Skocz do zawartości
Lukasz.PL

6 metrów soli :-)

Rekomendowane odpowiedzi

cholera ten zeovit faktycznie cos w sobie ma :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz podaje link do tematu, który jakiś czas temu rozpoczołem:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=74256#74256

Tak jak jest opisane w nim - u nas w Polsce jest to wielkie ryzyko, chyba, że dość często odwiedzasz Niemcy. Kwestia wysyłania przez niemieckie sklepy internetowe komponentów np. w taki upał jak mieliśmy miesiąc temu - nie ma sensu bo wszystkie bakterie z zeobacu padną. Powiem szczerze - kaszanę jaką miałem przez akcję zeovit nie życzę najgorszemu wrogowi.

Edit:

Jak ktoś chce to mam do opchnięcia filtr do zeovitu GROTECHA :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu: pamietam i wspolczuje. Jestem bardziej ciekawy ile to chwyt marketingowy, a ile w tym prawdy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdy jest w tym dużo lub bardzo dużo :D Cały system opiera się na definitywnej eliminacji amoniaku, który nie ma szans przejść w następne etapy NO2 i NO3. Tylko u nas są "pewne minusy".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o glonach wyższych można zapomnieć.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazacie, ze w 6-cio metrowym zbiorniku mozna troche bardziej pokombinowac z ulozeniem skaly ? Jakies kolumny, luki, przewieszenia, groty. Na zdjeciu, poza pieknymi koralami, wyglada to dosyc nudno. :Dozingoff


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni baniak na reefcentral jest fajny. Tutaj zapiera dech w piersiach wielkosc. Na zywo jak bym zobaczyl taki zbiornik to pierwsze co to bym od lewa do prawa patrzyl co w nim jest. Faktycznie, ze jest fajnie kiedy jest urozmaicony poprzez ulozenie skaly, ale tutaj postawiono na wielkosc :-)

Czy w ZEOvicie mozna produkty przechowywac przez jakis nieograniczony czas oprocz ZEObak czy jak to jest? Pytam poniewaz moze na zapas gdyby wziasc skladniki to w razie czegos mozna by z zagranicy sciagnac. No i jak jest z wyjazdami? Np. wyjade na dwa tygodnie i co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminy ważności na komponentach do Zeovitu są lecz są one dość długie. Tylko Zeobac ma termin, na który trzeba uważać. Wyjazd na dwa tygodnie jeden raz w roku nie powinien zrobić tragedii lecz ja bym kogoś zatrudnił do wkraplania np. co 3 dni tych środków bo i tak ktoś w tym czasie powinien nakarmić zwierzęta.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. Czyli jezeli na zapas wzialbym produkty to moge sie nie martwic, tak?

A jak jest z tym wstrzasaniem zloza? Czy dodatkowa pompa, ktora by tloczyla od dolu zloza, a od gory reaktora zasysala by ten efekt wyeliminowala, tylko ze przeplyw wtedy by byl mocno zwiekszony.

No i jak jest z ta obsada rybna? Slyszalem, ze musi troche rybek byc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.