Skocz do zawartości
ikris

Fungia i caulastrea chore

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem, że fungia przestała się pompować i polipować. Jak dostanie pokarm to wciągnie, lecz bez polipów. Parametry wody nie uległy zmianie, a nawet poprawie. Przy 25 no3 lepiej wygladała, a obecnie jest 10 :) Parametry kh 8.3, ca 440, mg 1350, potas 390, zasolenie 1026 sg, 10 no3, 0.00 po4. Azotany zbijam Red Sea no3po4.

A Caulastrea jest jakbym oklapnięta i niektóre główki tracą tkankę.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?post-14600-1435605637,55_thumb.jpg

post-14600-1435605657,81_thumb.jpg


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ci tak zelży na zbiciu tego no3 jak wszystko żyje i sie pompuje to po co na siłe chcesz zmiejszyć mi się trzyma w okolicy 10 badź 15 i wszystkie lpsy i miekkie napompowane max no chyba że masz sps-y i ela nich chcesz zbic no3


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 jest ok, ale jak podchodzi pod 25 to chyba już kiepsko? Znam baniaki, gdzie jest 5 i też wszystko się pompuje i rośnie.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi sie ,ze skoro korale były zadowolone to nie ma co zbijac na siłę tego No3

Ja mam No3 na poziomie 0,0 do 0,1 i niestety korale miękkie i LPS-y marudzą strasznie .

Muszę dozować No3 w postaci azotanu sodu ,bo z dnia na dzień ich forma słabła i bałem się ze padną.

Teraz jest poprawa bo azotany skoczyły lekko w górę.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam odrazu kiepsko jak działa to nie tykaj a nie na siłe zbijaj jak coś zaczyna sie dziać wtedy myśl...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jeśli nie było żadnych zmian tudzież wahnięć to może po prostu dawać więcej papu ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a utrata tkanki też spowodowana spadkiem no3? Czyli co radzicie, odstawić no3po4 i zobaczyć co się stanie? No ale, chyba raczej ten płyn nie zaszkodził koralom?

Do tej pory dawałem dwie kostki mrożonek ON płukanych i po4 0.00, co chyba też jest niekorzystne dla korali...


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temperaturę w baniaku? Cyrkulacja nie jest skierowana bezpośrednio na koralowce?


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstaw, moim zdaniem jest to efekt zbyt dużego dłubania przy akwa moje stoi na szafce co dwa tyg podeminiam 10 % wody, karmie codziennie kostką ryby,co 3 dni dodatkowo niektóre korale właśnie caulastree fungie goniopore i alveopore epuhyllie łapią resztki i wszystko się kręci także weź lepiej piwko wlej w siebie niż preparaty do akwa:)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura 25C góra 26C. Nawet kiedyś, jak na nią mocno dmuchało to się tym nie przejmowała. Teraz widzę, że jedynie jest napompowana w nocy, ale też bez polipów.

Zawsze byłem zdania, że jak się mniej kombinuje to lepiej, ale czasami korci jakaś zmiana w baniaki :) Głównym powodem zastosowania no3po4 to zbicie no3, ale co za tym idzie zielonego nalotu na przedniej szybkie - fakt, to akurat pomogło.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Caulastrea w kilka dni straciła 1/3 tkanki po skoku No3 z poziomu 0/2 do 25 !!! 8 dni z takim NO3 u mnie wystarczyło :(

Po zbiciu NO3 do poziomu 0/2 zaczynam powoli zauważać odnowę ....... Mam nadzieję że dojdzie do siebie za jakiś czas ......


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie odwrotnie :) małe no3 coś jej nie służy. Sam już nie wiem co robić.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiłeś no3 a tym samym pozbawiłeś je żarcia... pozatym napewno dobrze oczytałeś ze miałeś 25....czym mierzysz? saliertem? wg mnie ten test jest niezbyt dokładny


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miales gluta bakteryjnego ? Nie przelales przypadkiem tego no3po4-x ? Od jak dawna to stosujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak saliferta. Kolor raczej podchodził pod 25 niż 10. Najlepiej, jakby sprawdzić w jakimś sklepie na dużej Hance. W sumpie był jeden większy glut, a tak to nigdzie więcej. Stosuje wg instrukcji, więc raczej nie przelałem, ale rożnie to bywa.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie plan jest taki, odstawiam no3po4 i zacznę karmić 3 kostkami na dobę płukanymi mrożonkami. Zobaczymy czy jej się poprawi.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ze skrajnosci w skrajnosc. Odstaw no3po4, a karm normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 2 dziennie.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.