Skocz do zawartości
Bogushia

Co to jest zywy piasek i zywa skała ??

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie tutaj tego nie znalazłam, a nie wiem co to jest. . .


www.rasowekundelki.fora.pl 1002654tf7.jpg www.bioaqua.mojeforum.net b0643fq5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robisz :D

Wczoraj w innym temacie a teraz zakladasz nowy topic ?

Uwaga podaje definicje z ksiazki M.K.

Zywa skala - fragment rafy koralowej hodowane lub pobrane z naturalnego srodowiska

Zywy piasek - tu jest jeszcze prosciej wchodzisz na

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_580&products_id=4332

i doslownie czarne na bialym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogushia : Żywy piasek, jest to podłoże na bazie aragonitu z wyselekcjonowanymi szczepami bakterii, które wspomagają system filtracji w baniaku morskim.

Żywa skała : Jest to nic innego, jak odłamek prawdziwej naturalnej rafy koralowej, który w wielkim stopniu odpowiada za filtrację w naszym zbiorniku. Dzięki wielu kanalikom pełni wspaniałą rolę jako medium filtracyjne. w każdym zbiorniku morskim. Myślę, że zywa skała odpowiada za równowagę biologiczną, która panuje w zbiorniku.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogushia - polecam jaką literaturę, fajna i prosta książeczka od której ja zaczynałem "Akwarium Morskie Krok po Kroku" autorstwa Maćka Kosteckiego. Nie jest świerzynka w dzidzinie morszczyzny na dzień dzisiejszy ale warta do przeczytania na początek.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywa skala jest to szkielet koralowca, wewnatrz ktorego jest miliony kanalikow, w ktorych sa bakterie przerabiajace zle substancje odzywcze. W tych kanalikach aby byla cyrkulacja, ktora jest niesamowicie wolna to, male zwierzatka kopia jamki i przemieszczaja sie w nich.

A zywy piach, jest piachem z dna oceanu na ktorym jest film bakteryjny, tzn. dobrych bakterii :-)

To tak w skrocie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogushia nie obraź się, ale na takie pytania to przeglądarki internetowe nawet odpowiadają. Wystarczy wpisać i gotowe :D Chociaż tu na forum tęż byś zanlazła tylko trzeba dobrze przewertować forum.

TRZEBA TYLKO CHCIEĆ

Pozdrawiam


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj przepraszam bardzo ze zawracałam wam głowę, ale dziekuje bardzo za odpowiedzi. Faktycznie, mój błąd, nie pomyślałam o np. googlach. Po prostu czytałam sobie tutejsze FAQ i natrafiłam kilka razy na te określenia. Jeszcze raz przepraszam i bardzo dziekuje za odpowiedzi :D


www.rasowekundelki.fora.pl 1002654tf7.jpg www.bioaqua.mojeforum.net b0643fq5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogushia czy jak to sie tam pisze ,mam dla ciebie dobra rade kup sobie zlota rybkekule jakis maly filterek i bedzie git. za morskie wez sie jak ta zlota rybka przezyje 11 lat . pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomik, nie dołuj Bogushi, trzeba jej pomóc, powolutku wszystkiego sie nauczy


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogushia - polecam po prawej stronie na niebiesko przycisk "szukaj w archiwum", lepsze to niz niejedna ksiazka o morszczyznie. Tu na forum to wszystko juz bylo milion razy.

Nie to ze nie chcemy ci odpowiadac na takie pytania ale naprawde tego typu pytania pojawiaja sie co chwila po 1000x i po 1000x juz na nie odpowiadano - a wystarczy poszukac w archiwum nano.

Uwielbiamy pomagać innym morszczakom ale do odpowiedzi na takie pytania odsylam do "archiwum".

@tomik - nie ładnie, bogushia to nie adi (chyba), trzeba ja tylko ukierunkowac na poczatku.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bogushia, nie przejmuj się, chcemy tylko uświadomić Ci jakie wyzwanie stoi przed Tobą!

Jeżeli nie posiadasz ogromnej ilości gotówki na to by ktoś lub jakaś firma założyła oraz obsługiwała się twoim baniakiem, to sama po prosu musisz czytać, pytać, czytać i jeszcze raz czytać. Najlepiej zrobisz jak do tego będziesz używała wyszukiwarek internetowych, ponieważ to wielka skarbnica wiedzy.


