Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

wodorotlenek wapna - po czym poznac, ze jest zuzyty

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli juz bylo to sorry, ale nie moglem znalesc.

Co ok. tydzien do mixera sypie ok. 3 lyzek stolowych wodorotlenku (na razie uzywam Knop`a-bo jeszcze mam ze starych zapasow).

Mixer Ratz ok. 4,2 litra.

W ciagu doby z akwa 150 L. paruje ok. 1-2 L. wody.

Calosc uzupelniana jest przez mixer w ciagu nocy.

Po czym poznac, ze wklad wapna jest juz zuzyty?

A jakby mniej nasypac wodorotlenku? rozpusciloby sie wszystko - jak cukier w herbacie?

To nie o to chodzi, ze chce oszczedzac kazde 5g. wodorotlenku, ale chcialbym poznac /mechanizm dzialania/ rozpuszczania sie kalk w wodzie RO.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je?li mieszacz jest wyposa?ony w sond? pH - odczyt poka?e Ci 'stan ?wie?o?ci' w postaci cyfrowej wysyconego roztworu CaOH2.

poni?ej 10 - 11 pH w/g mnie jest do (_._) i nale?y dokona? ?wie?ego zasypu...

a wog?le, to jak za d?ugo si? nie zmienia wsadu, to on po prostu ???knie. i to wida?.

p.s. je?li na koniec tygodnia zostaje zbyt du?o sedymentu CaOH2, tzn., ?e Tw?j tank nie potrzebuje takiej ilo?ci w jakiej zasypujesz aktualnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodorotlenek Kenta rozpuszcza się prawie cały. Słyszałem że podobnie jest z Knopem. wodorotlenek z POCH rozpuszcza sie nie całkowicie- sporo go zostaje.

Najlepiej spróbuj rozpuścić niewielką ilośc i zobacz czy sie cały rozpuści. Jesli tak to uzupełniaj w mieszaczu jak się skończy.

pozdrawiam Bartek

EDIT

i tak jak Janek sugeruje syp tyle aby starczyło na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że CaOH2 rozpuści się do momentu maksymalnego wysycenia się roztworu - reszta osiądzie na dnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że rozpuszcza się do końca chodziło mi o to, ze jak wsypiesz do 50l 1 łyżkę to z kenta nie zostanie nic, a z POCHU i tak będzie osad. A zatem przy każdym dolaniu świeżej wody roztwór będzie się dosycał, dosycał i wkład będzie się rozpuszczał - do 0 Kent a z POCh’u mimo ze roztwór nie będzie nasycony proszek i tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartY, mam troche kalk z POCH`a wiec sprawdze.

"zainwestowalem" w jakosc cz.d.a (CZysty Do Analiz) zamiast w zwykle cz. (czysty).

Kosztowalo mnie to 300% wiecej, wiec az sprawdze czy nie wyrzucilem pieniedzy w bloto.

W kazdym radzie dzieki za info - wychodzi na to, ze do mieszacza sypie duzo za duzo wodorotlenku - no nic, czlowiek uczy sie na bledach.

A tak przy okazji - czy wiecie, ze POCH dzisiaj skonczyl sprzedaz bezposrednia w Warszawie (przynajmniej w tym magazynie na Bialolece)

Teraz bedzia sprzedawac wylacznie z wysylka kurierem z Gliwic.

Platne u kuriera przy odbiorze.

Powyzej 500zl za jednorazowe zakupy wysylka gratis.

Dowiedzialem sie tego bedac dzisiaj w POCH.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.