Skocz do zawartości
Eliasz

Przeprowadzka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeprowadzam się i nadchodzi czas przeniesienia zbiornika, czy macie doświadczenia w tym zakresie, ewentualnie proszę o wszelkie sugestie jak to zrobić w sposób jak najmniej stresujący dla zwierząt. Mój zbiornik ma ok. 100 l głównie skały i korale, nie mam jeszcze ryb, akwarium "chodzi" od ok. roku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje (obecnie moje) 150 litrow przenioslem (we dwoch-z poprzednim wlascicielem) bez zadnego problemu.

Przeprowadzka trwala w sumie ok. 3 godzin.

Demontujesz technike na tyle, zeby sie jeszcze woda krecila, ale wszystko inne OUT.

Lapiesz zycie i do torebek do polowy wypelnionych woda, skaly z koralami tak samo, reszta skal tez do torebek (najlepiej tez z woda, chociaz czesciowo) i do wiaderka. Wode do kanistrow.

Demontujesz samo akwa (tak odcinasz hydraulike, zeby pozniej latwo skleic) - PRZEPROWADZKA - i na nowym miejscu w odwrotenej kolejnosci.

I wszystko.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz np wiaderka z deklem (po soli np) to popakuj skały w wiadra będzie łatwiej niż w torebki.

Łatwiej ci będzie wyłapać zwierzaki jak wyciągniesz najpierw skały, korale i całą resztę.

Reszta jak mówi piotr - szybko i w miarę bezboleśnie z takim małym baniakiem


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić takie pojemniki przemysłowe w Castoramie. Wykładasz je folią i spokojnie lejesz wodę, wkładasz skałki i łatwo się to wtedy przenosi. Jeśli chcesz mogę ci pożyczyć kilka wiaderek czystych używanych do RO i jeden duży pojemnik 80 litrowy z uchwytami, łatwy do przenoszenia.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, czy moglibyśmy sie jutro spotkać, jeśli tak to prześlij mi sms na mój nr 604 77-11-17.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.