Skocz do zawartości
katarzyna1984

sump na 300l

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciała bym sumpa do mojego akwarium ,mam 300l ,sump będzie stal obok akwarium bo pod akwarium nie ma miejsca chciała bym postawić na refugium, wymiary sumpa jaki bedzie to 40 wysokość,85 dł i 35 szerokośc do łaczam fotke refugium jakie znalazłam i jakie bym chciała ,ale wymiary sie nie zgadzaja wiec proszę o pomoc w naniesieniu poprawek,odpieniacz ma podstawe 20 na 20 i zanuzenie na 26 ,spływ przez pudełko .

proszę o pomoc!!!!!!!!!!!! dla kogoś kto sie zna to chyba chwila roboty,nie chciala bym zamawiac 2 razy sumpa

post-24752-0-04163000-1439030013_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nikt mi nie pomoze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nikt mi nie pomoze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Jeśli możesz zrezygnować z komory na siporax może się udać, dodatkowo przegrody możesz umieścić ciaśniej (szerokość dopasujesz sama tak aby włożyć dłoń między przegrody).

Szerokość komory pompy obiegowej dopasyj do pompy +1cm

W ogólnym zarysie widzę to tak:

post 24752 0 04163000 1439030013 thumb

Usuwając dwie pierwsze przegrody z lewej zyskałabyś dodatkową powierzchnię refugium


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zapasem musze liczyć na spływ wody wrazie awarii prądu,mam 300l akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zapasem musze liczyć na spływ wody wrazie awarii prądu,mam 300l akwarium

Woda u Ciebie spływa przez pudełko, więc jeśli się nie mylę to masz bezpieczny zapas, ale w tym przypadku muszą się wypowiedzieć użytkownicy pudełek. Ja takowego nie posiadam.


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłbym szykanę - pierwsza przegroda 60 - będziesz miała miejsce np na węgiel czy nawet gąbkę na górze a druga 30 ta z której woda wpadać będzie do komory powrotu.

Dodatkowo nie wiem czy potrzeba aż 120 w komorze refugium - tutaj decyduje ilość piachu więc to musisz wiedzieć.

I upewnij się że odpieniacz ma na 20/20 bo podstawa jego to jedno a cała potrzebna powierzchnia to drugie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy coś takiego może być,odpieniac dokladnie ma 20 na 19 cala podstawa

post-24752-0-33781000-1439125609_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy coś takiego może być,odpieniac dokladnie ma 20 na 19 cala podstawa

ale podstawa to nie wymiary zewnętrzne - są jeszcze inne elementy które wystają poza - jaki to odpieniacz?

Skoro odpieniacz ma mieć zanurzenie 26 to przegroda powinna być 25-25,5 a nie 27 i jak pisałem zmieniłbym szerokości komór w szykanie aby ta pierwsza w którą będzie wpadać woda była szersza pod kątem gąbki czy położenia węgla - możesz sobie na dole zrobić podpórki na półkę z kratki


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.