Skocz do zawartości
Rebciu

mieszacze oferuję...

Rekomendowane odpowiedzi

w tej chwili zachowujesz sie jak beszczelny dzeiciak Janku .

Powiedzialem Ci grzecznie co mysle na temat mieszacza ktory zrobiles , napisalem ze nalezy tam dac wzmocnienie rury i chyba to Cie zdenerwowalo ze mam racje ( bo mam) zreszta po to jest to forum zeby sie wymieniac informacjami , spostrzezeniami itd...

O zadna sprawe nie walcze Januszku , a do mocih pomslow to Ci jeszcze daleko (ale widze co Cie boli :D ) wezmy chociazby twoj reaktor "ala Deotec " i na dnie wklejona ta popierdulka , czemu to mialo sluzyc ? jakby nie mozan wycisnac zwyklego leja w oleju :]

Teraz tak w skrocie na ta Twoja bledna ideologie ktora dorobiles sobie genjuszu :D do mojego reaktora.

Po pierwsze napsialem ze nie jest skonczony to jak moze byc pompa wklejona skoro go dzisaj zaczelem robic .

Po drugie wsadz sobie swoje maszynki w (_._) pewnie masz pojemniejsza od mojej i beszczelnie do mnie nie pisz prosze w ten sposob , zauwaz ze w swoich postach grzecznei sugerowalem co mozan by zmienic w Twoim mixerze na lepsze ( chamstwa pokazywac nie musisz)

A swoja maszynke wsadze do szawki akwarium ktoremus z forumowiczow zeby Ci pokazal jak dziala cwaniaczku .

Po trzecie nei wiem co Ty sobie tam wyobrazales patrzac na moj niedokonczony reaktor i jakie zaslepione komory czy tez rury ? :)

Kompelx to ty masz chyba wyzszosci :] i nic Cie nie jest w stanie przekonac ze wzmocnienie rury w mixerze moze okazac sie pomocne i zabezpieczyc ja przed peknieciami (kalkwasser to agresywne chemikalio) potrafi przezrec szyjke w buteklce po coli w najgrubczym jej miejscu .

Z powodu paru cennych uwag nie powinienes piany toczyc .

To co robisz nei drazni mnie , drazni mnie Twoja BEZMYSLNA DUMA I PEWNOSC SIEBIE !

Pisal do mnie kolega ktoremu robiles sprzet , ktory mu przeciekal i byl szczesliwy ze go sie w koncu pozbyl , tymi slowami do mnie pisal czlowieku , wiec Ci grzecznie i delikatnie daje do zrozumienia wzmacniaj rury .

I nikt sie nie przyszedl z Toba klocic , grzecznie Ci napisalem o wzmocnieniu rury ale Ty zaczynasz znowu swoje , najpeiw w niegrzeczny sposob ze "przynudzam " itd ...

Zachowujesz sie jak gowniarzyna.

Ps; Ta niebieska zlaczka nie ma wogole za zadanie odpowietrzania Co2 , musialem zcyms zaslepic otwor , do zaworka dam maly kranik ktory bedzie zawsze zamkniety (w niczym to nie prezszkadza) ten reaktor jest tzw ; samozasysajacy , pocyztaj sobie troche o nowym reakorze ATI to zrozumiesz geniuszu :D

Juz Thcshiby mixer mial nie funkcjonowac :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie tlumacz i klej acryl ja ze swoja plexa nie mam problemow :] acrylem niech sie zadowola biedniejsi , ja ludziom popeliny nie mam zamiaru wciskac dlatego stosuje plexe ,a dobrze ze sie wygadales to niektorym otworzy oczy , w zasadzie mowi sie ze to ejst to samo , ale to nie jest to samo :)( swoje wiem )


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i klej sobie Janku acryl , ale nie badz chamem i nie unos sie duma skoro Ci dobrze radze , zreszta jestem pewny ze przy Twoich mixerkach znajda miejsce te obrecze wzmacniajace wczesniej czy pozniej.

Chcialem z Toba grzecznie pogadac na temat sprzetu , ale widze ze jednak lepiej jest robic swoje jak z takimi ludzmi prowadzic dyskusje .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

[...]

Pisal do mnie kolega ktoremu robiles sprzet , ktory mu przeciekal i byl szczesliwy ze go sie w koncu pozbyl , tymi slowami do mnie pisal czlowieku , wiec Ci grzecznie i delikatnie daje do zrozumienia wzmacniaj rury .

