Skocz do zawartości
marcelina

30 litrów Zabrze :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Na wstępie uprzedzam, że pierwszy raz w życiu pisze post na jakimkolwiek forum i proszę; o wyrozumiałość w razie jakiś błędów ;)

Chciałam się z Wami podzielić moim spełnionym marzeniem (póki co malutkim- ale finanse nie pozwalają na nic innego ) a mianowicie pierwszym akwarium morskim :)

w tej chwili ma ono jakieś 2 miesiące, postanowiłam nie zanudzać Was zdjęciami szkła z samą skałą; i wodą więc przejdę; od razu do rzeczy: do zestawu dokupiłam tylko cyrkulator Koralia Nano 900. Reszta sprzętu jest z zestawu.

Skał;a z erybki, piach z erybki woda też z pracującego akwarium (erybka :p )

Dojrzewanie przebiegło tak jak powinno ( w tej chwili są jeszcze okrzemki na piachu ale usiłuje je odsysać z różnym skutkiem ;P)

Pierwszymi mieszkańcami były zoathusy, xenia, grzybek i 3 ślimaki (1x strobus i 2x tectus). Niestety przez mój brak doświadczenia jeden z tectusów zmarł :/ zostawiłam akwiarium bez pokrywy na cały dzień i ślimak postanowił wyjść. Znalazłam go na szafce za akwarium i wrzuciłam do wody z nadzieją że leżał tam tylko chwile i jednak będzie żył- nic z tego :(

Poza tragiczną śmiercią ślimaka nie działo się nic złego- więc dokupiłam jeszcze pachyclavularie i kolejnego ślimaka.

W tej chwili w akwarium mieszkają jeszcze: krewetka czyszcząca ( bez jednego czułka :( ), dodatkowy zoanthus (ma własny kawałek skały ;) ) nowy grzybek czerwony i pinnigorgia ( ma 3 dni i rośnie w oczach...) Wraz z pinnigorgiom pojawił się jakiś zwierz- i tu proźba: czy moglibyście pomóc mi go zidentyfikować? Załączę zdjęcie- widać nie wiele, ale może jakieś; wprawne oko sobie z tym poradzi :)

cos7.jpg

I to w zasadzie tyle, teraz zamartwiam się temperaturą bo nie mam żadnego systemu chłodzącego ( nawet wentylatorka) więc ściągnełam tylko pokrywę i chodzę co chwile sprawdzać czy żaden ślimak nie postanowił wyjść :p

Mam jeszcze kilka pytań z serii idiotycznych a mianowicie:

- czy przyklejanie grzybków na klej typu "kropelka" to nie zbrodnia? Przecież ten klej jest bardzo toksyczny a czytałam porady tu na forum które taki zabieg zalecały? ( jeden z moich grzybków ciągle wędruje- w tej chwili wpadł gdzieś w skałę :( )

- moje ślimaki przynajmniej raz dziennie włażą na biednego strombusa (pewnie chcą zjeść glony z muszelki) a ten biedak kręci się i usiłuje im wyrwać. Kiedy to dzieje się na szybie to w momencie kiedy już uda mu się wyrwać porywa go prąd i szybuje (powiedzmy że to odpowiednie słowo na warunki wodne :p ) po akwarium po czym ma traumę przez pół dnia i siedzi w miejscu. To jakaś walka międzygatunkowa? ;) Jakoś nie zauważyłam, żeby wchodziły na swoje skorupki. Męczą tylko tego bidoka strombusa :/

Dobra na dzisiaj już wystarczy bo nikomu nie będzie się chciało czytać takiej ilości słów w tak upalny dzień :)

Dziękuje za uwagę i pozdrawiam. Wszelkie krytyczne i nie krytyczne uwagi mile widziane :)

wszystko.JPG

Edytowane przez marcelina (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kropelka w żelu to nie zbrodnia ;) możesz jej używać do klejenia korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za odpowiedz- ja jednak jeszcze sie powstrzymam z klejem i bede liczyc na prad ktory jakims cudem przymocuje grzybki ;) a tajemniczego mieszkanca jeszcze chwile poobserwuje i jesl bedzie trzeba to usune. Troche zmartwilam sie tym, ze moze to byc aiptazja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup sobie krewetki wundermani i po aptasji .pozdro

Tak, jak już zje róże to chyci się za korale .... i taki pożytek z tych krewetek . Najprościej to ,wyciągnij skałe i odłup kawałek skały z aiptasią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez sprubowac goraca woda wstrzykiwana w aiptasje albo Aiptasia-x red sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na rozmiar tego akwarium krewetki odpadają ;)

Melduje, że aiptasia została usunięta wraz z kawałkiem skały. I miejmy nadzieje, że po problemie.

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.