Skocz do zawartości
Gav

FO 300L

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo zaczne zakładać już moje akwa. Wszytko już przemyslałem ale nie jestem pewien obsady więc prosze o komentarz-

Obsada przy odpieniaczu Beast 400- akwa 300l -30-50 kg skały.

2-Pterapogon kauderni

2-Amphiprion ocellaris

1-Acanthurus leucosternon lub Pterois volitans

1- Zebrasoma flavescens

2- babki

1-Pseudochromis paccagnellae

1- Centropyge bicolor lub

Centropyge loriculus

Do tego może kilka sztucznych lub miękich korali i dużaaa ekipa czysząca

Które z tych ryb powinienem wykreslić :D ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wykreslil te sztuczne korale. One zepsuja wyglad. Takie plastik, ktory porosnie czyms za pewien czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydlice z malymi rybami??

Ogólnie zasada jest taka ze skrzydlice trzyma sie z tym co nie zmiesci im sie do pyska (a maja dosc szroki)

Centropyge - osobiscie odradzam, najwredniejsza bestia jaką miałem a akwarium

Beast400 moim zdaniem nie uciagnie takiego obciazenia - ale to moje zdanie


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była opcja ze skrzydlicą to obsada wyglądałaby inaczej. Ale chyba z niej zrezygnuje tak jak z Centropygi

Więc zostanie to -

Pterapogon kauderni

2-Amphiprion ocellaris

1-Acanthurus leucosternon

1- Zebrasoma flavescens

2- babki

1-Pseudochromis paccagnellae - nad tą rybką się jeszcze

zastanowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amphipriony chcialyby zamieszkac w jakims ukwiale. Ale wtedy to akwa nie bedzie FO. :con

Wydaje mi sie, ze skrzydlica nie pasuje.

Sporo tych rybek:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego sprzętu to -:D (nie mam wszytkiego )

Beast 400

4 * T5

Grzałka Jager

Pompka Cyrkulac. Mai jet 1500l/h (będzie jeszcze Morea)

Obiegowa to Weipro 4100l/h

Sól IO lub TM

Będe miał panel (wiem sump lepszy ale nie mam możliwosci) w którym będzie tylko Odpieniacz i spore Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to ten odpieniacz bylby dobry gdyby zbiornika zbyt mocno nie przeciazac. Wydaje mi sie (moze sie myle), ze w takich FO akwariach zageszczenie ryb jest z reguly wieksze. Jezeli i u Ciebie tak by bylo to dalbym odpieniacz 2 x wydajniejszy niz przewidujesz.

Czy do panela nie wystarczy ta 1500 l pompka ? Tam nie ma strat na podnoszenie wody jak przy sumpie... Przy tej pompie cala objetosc zbiornika bedzie przez ten waski panel przechodzila 5X/godz. a to dla refugium moze byc juz za duzo.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby dać Beast 1200???Czy bym mógł mieć wtedy

2-Pterapogon kauderni

2-Amphiprion ocellaris

1-Acanthurus leucosternon

1- Zebrasoma flavescens

2- babki

1-Pseudochromis paccagnell

a i gdybym miał juz ten odpieniacz to czy korale miękie dobrze by rosły przy tak licznej obsadzie??

I w Panelu lepiej dać najpierw Odpieniacz czy refugium? Potrzebuje Odp z tym Odpieniaczzem bo już sam nie wiem co mam w Um UM zamówić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

hej!

taki beast 1200p moze byc. ten maly 400 to sprzedaj poki mozesz (kiepski odpienek).

zrezygnowalbym z leucosternona, powniewaz to nie ryba na 300L.

spokojnie miekasy beda rosly. jakis sarco .sinularia..cladiella...grzybki..zoanthusy.. sa niezniszczalne.

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nie wiem jak to możliwe ale w moim mieście jest sklep gdzie w 200 litrowym akwarium na odpieniaczu weipro na zwykłej pompie i wspomaganym kostką lipowa z napowietrzaczem żyje 14-15 ryb + dużo korali , na dwóch czy trzech świetlówkach i wszystko ma się świetnie. Woda czysta, nie widać żadnych strat czy chorób itp. Akwa nie ma sumpa ani nawet panelu. po prostu zwykłe akwarium jak w słodkowodnym.

Mikroelementy dozowane ręcznie, może trochę na oko wręcz.

Koreale wprawdzie raczej miękkie ale wygląda fajnie.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek: mowisz o tym w Tesco? Tez sie zastanawiam jak to robia. troche z nimi gadalem, mowia ze w zasadzie to niewiele robia. To samo mowi ten czlowiek z Olimpu (zaomnialem imienia), jednak jemu cos ostatnio sie to akwa popsulo:( a wg mnie bylo najladniejsze w Lublinie (z tych dostepnych publicznie).


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w Tesco. On po prostu podmienia tylko wode i to wystarczy :D

Ten człowiek z olimpu to Paweł - tam był problem ze wzrostem temp więc nie chodziło hqi i potem cos jeszcze.

BTW fajnie że jesteś z Lublina :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu :D to mam jeszcze jedno pytanie .

Gdzie można kupić tło Back to nature - Red sea ??

Bo w siren jest ale b.drogie. Gdzie można je taniej dostaac??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.