Skocz do zawartości
KKaluzin

Zetlight LANCIA ZP400 Marine

Rekomendowane odpowiedzi

nikt nie widział tej lampy jak świeci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja używam :yes

Niestety nie mogę się wypowiedzieć odnośnie wzrostów miękasów, sps itd. bo w chwili obecnej baniak dojrzewa.

Opiszę jednak na tyle, aby Ci pomóc w wyborze.

Parę ładnych lat zajmowałem się biotopami słodkowodnymi i nature. Wcześniej też w tym baniaku miałem oświetlenie 15Wt8+Ledy 3x3W aquael, więc watowo podobnie i... porównując to do obecnego Zetlight-a to tamto świeciło na pół gwizdka...

Lancia wali niemiłosiernie!!! wiadomo ledy należy mnożyćx2 w stosunku tej samej mocy świetlówki(kiedyś czytałem fajny test) ale i tak jestem w szoku mocy Zetlighta :shock:

Przy mojej 60l jest moc! mimo ze tylko 23W z tym ze ja mam dosyć niski baniak bo 30x30x60.

W lampie mamy róże możliwości montowania, niestety nie mamy możliwości regulacji wysokości(ale można to zmienić za pomocą dorobienia korony i kilku otworków, za parę dni ją wykonam to pokaże o co chodzi)

Bez kontrolera mamy tylko 2 możliwości działania 100%mocy dziennego i moon efekt, a sam kontroler stoi 300zł akurat do tego modelu...

Jest sooolidnie wykonana, ostatnio także wpadła mi przez przypadek do akwarium haha ale nic się nie stało(dobra izolacja).

Obudowa jest tak zaprojektowana, że jednocześnie jest radiatorem więc nie ma problemu z niechcianą temperaturą.

Kolejnym plusem jest jej płaska forma, praktycznie jej nie widać.

Odnośnie serwisu zetlight... no właśnie nie wiem, ale mam nadzieje że jest ok, bo niestety lampa jest zalewana i nie mam pojęcia jak w razie czego wymienić np.spaloną diodę.

Kolejną fajną opcją jest możliwość dokupienia 2-3 itd lamp np jeżeli chcemy powiększyć baniak albo dać bardziej wymagające korale.

Wtedy dokupujemy lamp-ę/y + odbiornik + kontroler, dzięki któremu możemy radiowo z kilku lamp zrobić jedną.

Na chwilę obecna jestem MEGA zadowolony! Ale wszystko wyjdzie w momencie zasiedlenia.

Mam nadzieje, że Ci w jakiś sposób ten opis pomoże w wyborze ;)

Do baniaka o podobnej wielkości jak mój jest MEGA! Pozdrawiam a TUTAJ możesz poobserwować dalsze przygody z lampą.

cb12527bfc98.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje.

Myślałem o dołożeniu takiej lampy do świetlówek t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje.

Myślałem o dołożeniu takiej lampy do świetlówek t5

Spoko :thumbup:

A jaka wielkość baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :thumbup:

A jaka wielkość baniaka?

360 litrów 120x50x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360 litrów 120x50x60

Łooo mamo! haha spory jak na tą lampę, już wiem dlaczego jako dodatkowe.

Niestety będziesz miał problem z zamontowaniem :( długość wideł Cie nie puści na krawędzie baniaka, tak samo jak długość mocowania na t5... Jedyna opcja to zrobić podwieszanie na linkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest post o tej lampie to niech się poszerzy ;)

Kiedyś znalazłem na necie taki filmik i mnie wbiło w fotel...

Sterowanie lamp Zetlight-a przez app-kę

Na chłopski rozum, wystarczyło by zakupić TAKI odbiornik sygnału i powinno banglać :D niestety ale nigdzie nie mogę odszukać tej aplikacji... Zastanawiałem się potem, czy np jakaś inna aplikacja sterująca lampami podeszłaby pod ten odbiornik, czy to musi być ściśle dedykowany sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 120x60x50h. dopiero mam zamiar zalewac i im wiecej czytam tym jestem bardziej .....montujac ta lampe zetlight aqua 2421 x2 - 55W wynika ze powinna wystarczyc. jak to sie ma do wczesniejszych informacji?


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo mamo! haha spory jak na tą lampę, już wiem dlaczego jako dodatkowe.

Niestety będziesz miał problem z zamontowaniem :( długość wideł Cie nie puści na krawędzie baniaka, tak samo jak długość mocowania na t5... Jedyna opcja to zrobić podwieszanie na linkach.

Mam zamiar zakupić

Zetlight LANCIA ZP4000 - 46W Marine (120cm)

Dane techniczne:

Moc: 46W (3600 lumenów)

Wymiary: 114x7x1,3cm (długość x szerokość x wysokość)

Maksymalna długość: 120cm

Diody LED:

Białe: 84szt (12000K)

Niebieskie: 63szt (465-485nm)

lampa chyba będzie pasować do akwarium 120cm długości

obecnie mam 4x t5 54w, więc jako uzupełnienie świetlówek t5 będzie dobre

https://www.google.p...wqRzpvmIzn-awU=

Edytowane przez KKaluzin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.