Skocz do zawartości
Moorecki1994

KH spada a Mg i Ca nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam taki oto problem ostatnimi czasy spada mi KH a Mg i Ca pozostają na stałym poziomie.

Chociaż taka sytuacja trwa od około 2 tygodni wcześniej przez miesiąc parametry utrzymywały się na stałym poziomie tzn (KH 7,2 Mg 1410 Ca 410 ), a około 2 miesiące temu akwarium przeszło generalny remont tzn. przebudowa konstrukcji ze skały oraz wymiana ryb i korali na inne koralowce i inne ryby.

Sprawa jest o tyle dziwna że dawniej miałem mniej koralowców, sps (3 seriatopory 2x5 cm i 1x 10 cm i jakieś montipory talerzowe małe) oraz kilka LPS-ów jakieś zoa i grzybki i w tedy lałem po 13 ml balinga na dzień.

A po przeróbce jak doszło znacznie więcej koralowców okazało się że zapotrzebowanie na balinga było zerowe (korale rosły, były widoczne przyrosty) a Mg, Ca i KH na stałym poziomie robiłem tylko podmianki raz w tygodniu 10 %.

i ostatnio zauważyłem że acropory odczuły spadek Kh bo bieleją lekko od dołu bo troszkę przyspałem z ta sprawa ;/

Parametry na dzisiaj :

Ca 400

Mg 1390

Kh 5,2 (pomału podnoszę)

NO3 15

NO2 0

PO4 0,03

Ph 7,9

Nie wiem czy to ja robię coś źle czy przyczyna leży gdzie indziej

Jeśli możecie to proszę o pomoc :)

Tutaj aktualne zdjęcie jak wygląda mój baniak i ile jest w nim korali :)

post-23624-0-42214800-1434814816_thumb.jpg

post-23624-0-60997600-1434814817_thumb.jpg

post-23624-0-19069400-1434814818_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek spróbuj balling w takich samych proporcjach i sie powinno wyrównać ja tez miałem podobny problem i zacząłem tak samo dozować wszystkie składniki i po 2 tygodniach sie wyrównało ( można stosować sodę spożywcza oczyszczona do podniesienia kh) pozdrawiam

Hejka a ja jestem z Andrychowa a teraz mieszkam w Anglii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co w tedy Ca i Mg mi skaczą bo próbowałem tak po przeróbce i trochę je podbiłem te parametry ;/

Nie wiem czy to coś ma wspólnego ale zapomniałem napisać że jak normalnie dozowałem Jeszce balinga to dawałem po 13 ml Ca MG i tylko 3 ml KH bo inaczej od razu skakało mi do 9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Moorecki 1994 jakiej soli używasz??


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 to nie tragedia może być najważniejsze zeby nie było szybkich zmian i trzymać stałe parametry bo balling polega na dozowaniu trzech składników ca /kh buffer /sbs w takich samych proporcjach dla utrzymania stałych parametrów ja zaczynałem od 50 ml a teraz po 4 miesiącach jestem na 180ml i czasami dodaje ale to juz osobno mg na czwartej pompie 4 ml dziennie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam soli AF reef salt

Ja wiem ze nie tragedia ale jak bym nie dawał mniej kh to bym miał duzo duzo wiecej bo jak dawałem te same dawki do podskakiwał mi o 1,5 tygodniowo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo może w nie równych dawkach i sie wszystko rozjeżdżalo . Bo to w pewnym momencie musi sie ustabilizować jak masz pobór na ca i kh musisz dozować sbs bo jest wszystko ze sobą powiązane / ja stosuje sol red sea coral pro / daje tylko balling narazie zobacz muj temat /moja mała rafa 900 litrów/balling tj aqaforest i zacznę dawać coral a b v e , tez miałem podobne problemy wszystko zależy od obsady wiesz jak to od zasolenia zależy poziom minerałów masz 1.025 zasolenie to sa troszkę inne parametry jak do 1.024/1.025 każdy zbiornik jest inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podawać KHBuffor od AF, a jak wyrównanasz parametry to wtedy równe dawki 3ech komponentów.

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź test na kh. Ja walczyłem ze spadającym kh kilka miesięcy aż wczoraj kupiłem nowy test na kh. Wyniki mnie trochę zaskoczyły, stary test kh 5,4 nowy 7,7 oba w terminie ważności. Testy saliferta. Może walczysz z wiatrakami tak samo jak ja walczyłem do wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Soli Af używam od samego początku istnienia jej na rynku.

Przerobiłem probiotyki , rafową i morska i na każdej z nich miałem problem z utrzymaniem kb wyżej 5,5.

Oczywiście cala robotę robił bufor i po kłopocie. Niskie k to wg mnie jedyny mankament tych soli

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.