Skocz do zawartości
CzipuS

Problem z Caulastrea co robić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam problem z moja Caulasterą nawet z dwoma :(

Mianowićie przestała się pompować od ok 2-3 tygodni i coś zaczęło na niej się osadzać ......

Co się stało ... kumulacja wydarzeń

Podczas ostatnich upałów temp wody podskoczyła na dobę na 28 stopni

Znikła mi ok 2 tygodni temu babka piaskowa .... zwłok nie odnaleziono ...

Dziwnie skoczyły mi Azotany z poziomu 2 do 25 !!!!

Reszta Mg - 1180 Ca - 400 PO4 - 0 Kh - 8,1

Azotany zbijam od tygodnia podmianami wody ok 20% co drógi dzień i dziś są na poziomie 10.

Co się dzieje z moim koralem i jak go przywrócić do życia bo wydaje mi się że z dnia na dzień coraz gorzej .....

Koral u mnie od ok 1,5 roku i nigdy nie było takich objawów, były przypadki że 2-4 dni się nie pompowała ale później wracała do życia.

Dziękuję za pomoc.

1.jpg

Edytowane przez CzipuS (wyświetl historię edycji)

d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać już szkielet, a na nim glon ?

tak dużymi podmianami możesz zresetować zbiornik.. podajesz razem z nimi jakieś bakterie ??

28 stopni to jeszcze nie tak źle.. gdzie indziej szukałbym przyczyny.

PO4 zero przy no3 25 ? nienaturalny stosunek..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdać na każdej główce szkielet, a na szkielecie rośnie glon, mi to wygląda na....- masz rybę którą byś podejrzewał o podgryzanie korali? Hepatus lub inną?, u mnie swojego czasu Hepatusowi coś odbiło i każdą główkę podgryzał (caulastera wyglądała identycznie do Twojej, do tego mocno się kurczyła). Hepatusa jakoś oduczyłem tego (jak za każdym razem rozrywał główki to przeganiałem oraz bardziej obficie zacząłem karmić ryby). Caulastrea zaczęła do siebie dochodzić długo, Hepatusowi od czasu do czasu zdarza się skubnąć stresując korala (przez co długo jest pokurczona), ale na szczęście rzadko.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję do zbiornika tylko odżywki itp do korali z firmy Aquafores Coral A,B,E,V ..... i tyle

Cały czas było ok .... PO4 jest 0 no może ślad .....

Caulastera wygląda jak na foto przyglądam się jej codziennie i chyba jest coraz gorzej .... Nie wiem co zrobić ..... a nie chcę jej puścić na wieczną rafę :( Testy wody robię w każdy piątek i zawsze było a tu nagle No3 poszło na 25 ! Po 3 podmianach spadło do 10 .... ale to raczej nie problem dla korala jest .....

Gdybym wiedział gdzie może być problem pewnie był coś robił ale nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak ! Mam takie 2 szt jedna ok 50 główek a dróga 20 i problem ten sam. Coś się z nimi dzieje :(


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wieje na nią zamocno cyrkulacja?

Nie parzy ją ukwiał?

Czym mierzysz PO4?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwierzaków mam:

2 x Amphiprion ocellaris

1 x Chrysiptera

1 x Valenciennea sexguttata

1 x Salarias fasciatus

2 x Calcinus elegans

2 x Krewetka Lysmata

1 x Pterapogon kauderni

1 x Zebrasoma flavescens

Ukwiał ? Miała jakiś czas temu dotyk bo mój ukwiał rośnie jak na drożdzach i przestawiłem ..... ale moja druga szt jest daleko od ukwiału a problem identyczny .... cyrkulacja no napewno trochę wieje lecz ustawiona jest na połowę swojej siły huraganu tam nie ma ...

Wszystkie testy robię Salifertem. Widziałem jak krab łaził po niej wsumie po odbu kurdeeeeee to może byc jego wina ??

Edytowane przez CzipuS (wyświetl historię edycji)

d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ze zwierzaków mam:

2 x Amphiprion ocellaris

1 x Chrysiptera

1 x Valenciennea sexguttata

1 x Salarias fasciatus

2 x Calcinus elegans

2 x Krewetka Lysmata

1 x Pterapogon kauderni

1 x Zebrasoma flavescens

W reefmaxie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od dwóch lat obsada raczej się nie zmienia jak coś urośnie wymieniam na mniejsze ..... nigdy nie miałem problemów z PO4 Czy NO3 z niczym zawsze wynik jak książka mówi do ok 2 tygodni do tyłu :( To tak naprawdę pierwszy problem który się pojawił ......


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.