Skocz do zawartości
blyx

Intensywny nalot na szybach- problem od pewnego czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o porade: od tyg mam problem z nalotem na szybach, w temacie napisalem ze jest intensywny, mam tu na mysli sytuacje, gdzie od przetarcia szyb wystarczy ze uplynie 10min i nalot powraca. Gdy uzywam czyscika do przetarcia w/w dziadostwa rozsypuje sie jak pyl - latwo daje sie usunac.

Akwarium ma juz ponad 9 miesiecy, wczesniej nie mialem takich problemow.

Parametry wody

Mg 1310

Ca 400

Kh 8

No3 0-5

Po4 0,02<

byc moze korale ostatnio mocniej karmilem, ale zreflektowalem sie nawet obsade pomniejszylem o 4 rybki, po 2 wiekszych podmianach niewiele sie zmienilo, jest jakby lapiej ale minimalnie, nalot szybko sie pojawia.

a jeszcze jedno od jakiegos miesiaca zauwazylem jakby nalot / pyl (byc moze kurz bedzie wlasciwszym okresleniem) na skale w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blyx, trochę lepsza metoda którą mogę polecić, przecieraj szkło wacikiem do demakijażu, tak by nie podnosiło Ci pyłu.

Te zielone cudo po tygodniu ustąpi :)

A jak będziesz pylił, będzie coraz gorzej, miałem to samo.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

moze troche dluzej bedziesz mial czyste szyby, gdy je bedziesz czyscil wieczorem, po zgasnieciu swiatla.

Woda zrobila sie "bogata".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, czyli przedobrzyłem z pokarmem i odzywkami dla korali :wallbash: ?

rozumiem teraz ograniczyć stopniowo papu i robić cz-estrze podmianki?

(a chciałem tylko uszczęśliwić goniopore)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lejesz moze aminokwasy? U mnie mialem zielone szyby, gdy lalem amino...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, no troche leje, ale bardzo malo - widocznie moj system ze slabym pienidlem jest malo wydajny do tego zwyczajna nadgorliwosc...

uwazacie ze podmiany pomoga? oczywiscie aminikwasy odstawie...

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw poki co amino, i obserwuj czy cos sie zmieni w kwesti zachodzenia szyb. Podmiany rob normalnie, co tydzien 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.