Skocz do zawartości
marot

wielkość komina

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze mam poważne pytanie oczywiście dla mnie

dotyczy komona o ile musi być miejszy od akwa

moje ma 60 cm.wysokości a jaka powinna być wysokość

komina i czy są ważne wymiary szerokości komina

akwa ma 120 cm.długości i 50 cm.szerokości

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akwarium ma zwykle poprzeczne wzmocnienia. Woda nie może dotykać tych wzmocnień, bo to nieładnie wygląda. Załóżmy że szyba jest 10mm i wklejona 3mm od góry co daje już 13mm. Do tego musi być ok 5mm luzu, co razem jest juz 18mm. Woda w przelewie spiętrzy się ok 1,5 - 2cm przy normalnym kominie więc odległość wklejanej szyby od góry może wynosić np 4cm. Najwięcej zależy od tego ile się woda spiętrzy - a to zależy od długości grzebienia i mocy pompy.

U mnie jest 4,2 cm i jest dobrze. Woda dochodzi 3-4mm pod listwami, nie zaczepia ich i dobrze to wygląda. Ale dużo zależy od pompy - jak napisałem.

Akwa 200 l , pompa 2500 l/h (ale ja mam krótszy grzebień )

Standardowo komin jest dostosowany do kratki przelewowej aquamedica i ma 15*15cm (najpierw kup kratkę i potem niech szklarz wklei komin na jej podstawie - wtedy jest dokładnie).


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek juz tu wszystko wyliczyl. :D

Co do wielkosci komina - to zalezy ile rur tam wbudujesz. Jezeli to bedzie standart : spust, rezerwa i powrot to sprawdzaja sie kominy 25x15 cm.

@Darek

Co to jest kratka przelewowej aquamedica i ma 15*15cm? I po co niniejsza ?

Pozdrawiam:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

[]

@Darek

Co to jest kratka przelewowej aquamedica i ma 15*15cm? I po co niniejsza ?

Pozdrawiam:)

Fachowo nazywa się to płytka zraszająca.

Jak nie nazwać to i tak wiadomo o co chodzi :D

No chyba że ktoś nie stosuje złoża zraszanego z biobalami, wtedy nie ma potrzeby takiej kratki stosować. Ja akurat mam.

Bez kratki komin może być dowolnej wielkości - np zaproponowanej przez Ciebie.

To na co warto zwrócić uwagę przy robieniu dziur pod rury w dnie to odpowiednie ich odsunięcie od ścianek - by nie wypadły np na kątownik przy ściance. No i żeby wzmocnienia ścianek nie uniemożliwiły np wyjęcie grzebienia .

Pozdrawiam :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. Dzieki:satisfied


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Panowie trochę mi jaśniej:)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.