[...]

w takim razie jest alternatywa, albo Zbychu łżesz (?, albo Grzesiek Wojtasik jest hipokrytą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinienes byc chamski Janek skoro nikt wobec Ciebie chamski nie byl :D

I nie wiem czy kto kolwiek czytajac Twoje posty mial ubaw , czy sie poprostu tylko rozczarowal czytajac Ciebie :Dozingoff

Ja naprzykald czytajac teraz Twoje posty widzialem siebie wczesniejszego :) nie idz w moje slady to nie ladnie :D sluchaj co maja inni do powiedzenia , nie unos sie duma , wyciagaj wnioski od kazdego sie mozan czegos nauczyc i cos nowego zobaczyc :D po co byc chamem ?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zanczy odstawil ? grzecznie dyskutowalismy na temat wzmocnienia rury, to w Ciebei cos w stapilo i zaczeles byc nagle chamski i kazales mi wsadzic swoja maszynke w (_._) mysle ze sie po chamsku ozachowales nie majac nawet powodu zeby tak pisac .

Sluchaj nie lap tam zdan And`a ktory zazartowal , z tego co wiem to Tobie zabrano prawo jazdy bo w stanie nietrzezwym prowadziles samochod , ja nie pije kolego od 20 lat wogole nawet w sylwestra .

Jestes zwyklym bydlakiem i tyle , rowniez EOT .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam prowokujesz :) zobaczylem Twoj sprzet spodobal mi sie i nikt Ci go nie kazal wsadzac w (_._) chociaz wieLE w nim jest wlasnie do (_._) , to zwykle CHAMSTWO CO NAPISALES !


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra przyjmuje przeprosiny , szkoda ze je w miedzy czasie dopisujesz :)

Nie potrzebnie tak zareagowales , nie mialem nic zlego na mysli , chcialem pogadac o tych wzmocnieniach w mixerach i uwazam ze sa one potrzebne Janek .

Jesli jestem w bledzie z tymi wzmocnieniami to mi prosze to wytlumacz , chyba ze dlatego nie robisz bo nie potrafisz rowno wytoczyc :D bo nie rozumie czemu nie dawac wzmocnien skoro z nimi jest pewniej , mocniej i lepiej :] mozesz mi to jakos wytlumaczyc ?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowujecie się jak na prawdziwych przyjaciół przystało :D Ja takie jadki mam na codzień w domu z żoną :) Ubaw po pachy.

PS dla tych co nie znają tych dwóch "miłych dżentelmenów": ONI SIĘ NIE KŁÓCĄ :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szczelny znaczy sie .......................


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boże a tu znowu wicher - dobra odpuście sobie panowie (czy patrzeć na zawartość posta powinienem może powiedzieć chłopaki)

szanuje was obydwu ale dyskusje o klejeniu proponowałbym przenieść do DIY a nie w targowisku bo się taki offtopic "delikatny" zrobił, bo z tego co pamiętam topic był o mikserach które janek oferował o na tym się skupmy


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o mikserze wlasnie byal mowa , po co ma komus dno odpasc w mixerze ? najgorzej jak prawda w oczy zakole :] podpowiedzialem slaby punkt i piana poleciala z ust :Dozingoff ...

napewno wiekszosc uzytkownikow wolala by miec wzmocnienie w takim mixerze , niech sie inni wypowiedza czy jest im to calkiem obojetne a nie to co janek wedlug siebie sadzi , ja wiem swoje co potrafi zrobic kalkwasser , po zatym za tak banalnie prostej budowy mixer , za ta cene w dodatku z acrylowej rury , to wcale nie az taki raritas :] i przynajmniej wzmocnienie powino byc .

wracajac ...to ile pamietam to Thcshiby mixer mial tez nie fukncjonowac :] takich teoretykow znam na peczki .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze no mama ma imienieny no i byla okazja zeby wypic :):D :D

Byla tez okazaja zeby wejsc na forum, a tu wszystko po staremu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dno odpasc.......... :)

wlasnie wczoraj testowalem swojego wyskrobka i w testach wlasnie dno odpadlo:), zalamka.

ale jak to zdarza sie takim mistrzom jak wy to juz jestem spokojny :D.

Ps. nareszcie cos sie tu dzieje :D


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz koniec wymiany fachowych porad na temat klejenia sprzętów? Muszę to jeszcze raz od początku przeczytać bo jakoś nic nie zrozumiałem :D.

