Skocz do zawartości
rufio

Szybkie pytanie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium zalane dokładnie tydzień temu.Niektóre żródła podają iż żywą skałe wsadzić nie wcześniej niż po dwóch tygodniach od zasolenia.A w praktyce jak to się ma?Zastanawiam się właśnie czy jeszcze poczekać czy też nic nie stoi na przeszkodzie aby LR umieścić chćby jutro :)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po calkowitym rozpuszczeniu sie soli i natlenieniu wody - 24h wystarczy.

Zakladajac, ze jest dobrze natleniana i ruszana, a nie stoi bez ruchu w tanku.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Piotrze ,naturalnie od początku chodzi skimer,obiegowa,i cyrkulacyjne .Generalnie fakt lekkiego zmetnienia wody to jedynie jak przypuszczam naturalne buforowanie soli morskiej.pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wolno zapytać ...jakiej soli użyłeś ????


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól Aquamedica Reef Salt rozpuszczała się bardzo ładnie narazie nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze rozpuszczales sol w wodzie, a nie wode w soli :)

To nie dowcip - jezeli wode nasycisz sola do granicy rozpuszczalnosci to moze wytracic sie pare zwiazkow, ktore spowoduja zmetnienie wody na dlugo.

Czyli dodawanie soli do DUZEJ ilosci wody - bylo to juz wielokrotnie mowione na forum.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rufino możesz się rozglądać a jak znajdziesz to.. kupuj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr ma święta rację o to mi właśnie chodziło a przy soli AM to pewnik z tym zmętnieniem i nasyceniem


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam naturalnie sól rozpuszczana była w zalanym wcześniej akwa.Nawet do głowy by mi nie przyszło aby najpierw nasypać soli do pustego baniaka a dopiero lać wodę.Ktoś tak robi wogóle?Wsypywana była bardzo małymi dawkami i praktycznie zanim na dno opadła była już

rozpuszczona .

@BartY -Rufino ??? spoko;)Skała dzisiaj już się moczy:)super rawka mi się trafiła około 8 cnn :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uzywam teraz soli AM i przy zalewaniu zbiornika nie mialem zadnego zmetnienia.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rufio nie przesadzaj ...to fizycznie nie możliwe aby sół Am rozpuściła się zanim na dno opadła :):)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jerzol - mozliwe.

Dajesz silny poziomy (lub wznoszacy) strumien z pompki i sypiesz sol w to miejsce, gdzie na pewnej wysokosci sol trafi na ten strumien.

I zanim doleci do dna, to pare razy okrazy zbiornik :D i sie rozpusci.

Wiesz, to taka sztuczka ... slowna :D

jak z bezrobociem w Polsce

Za rzadow PiS bezrobocie w Polsce spadlo .... bo ci bez szans na prace w Polsce wyjechali do Angli :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak Piotr pisze jeśli sól sypiesz w okolicach wylotu z pompy i sypiesz małymi porcjami to rozpuszcza się bardzo ładnie.U mnie sypana była na styku przeciwnych prądów wody.Tak więc dostawała silnych zawirowań i krązyła po zbiorniku.Wiadomo jak ktoś sypnie od serca od razu pół paczki to już inna sprawa

:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.