Skocz do zawartości
Amphiprion

Zaginiona krewetka boksująca

Rekomendowane odpowiedzi

W piatek dostałem krewetke boksującą. Po 30min aklimatyzacji wpuściłem ją do baniaka - oczywiście od razu powędrowała za skałki. Widać było jedynie szczypce i wąsiki. Szwędała się to tu, to tam badając nieznany teren.

W sobotę rano znlazłem kraba pustelnika, jak wyjadał resztki z jednego szczypca:( Znalazłem krewetkę z jednym szczypcem za skałą - żyła, ruszała się... jakby nigdy nic.

W niedzielę rano znowy znlazłem szczypca od krewetki... bez krewetki... Samej krewetki nigdzie nie mogę znaleść...

W akwarium mam dwa krabiki pustelniki i wężowidło (oraz dwa a.percula oraz ślimaki) - innych krewetek brak...

Czy coś mogło zjeść całą krewetkę i nawet śladu po nij nie zostało? Nigdzie nie mogę znaleść truchła krewety...nie wiem, czy zyje, czy padła....

Słyszałem, że potrafi odrzucić szczypca w stresie - poczym szybko jej odrasta...

Jak myślicie, jest szansa, że gdzieś się ukryła w jakiejś norze i się regeneruje? Czy raczej już po niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że 30 min to troche za mało...

ja jakiś tydzień temu wpuściłem do akwarium boksującą w kolorze żółtym zanzi

godzina aklimatyzacji po czym wpuściłem ją do akwarium gdzie udała sie prosto za skały i tyle ją widziałem...

mojego hispidusa dałem do sklepu kolegi i tam dobrała sie parka :D myśle że stwierdzenie że krewetki boksujące nie mogą sie dobrać w akwarium (a słyszałem nawet że jest to niemal pewne że sie pozabijają) jest MITEM który wymyślił jakiś straszny teoretyk

a znam już takie 3 przypadki :D a niesłyszałem o żadnym żeby sie pozabijały

sorki za mały OT


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

hej!

jesli krewetka zyje,to szczypce jej odrosna.

30min. aklimatyzacji to takie minimum.

moja krewetke mam juz 2 lata. nie wiedzialem ,czy to samiczka,czy samiec. niedawno okazalo sie,ze kolega ma na zbyciu druga, tej samej wielkosci.zaryzykowalem i wpuscilem ja do mojej.myslelismy,ze sie pozabijaja...a tu nic. najpierw sie "obwachaly", po czym stara zaczela podazac za nowym osobnikiem .pozniej znalazly "mieszkanie" i siedza tam razem do dzisiaj.czyszcza sie nawzajem jak dwie malpy.na dodatek robia to do goru nogami.Zastanawialy mnie "zielone kanaliki" wewnatrz ciala mojej krewetki.zdecydowanie odroznialo ja to od nowej.Zagadka rozwiazala sie sama,jak po 2 tygodniach zlozyly jaja.to "zielone" znalazlo sie pod wachlarzem.po tygodniu zauwazylem,ze w ciele krewetki znowu pojawily sie "zielone kanaliki".z wychowku potomstwa pewnie nic z tego,ale za to jakis pokarm.

uwazam,ze widok dwoch gigantow zerujacych razem na skale,to cos pieknego.czyni je to dla mnie najpiekniejszymi krewetkami.

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje pilot :D

i kto to mówił że nie mają szans w akwa na dobranie sie ;> no przyznać sie bez bicia hyhy

dla mnie to też jedne z najładniejszych krewetek morskich,jeżeli nie wyjdzie moja boksująca za kilka tygodni to chyba kupie tą parke z sklepu...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trochę się martwię o tę krewetkę... nigdzie jej nie mogę znaleść, a boję się, że siedzi gdzieś w jakimś zakamarku i się zaczyna rozkładać... woda jeszcze nie śmierdzi...

Czy u kogoś ta krewetka odrzuciła kończyny i wylizała się z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj, jesli stracila oba szczypce to odrosna jej dopiero po wylince, lesli zyje to schowala sie i czeka na wylinke.... moze niestety zdechnac z glodu jesli wylinka nie bedzie szybko. ale skoro masz kraby i wezowidlo to nawet jak padla to sie nie zmarnuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.