P.S. Tomik jakbyś podczas klejenia tak nie dreptał,zdjął te czarne okulary i czytał więcej takich fachowych wątków to byś wiedział jak sie klei dna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora sie specjalizuje w DownDraftach :] tylko czekac jak to zrobia to inaczej , zobacz sobie nawet na ich colektory do DD jak fajnie rure wpuszczaja w plytke i dopiero kleili , to jakis probny Reaktor , widac ze nie dopracowany ...

O mixerze byla mowa Janek nie o reaktorze , w reaktorze moze tak zostac spoko , ja dla pewnosci wklejam i w Reaktorach , pokazalem Ci ten pierscien wzmacniajacy jako przyklad w moim , a mowa caly czas o pierscieniach ktore nalezaloby wkleic w mixerze wiec nie probuj odwracac kota ogonem , mowa o wzmocnieniu rury w mixerze wapna .

Porzadne firmy jesli chodzi o raktory czy mixery to robia sprzet z PVC , przelec sie po necie to zobaczysz jak jest wykonany i po co to sie burzyc ?:]

Rozne firmy robia w sumie roznie w zaleznosci tez od ceny maszynki , tylko nie kazdy na te maszynki leci :)

Z tad tez rozumie Twojego wczesniejszego posta( w innym watku) w ktorym pisales o roznicy kalkreaktorow .. chyba jerzol pytal , napisales ze chodzi tylko o rospuszczanie wkladu , reszata to tylko komercyjne naciaganki czy cos w tym stylu pisales .

Wiem tez dlaczego tak napisales , poniewaz swiadomy jetes tego co "wyprodukowales" fakt kawalek rury z maxi jettem plus sitko i mala rureczka jako licznik bombelkow , o i le mnie pamiec nie myli , to sie trudziles ostatnio probujac zrobic Reaktor ala deltec z dnem lejkowatym ( Fliessbett Kalkreaktor) i byles zachwycony jakiz to fajny masz patent ten pierscien ktory tam wkleiles na dnie :D odmienilo Ci sie czy jak ? teraz nagle odpodobaly Ci sie wszelkie pomyslowe maszynyki ktorych nie jestes nawet w stanie zrobic zauwaz , czy chodzilo tylko o cos innego ?, a zachwycac sie nie ma czym bo jak mowie kawal rury i to acrylowej z pompka maxijett .

Ps; Na aquareef nie zaglondasz bo tam nie ma po co pisales , spoko ja na Twojej stronie bylem raz i tez tam nie zagladam bo nie ma po co , potlumaczone texty z netu , Twoje maszynki sa ze dwie , jedna to DD z lejkiem do przelewania mleka ktory nikomu podejrzewam nie przypadl do gustu a z ktorego ty byles zachwycony ze ci tak pieknie wyszlo narcysiu :D a mozna bylo troche pomyslec i miec piekny lejek a nie budowac mleczarnie :D

42_Trichter1.jpg

66_Trichter2.jpg

15_Trichter3.jpg

14_Trichter4.jpg

98_Trichter5.jpg

lejek

Dlatego nie podskakuj bo jestes tylko niedouczyonym teoretykiem :D

, a te Twoje reaktory podwojne na jakichs kratkach podtrzymywujacych sitka tez nie sa niczym specjalnym , jak do tad niczego mi nie pokazales czym bys mnie mogl zaskoczyc kolego i chyba tego juz nie zrobisz .

A juz wiem dlaczego denerwuja Cie w moich reaktorach rury ktore daje do srodka zeby podtrzymywaly sitko , bo sam na to nie wpadles :D tylko jakies tam klocki budowales buahhaha :D

Zauwaz ze rura ktora wstawiam do srodka , jest to ta sama rura tylko wyciety jest z niej kawalek ktory zbywa , a to poto zeby weszla ciasno do srodka i silnie przylegala do scianki , zadnego luzu tam niema , ale ty oczywisice jakas ideologie musiales do tego dorobic :D

Piotrek Rogalski otrzymal ode mnie taki Reaktor z podobnym rozwiazaniem dla sitka niech powie czy tam jest jakis luz ...

Masz przyjzyj sie dokladnie na ten luz misiu :D

sitek7.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz genijuszu przejzyj na oczy co budujesz , to twoje dzielo lap i sie nie rzucaj bo mi do piet nie dorastasz i wiecej respektu troche i mniej chamstwa.

