Skocz do zawartości
PrusLee43

Komputer wariuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z czujnikiem/komputerem chodzi o temperature pokazuje rozne wartosci od 00.9 do 68 z groszami najwiekszym problemem jest to ze caly czas wiatrak chlodzacy sie wlacza wylacze i po 20s znow chodzi bo komputer dostal info ze jest 32'C mial ktos taki problem i wie co trzeba wymienic poprawic naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za komputer


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem sie to zdaza,sprobuj go zresetowac,wciskajac przez kilka sekund koncowka dlugopisu lub wykalaczka przycisk reset pod wyswietlaczem. Powinno pomoc,tylko sie wyzeruje i bedziesz musial go zaprogramowac.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś błąd w oprogramowaniu, u mnie też tak było, na gwarancji wymiana czujnika temp. - nic, wymiana płytki, -od czasu do czasu temperatura pokazuje głupoty. Ale ja bym się nie przejmował, skutkuje to tylko tym że wentylator trochę wariuje, a wyświetlacz czasem pokazuje prawidłową temperaturę :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz jest cieplo to nie ma problemu ale zima potrafi mi wyparowac woda do polowy 1szej komory w pol dnia i bedzie to uciazliwe bo zdaza sie ze 2 dni mnie w domu nie ma :) sprawdze ten reset a jeszcze mam pytanie u was tez sekunda trwa dluzej w rm niz w rzeczywistosci i po okolo 3msc roznica w godzinie w rm jest okolo 20min? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zegar nie jest dokładny, potrzebna korekta co kilka tygodni. A na zimę podnoś pokrywę z wentylatorem do pionu a najlepiej spraw sobie autodolewkę.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do restartu sa jakies kody typu 2 razy szybko wcisnac albo przy wyswietlaniu godziny cokolwiek? Bo kombinuje kombinuje wciskam i bez jakiej kolwiek reakcji dzwiek klikniecia jest wiec raczej wciskam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj trochę dłużej :p

Możliwe że za krótko trzymasz wciśnięty reset.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do restartu sa jakies kody typu 2 razy szybko wcisnac albo przy wyswietlaniu godziny cokolwiek? Bo kombinuje kombinuje wciskam i bez jakiej kolwiek reakcji dzwiek klikniecia jest wiec raczej wciskam :(

Nie,nie ma kodow,jesli przytrzymasz ok. 10 sekund i nie zatrybi,to raczej nie ma co kombinowac,pewnie cos padlo. U mnie przez prawie 3 lata mialem 2 albo 3 razy problemy z "komputerkiem" - reset pomagal. Raz tylko sie zdarzylo,ze po resecie nic nie dzialalo,oprocz (chyba)tego,ze dzialalo tylko oswietlenie nocne,pomoglo wypiecie i wpiecie wsuwki na plytce "komputerka",gdzies chyba o tym pisalem o tym w moim temacie.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje znow rozkrecanie a tak chcialem tego uniknac dzieki za wszelka pomoc jak cos wymysle to dam znac....

A ma ktoś pomysł czego szukac po rozkręceniu i czy to raczej wina komputerka czy czujnika?

Edytowane przez PrusLee43 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.