Skocz do zawartości
meteormode

Salarias fasciatus - czy to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się ciekawa okoliczność - Salarias fasciatus złożył ikrę, czy ktoś miał taką sytuację?

Żeby było ciekawie - mam jedną rybę w zbiorniku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie ;)

Proszę bardzo :)

post-15106-0-44555300-1433140303_thumb.jpg

Zastanawia mnie, czy Salarias jest rybą obu płci, gdyż czytałem przeróżne informacje, z których wynikało, że dwa osobniki w zbiorniku raczej ze sobą walczą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się to możliwe. Salarias to bradzo popularna ryba w akwarium, a nigdzie nie spotkałam się żeby ktoś opisywał podobną sytuację. Salarias rodzi się z określoną płcią i na pewno jej nie zmnienia.

Płeć jest bardzo trudno odróżnić a i samica z samcem nie koniecznie muszą stworzyć parę


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm...... jakoś tak mam wrażenie, że to chodziło o inne zdjęcie.... :smoke:

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm...... jakoś tak mam wrażenie, że to chodziło o inne zdjęcie.... :smoke:

??

Nie wydaje mi się to możliwe. Salarias to bradzo popularna ryba w akwarium, a nigdzie nie spotkałam się żeby ktoś opisywał podobną sytuację. Salarias rodzi się z określoną płcią i na pewno jej nie zmnienia.

Płeć jest bardzo trudno odróżnić a i samica z samcem nie koniecznie muszą stworzyć parę

"Nie wydaje mi się to możliwe." - czy chodzi o złożenie ikry, czy domniemywanie, ze może być rybą obu płci?

"Salarias rodzi się z określoną płcią i na pewno jej nie zmnienia." - zatem, mam samiczkę - OK ale pytanie, czemu złożyła ikrę nie mając samca?

Edytowane przez meteormode (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie wydaje mi się to możliwe." dotyczy złozenia ikry. Najbardziej prawdopodobne, że ikra nalezy do kogoś innego. A najbardziej prawdopodobni podejrzani to ślimaki.

Płci na pewno nie zmienia.

Jeśli chodzi o zdjęcie raczej chodziło o fotkę ikry


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie wydaje mi się to możliwe." dotyczy złozenia ikry. Najbardziej prawdopodobne, że ikra nalezy do kogoś innego. A najbardziej prawdopodobni podejrzani to ślimaki.

Płci na pewno nie zmienia.

Jeśli chodzi o zdjęcie raczej chodziło o fotkę ikry

"Najbardziej prawdopodobne, że ikra nalezy do kogoś innego" - sorry ale zrobiłem sobie filmik i wyraźnie widać jak Salarias składa te jaja :)

"Nie wydaje mi się to możliwe." dotyczy złozenia ikry. Najbardziej prawdopodobne, że ikra nalezy do kogoś innego. A najbardziej prawdopodobni podejrzani to ślimaki.

Płci na pewno nie zmienia.

Jeśli chodzi o zdjęcie raczej chodziło o fotkę ikry

"Jeśli chodzi o zdjęcie raczej chodziło o fotkę ikry" - coś nie tak z fotką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salairs moze przylecial z dzikich krajow do handlu juz z irka. Nie wiem jak to sie dzieje, ale moze ryba złozyła ikre ktora czescniej jakos wyproduowała, tak czy inaczej nie ma samca ktory moglby zapłodnic jajeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bardzo rozumiem temat. Piszeszesz że masz rybę od roku, na dodatek, że masz nawet filmik jak składa i pytasz się czy to możliwe?

To mi przypomina informacje o UFO, niby sa filmy są świadkowie, a UFO nie ma.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bardzo rozumiem temat. Piszeszesz że masz rybę od roku, na dodatek, że masz nawet filmik jak składa i pytasz się czy to możliwe?

To mi przypomina informacje o UFO, niby sa filmy są świadkowie, a UFO nie ma.

Wiem co napisałem i można to przeczytać wcześniej. Spodziewałem się wypowiedzi osób, które mają Salariasa i miały podobną sytuację - czyli złożenie ikry. Wątek przechodzi w rozmowę w stylu "udowodnij to czy tamto".

"To nie bardzo rozumiem temat. Piszeszesz że masz rybę od roku, na dodatek, że masz nawet filmik jak składa i pytasz się czy to możliwe?" - a czy to jest logiczne, że ryba składa ikrę a nie ma samca aby zapłodnił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to jest logiczne, że ryba składa ikrę a nie ma samca aby zapłodnił?

Tak, to dość częsta sytuacja występująca w naturze...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałam to tak, że masz salariasa i ikrę i podejrzewasz że to jego ikra, ale pewny nie jesteś. Nic nie było o filmiku czy o tym że to widziałeś. Czasem zdarza się takie zachowanie u świeżo wpuszczonych ryb. O tym jak długo masz rybę też nie napisałeś na początku. Trzeba było od razu napisać

Spodziewałem się wypowiedzi osób, które mają Salariasa i miały podobną sytuację - czyli złożenie ikry. Wątek przechodzi w rozmowę w stylu "udowodnij to czy tamto".

Próbowałam dobrać parkę Salariasów i sporo przeglądałam różnych informacji, ale nikt o czymś takim nie wspominał.

Nie zgodzę się, że jest to zjawiasko często występujące.

Żeby ryba złozyła ikrę potrzeba jednak spełnić wiele warunków. Wiek ryby, odpowiednie środowisko w akwarium, i jednak partner drugiej płci.

Może ten Twój osobnik jest hermafrodytą, może ma problemy hormonalne, albo jakiegoś guza mózgu, może widział swoje odbicie i myslał że to partner? może...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.