Ps; Zastrzel mnie swoimi super maszynkami , pokaz mi je czekam jak do tad nic jezcze nie pokazales , jedynie w gebeie jetes mocny i to co sie naczytasz po necie teoretyku , aptekarzu :) szlag cie trafil jak zobazcyles porzadnie wykonany mixer Thcshiby , czulem w tobie ta piane , Thcshibiemu to nie siegasz nawet po piety i jego solidnej robocie masywnej , produkujesz delikatny sprzet a taki mnie nei interesuje i nigdy nie posluzy za przyklad .

Ostatnio myslalem ze zrobiles fajne rozwiazanie umieszczenai pompki do tego mixerka , zlozylem podobnie chcialem sprawdzic i nie jestem wogole zadowolony , optycznie fajnie ale pompke rozebrac i wyciagnac z niej wirnik to tragedia.

Wez sobie wiaderko zimnej wody na glowe to ostudzi twojego pawia (zebys przynajmniej mial sie z czego duma unosic :D ) Thcshiba nie taki sprzet zrobil , ladnie wytoczyl wszystko jak fabrycznie i z kolezka mozna pogadac a ty widze juz taki dumny umrzesz .. a taki mogles byc fajny kolezka :]

Ps; Smigaj na swojej stronce robic modernizacje to chyba nie ta piaskownica dla ciebie jasiu skoro nie potrafisz grzecznie z ludzmi pisac , rownie dobrze mglbym byc tutaj nie grzeczny jak ty wczesniej i tutaj dodac zebys sobie tego kolka osinowego ktorego przyprawiles na dnie tego reaktora wsadzil wiesz gdzie , ale nie wpadlem na ten pomysl :D

Jasiu a po co dales pierscien PVC przy tej rurce podtrzymujacej kratke ? :D co juz samo klejenie nie wystarcza ?:D

03120005.jpg

A o klejeniu acrylu to chyba miales siebie na mysli , patrz na swoje klejenie , otworz oczy jasiu i nie unos sie duma , nic jeszze ciekawego nie "splodziles " tak nasmarkac kleju kazdy potrafi ...az taki genialny jestes czy juz ci z tej dumy na glowe pada ?

Znam duzo ludzi ktorzy robia DIY sprzet ale nikt sie tak nei zachowuje :]

zlacze2.jpg

i tez nie bede chamem i nie napisze wsadz sobie to w ....

Teraz zanim cos pokazesz na swojej marnej stronie to sie zastanowisz 10 razy :D

Ja sie swoich maszynek wstydzic nie musze , tutaj mozna je obejrzec - Aquareef

I wcale nie jestem z tego dumny co robie , ucze sei kazdego dnia cos nowego , ale napewno nie od ciebie :D

Chcialem z Toba grzecznie rozmawiac , doradzic jak koledze ale jak jestes cham kazesz mi moje maszynki wlozyc sobie w ,.... to teraz zbieraj zniwo .

Po zatym to otrzymujesz ode mnie tzw; przyslowiowego IGNORA razem ze swoim wiernym sluga Barty`m , prowadzcie sobie dalsze dyskuty razem bez mojego udzialu wiecej :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostatnich doswiadczenich z moim pseudo ratz-em ktorego wystrugalem , zblizam sie do opcji Swira.

po sklejeniu mixer przeszedl pare prob szczelnosci i bylo ok, a wdniu uruchomienia strzelil numerek z dnem i tak sobie mysle , ze chyba warto zmajstrowac jakies wzmocnienie w postaci pierscienia, bo wylanie sie wkladu pewnego dnia za baniakiem nie napawa mnie optymizmem.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to co pokazales janek tez mnie nie przekonuje bo to klei fabryka i nie wiesz jaka maja technologie klejenia .. a nie jakis tam DIY -owiec, dlatego wklejaj pierscienie i nie unos sie duma bo tam potrafi pekac , zwlaszcza takie domowe klejenie ....samo to ze dajesz rure acrylowa ktora jest slabsza od plexy , kalkwasser sobie z nia po jakims czasie poradzi ,


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet w DownDraftach daje wzmocnienie , bo mialem przypadek jak wyslalem tego prototypa DD do smk , to sie rurka pieniaca odkleila , rzucaja paczkami itd..z tym ze tam rurka nie byla wpuszczona w srodek to moglo sie tak zdarzyc bo przerabialem rure pieniaca z 60mm na 50mm .

Daje obrecze wzmacniajace i spie spokojnie , jakis problem dla Ciebie dotoczyc kawalek pierscienia , czy Ci materialu szkoda ?

img_2089.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.