Skocz do zawartości
R.I.P

Sphaeramia nematoptera vs Pterapogon kauderni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stadko 26 szt Sphaeramia i chcę dokupić parkę Pterapogon'ów - jak myślicie ... będzie wojna? Dodam że stadko piżamek żyje w pełnej harmonii i szkoda by mi było to zepsuć. Jak macie jakieś doświadczenia z tymi dwoma gatunkami w jednym akwarium to bardzo proszę o podzielenie się obserwacjami.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 sztuk piżamek + parka pterapogonów = brak pterapogonów

Akwarium ponad 300 l, rozumiem że ty masz jakiś basen dla 26 sztuk.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ok 300l nawalone miękkasami i lpsami na maxa.

PO4-0 , NO3 0-1

Widziałeś jak piżamy lały Pterapogony ?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie sie chce pozbyć piżamki :( miałem 2 i jednego pterapagona ( nie wiem czy samiec czy samica :( ) no i jedna piżamka już pływa w brzuszkach krabów :( a drugiego chce sie jak najszybciej pozbyć !!! a co do stada to nie wiem nie mam praktyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisaliśmy - jak tylko będę wracał po 15-tej to piżama jedzie do mojego stada.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ok 300l nawalone miękkasami i lpsami na maxa.

PO4-0 , NO3 0-1

Widziałeś jak piżamy lały Pterapogony ?

PK

Zrobiły to w nocy, i to po kilku dniach wspólnego pływania.

Jedyne co zauważyłem, że przeganiały je podczas posiłku, ale tak delikatnie, bez przesadnej agresji, generalnie każdy coś skubnął.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam możliwość kupienia dobranej parki stąd moje pytanie ... ale jeżeli rzeczywiście się nie tolerują to szkoda rybek na stracenie wrzucać.

Dzięki za info.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony patrząc to trochę małe to akwarium na 26 sztuk, moje mają około 4 cm rozpiętości i wydaje mi się że ciasnota mogła mieć także jakiś wpływ na sytuację.

Ja bym odpuścił, masz zgraną obsadę poco ryzykować.

Edytowane przez helmofon (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .... odpuszczam.

Piżama to stadna rybka i trzymanie ich w ilościach mniej niż 5 szt to bez sensu. One w stadzie pokazują fajne zachowania , przepięknie się wybarwiają i gdyby nie H.chrysus z ADHD to z pewnością tarło byłoby już nie jedno. Co zaczną tańczyć to głupek wali w nie jak w bęben. Chętnie bym go wyeksmitował ale jest nie zastąpiony jako czyściciel wszelkiego badziewia.

Co do ilości rybek w 300l ... zapewniam cię Robert że czuję się świetnie , ta przestrzeń ( akwarium to kostka 70cmx70cmx55cm) zupełnie im wystarcza , stadko trzyma się w obszarze 30cmx30cm więc jeszcze sporo przestrzeni życiowej im zostaje / również w celach intymnych :)

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć małe okazy moje jakieś takie karpie porosły :)

Moje wymiary akwarium to 80x80x60 i jak staną w jednym miejscu to robią wrażenie.

Zachowania stadne są super.

Kiedyś wrócę do Zoramia (Apogon) leptacantha tak z 50 sztuk, miałem 10 w poprzednim baniaku super wrażenia.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje największe osobniki mają po 5cm więc też nie są takie malutkie. Ogólne mówiąc skupuję te rybki przy każdej nadarzającej się okazji ( stado będę cały czas powiększał ) - moim marzeniem jest ich rozmnożenie chociaż wiem że to nie jest takie proste jak w stosunku do Pterapogonów. Tak jak pisałem wyżej gdyby nie żółty wariat to może już by coś z tego było ....

Co do gatunków Zoramia - mamy podobne upodobania :)

Już by stadko dawno pływało ale odradzono mi mieszania Zoramia z Sphaeramia.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.