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem byc niegrzeczny, ale to pytanie jest dla mnie porownywalne z takim: - co to jest akwarium bo chce sobie zalozyc?. pytanie ktore zadala Bogusia jest dla mnie przejawem mega lenistwa i oczekiwania ze wszystko zostanie jej podane na tacy. mnie tak zafascynowala akwarystyka morska , ze poswiecilem prawie 2 lata na czytanie o niej a dopiero pozniej wziolem sie za zakladanie akwarium.

wiec przylanczam sie w takim razie grzecznie do innych postow i tez polecam czytanie archiwum i oczywiscie powodzenia.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi :D

Jesli chodzi o kase to nie ma problemu, a nie wiecie czy w euro to bedzie wynosić tez około 4000E( bo w złotych to słyszałam ze około 4000 trzeba wydać na załozenie), załozenie takiego akwa?? Moze ktoś jest z za granicy i mi powie, bo ja z hiszpani jestem i nie wiem jeszcze dobrze jak to stoi z morskimi akwa ?? hmm...??

Tomik, dla twojej wiadomości, hoduje ryby od 12 lat. Miałam juz piranie, skalary, piskorki, pielęgnice, skalarniki, bojowniki, ząłobniczki, trzciniaki, glonojady, gupiki, mieczyki, mruki, paletki, aksoloty, krewetki i wiele wiele innych (oczywiście nie wszystkie na raz). Nigdy nie maiłam doczyniania z morskim akwa a zamierzam zdobyć doświadczdnie i wiedze. To są dwa rózne światy, nikt nie wie wszystkiego o wszystkim. Ja wiem duzo o słodkowodnych, a nic o morskich.


www.rasowekundelki.fora.pl 1002654tf7.jpg www.bioaqua.mojeforum.net b0643fq5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Bogusia

Podam jak to jest mniej-wiecej w Niemczech.

Za akwarium "na wymiar" z kominem, wierceniami, transportem placi sie u fachowcow ok.1 Euro za litr pojemnosci. Gotowe akwa w sklepie i bez wiercen kosztuje grosze i nie ma wplywu na koszt calosci. Zeby tam nalac wody potrzeba osmoze :ok.75 Euro. Do wody sypiemy sol 25 kg za 50-70 E. Potrzebne beda pompy, grzalka, moze sump itp. To sa nastepne 300 E. Zeby wlozyc zywa skale : 11-15 E/kg trzeba juz miec oswietlenie. To tez kosztuje. Teraz mozna troche odpoczac zanim kupowac bedziemy testy :50 Euro. A jeszcze caly czas nie mamy korali i ryb.

Pewnie cos zapomnialem ale to tylko orientacyjnie. Zreszta w eBayu czy na Allegro ceny sa nizsze.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogushia, bardzo haotyczne te Twoje pytania :D Myślę, że na zachodzie Europy rzeczy, które będziesz robiła usługowo (np. zbiornik, szafka itp.) będą droższe niż w Polsce. Inne - czyli sprzęt powinny być trochę tańsze, choć nie mam pojęcia jakie są ceny w Hiszpanii. Cena założenia zbiornika jest ściśle powiązana z jego objętością oraz Twoich założeń odnośnie obsady, np. jak chcesz mieć pełną rafę to na samą lampę można wydać 1000 euro, a nawet więcej :D Najlepiej wszystko zaplanować i sobie wyliczyć bo przykładowo przy oszczędnej formie zbiornika FO 400l można założyć za te 4000zł, lecz jeśli chodzi o rafowe o tej samej pojemności stawiając na wysokiej jakości technikę, z obsadą wyjdzie 12-30 tyś w zależności od pomysłowości :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno znajdziesz rowniez oferty gotowych kompletnych zbionikow lub ktos chce sprzedac calosc razem z zyciem wiec zobaczysz jakie jest wyposarzenie i zycie w zbiorniku i jaki jest koszt. tak najprosciej ofer tjest napewno duzo


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Czasami za np:1000 Euro kupisz kilkuset litrowy zbiornik z technika i zyciem. Gdyby taki samemu skladac to wyjdze kilka razy drozej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.