Skocz do zawartości
rpp

Dolewka bezpośrednio z RO ?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - czy ktoś z Was ma zrobioną automatyczną dolewkę bezpośrednio z RO?

Mam zamiar zamontować na wejściu filtra zawór (zamknięty przy braku prądu) który będzie sterowany prostym mechanizmem (np. takim jak już loccutus prezentował). Obniży się poziom wody - włączy się zasilanie zaworu i otworzy wodę do RO.

I tu mam kilka dylematów:

1. jak zawór żeby nie zaszkodził zwierzakom (na pewno nie może mieć miedzi - ale czego konkretnie szukać i gdzie)

2. czy takie zawory są zawodne? Jak się można dodatkowo zabezpieczyć jeśli zawór by puścił? (zastanawiałem się nad drugą czujką odcinającą zawór na np. wyjściu filtra - wtedy chyba wszystko by szło w ściek - tylko czy nie wytworzy się za duże ciśnienie w filtrze jak mu zatkam wylot?)

3. gdzie można kupić takie czujniki poziomu cieczy żeby je umieścić w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rob scen z miedzia. Tam bedzie plynela slodka woda wiec nie ruszy nawet miedzi. Zreszta rurki przed filtrem tez pewnie masz z miedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jest PRZED filtrem RO nie ma znaczenia - za filtrem ma byc bez metalu.

Ja mam zrobione w ten sposob, ze czujnik steruje elektrozaworem, a RO dolewa wode do mixera.

Ma to zasadnicza wade - za szybko podaje wode do mixera. Musze wykombinowac (za RO) jakies ograniczenie predkosci wyplywu wody.

Jezeli bedziesz dolewal czysta wode RO jako uzupelnienie odparowanej to nie widze problemu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr

Moze przeplyw by sie zmniejszyl gdybys dolozyl jeszcze jedna membrane (chocby jakas stara)?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr - ale na wejściu może być dowolny zawor nawet miedziany? (z tego co szukałem to elektrozawory zazwyczaj mają akurat mosiężne korpusy więc może są mniej szkodliwe jak coś).

I druga sprawa - czy na wyjściu nawet elementu stalowego nie da się zamontować ? Bo wiem, że niektórzy mają tzw. cztero-zawór czyli jak odetną wyjście to po wyrównaniu ciśnienia blokowane jest wejście do RO. A przecież taki zawór raczej będzie z metalem w środku.

Dolewać zamierzam czyste RO - zrobiłbym zbiornik na dolewki ale szafkę mam tak małą że trudno będzie mi tam cokolwiek wcisnąć :-( i stąd pomysł na dolewkę bezpośrednio z filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani, raczej scisne jakas srubka sam wezyk za RO. Zmniejsze srednice i mam nadzieje tez przeplyw.

Mam nadzieje, ze przez to nie wzrosnie ogolny wydatek wody, bo teraz przy pracujacym "pelna para" RO licznik wody mi sie nie rusza.

@rpp

nie bardzo wiem gdzie i i jak jest zamontowany ten zawor czterodrogowy.

Jezeli jest cos ZA membrana RO i w tym czyms jest metal, to cos moze sie dostawac - chyba ze ten metal to stal nierdzewna. (w koncu do woda RO, a nie morska - kwasowka nie musi byc)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.