przytniesz łopatki to wibracje takie że ci zbiornik podskakuje :p

nano 900l/h + kaskada i wystarczy

lampki - (świetlówki) mają po 11 - ale ledy już mniej - więc to na pewno będzie za mało

chyba że zdublowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki mają razem 22w , ale po okresie dojrzewania do kupie kolejne dwie 22w takie same.

Kskada mi nie pasuje bo mam pokrywę mechanicznie przyczepiana, temu i oświetlenie takie dobralem - jeszcze pomyślę nad filtrem

Dziękuję za sugestie :D

A może nie kupować filtra tylko odpienacz?

Edytowane przez Dragon2588 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa - w 54L i 2000L/h cyrkulator zrobi ci z piasku zadymę a jak źle przytniesz łopatki to wibracje takie że ci zbiornik podskakuje :p

Ja mam w 54l NeWave 1.6adj, do tego obieg 1000l/h i trochę kaskada 500l/h do zbierania syfu z powierzchni. Skała, korale i już zadymy nie robi, a nawet troszkę brakuje. 900l/h to na pewno za mało. Newę mogę polecić. Kompletnie niesłyszalna i ma regulację. Odpieniacz mógłby być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy to kup kaskade aquaela fzn3 i bierz wode na podmiane z innego akwa najlepiej. Kubelek na dluzsza mete nie da rady. Kumpel mial tak akwa i przez 2lata wieczny problem a na koniec przemiana akwa na pyszczaki :D

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może zrób sobie panel ? bo to się nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się za bardzo bawić z tym panelem, bo gdy wsadze filtr to będę bardziej pewny , że jest wszystko ok.

A może jednak kupić przepływowy (taka kolumna)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chcesz mieć filtr ? czy dodatkową cyrkulację

ile to coś pomieści mediów i jaki ma przepływ ..

pomyśl raczej jak zmodyfikować/zdemontować pokrywę i kup kaskadę FZN-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o coś takiego : https://www.google.pl/search?ie=UTF-8&client=ms-android-tmobile-pl&source=android-browser&q=Filtr+przep%C5%82ywowy+FT-316+(biopellets)%0A&gfe_rd=cr&ei=La9hVcmBLuuH8QfexYDABA

Niechce wchodzić w potężne koszta, ponieważ jak słyszałem i czytałem niektóre posty to 54l można odpalić nawet bez filtra i odpienacza, a czasami odpienacz jest odradzany, ale ja chcę mieć jaki kol wiek filtr, aby jednak coś filtrowalo tą wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie możesz zastosować tak jak koledzy radzą FZN 3?? do niego siporax,purigen,phopspate minus z AF? po co kombinujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może zacznij od tego co chcesz trzymać w tym zbiorniku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium poświęce głównie koralowcom , będzie parę skorupiaków i 2 blazenki , i tyle narazie , może po 8 miesiącach wrzucę jeszcze z 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dobry odpieniacz wewnętrzny lub zewnetrzny i ewentualnie jakiś mały filterek aby w zalezności od potrzeb okresowo móc używac absorbentów czy węgla. Filtr przepływowy, który pokazałeś to nadaje się ale do sumpa, gąbki, watę itp. odradzam bo po czasie nie opanujesz fosforanów. Chyba, że będziesz ją wymieniał co dwa dni- w co nie wierzę. Kaskada też jest dobrym rozwiązaniem jako mini zbiornik na absorbenty czy odpieniacz. Ja używam tunze 9001, mam 5 ryb około 6-7 cm w 64 litrach. Odpieniacz trzyma no3 na poziomie 2-5 a fosforany 0,03. Woda mimo braku filtracji mechanicznej (wata czy gąbka) kryształ.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.