Skocz do zawartości
xEndriu

72L pare pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie kompletowania sprzętu i mam pare pytań

Jako że planuje założyć nano z powodu finansowych jak i braku miejsca

Mam akwarium 72 60x30x40 i wiec tak

Odrazu mówie że nie mam za dużo kasy zeby na start wydać

1. Oświetlenie mam belkę 2x24 i potrzebuje świetlówki jakie , w przyszłości dołożę pare cree jakich i ile ?

2. Odpieniacz jaki

3.Falownik który lepszy jebao wp-10 czy rw-4 ? chce lepszy zeby tworzył fale a nie tylko mieszał

4.Jaką sól ?

5.Testy posiadam jedynie no3 , jakie to kupić te najbardziej potrzebne

6, Hydrometr ?

7 . Zywy piasek jaki ? ile kg ?

8. ile litrów wody bym musiał kupić na start (używanej)

chyba narazie wszystko :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może zacznij od tego co chcesz tam trzymać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Odpieniacz jaki

4.Jaką sól ?

5.Testy posiadam jedynie no3 , jakie to kupić te najbardziej potrzebne

6, Hydrometr ?

7 . Zywy piasek jaki ? ile kg ?

8. ile litrów wody bym musiał kupić na start (używanej)

chyba narazie wszystko :) Pozdrawiam

AD2. Co do odpieniacza wystarczy RESUN SK300 :)

AD4. Co do soli polecam Microlibe lift - niemiecka , porządna i ma dobre parametry, po AF miałem brązowe gluty.

AD5. Testy PH, Kh, PO4 sensitive marine, N02, NO3 i NH4. Jako podstawowe. Polecam JBL, jakoś salifert mnie do siebie nie przekonał :p

AD6. Salimetr mam na odsprzedaż. Firmy SERA.

AD7. Piasku taka warstwa 2-3cm polecają. Na ten litraż wyjdzie ci z 4kg.

AD8. Jeśli chcesz kupować wodę używaną (tę dostaniesz od akwarysty po podmiance gratis) lub ew. pakowaną NutriOcean, tylko że cena jej jest spora - http://jadwigamorska.pl/zywa-woda-morska-16-7l-nutri-sea-water.html

Ale zalet tej wody jest ogrom, można od razu praktycznie dodawać podstawowe życie z ekipy czyszczącej :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x24 to trochę mało, dołóż jeszcze 1 x 24 i będzie git.

Mam Resuna SK-300 i jestem średnio zadowolony.

Wodę najlepiej pozyskać z podmianki od akwarysty albo ze sklepu np. przy zakupie żywej skały powinieneś bez problemu dostać te kilkadziesiąt litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak sie pospieszysz to jest promocja w trzmielu (alledrogo) na Aquaforest Sea Salt 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 64l świeciłem 2x24W świetlówki ati przez rok i wszystko ładnie rosło.

Odpieńki próbowałem różne i wyszło że na zwykłej butelce kwadratowej od wody żywiec kostce lipowej i wydajnym brzęczyku było super. Wszystko było ładnie zamaskowane w panelu bocznym :)


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko poziom wody pozwoli to tak


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznij od tego co chcesz tam trzymać ?

no miękkie chyba , może jakieś wymagające z czasem korale , blazenki

świetlówki jakieś ? narazie bedą 2

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam resuna sk300 i o ile na poczatku bylam sceptyczna to teraz po tuningu jestem bardzo zadowolona. I ja tez dorzucilabym te trzecia belke. 2x24 starczy.. 3x24 urwie d.. :)

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko a jakie zanurzenie tego odpieniacza ma być ?

Myślałem zeby zostawić 2x24 i dołożyć ledy , cree i np z sterownikiem wschód zachód ?

Ktoś jakieś swietlóki poleci ? w dobrej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoi w kaskadzie fzn 3:) okolo 10cm potrzeba, zmierze przy okazji to Ci powiem, ale na pewno moze byc zanurzony nizej niz wskazuje producent :)

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to spokojnie zanurzenie sobie dopasujesz. Ja mam 25l u corki (piko rafka) i na poczatku tam wisial (zanim doczyscilam kaskade). Spokojnie resun ogarnie.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank nie rw8 - bo ci rozniesie wszystko - wodę jak chcesz mogę ci dać od siebie - za tydzień czwartek/piętek - 30 litrów

EDIT

lepiej 3 x 24 - ATI Blue Plus + ATI Coral Plus + jakby były 3 jedna lub druga w zależności czy chcesz bardziej niebiesko czy bardziej w biel

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rw4 :)

bardziej chce biel ATI Blue Plus + ATI Coral Plus , plus jakieś cree by było spoko ?

jeszcze stolarz szafke składa , sumpa nie mam sklejonego

za daleko mieszkasz kolego hehe xD jedna literka i ile kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za daleko mieszkasz kolego hehe xD jedna literka i ile kilometrów

kurde człowiek stary i ślepy :)

to jak będziesz miał 3 x 24W to daj 2 coral plus i raz blue plus i niech ona świeci dłużej o 1 lu 2 h przed i po tamtych


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów elektryków pytanie :) , odnośnie chłodzenia , jako ze dużo osób stosuje wentylatorki to i ja mam pewien i nie wiem jaki zasilacz kupić

Posiadam Wentylator 24V 1.5A 36W i pytanie czy taki zasilacz mam kupić 24V 1,5A ?PC210043.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do tego wiatraka trzeba zasilacz 24V 1,5A. Przy takiej mocy będzie chyba za głośny i na pewno prądożerny. Lepsze są wiatraki komputerowe na napięcie 12V, no i z zasilacz będzie łatwiej znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.