Skocz do zawartości
marb

Sprzedawca komputera ARM - Aqua Reef Meter - OSTRZEŻENIE dla kupujących

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem, że allegro. Tutaj rodzą się dwie kwestie. Czy kolega Marb zakupił komputer na allegro? Czy kolega Mufti w ogóle jeszcze sprzedaje na allegro, bo z tego co widzę to nie.

Jeśli kolega Marb zakupił na allegro, to powinien dostać sprzęt w czasie 4 dni plus przesyłka, wtedy powinien złożyć spór, czy tam wszcząć inne procedury dostępne na platformie. Jeśli nie kupował na allegro, to może kolega Mufti trzyma złożone egzemplarze na potrzeby sprzedaży w allegro, bo do tego zobowiązuje go regulamin tej platformy. Jeśli nie sprzedaje na allegro w ogóle, to Twój argument nie ma racji bytu.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że allegro. Tutaj rodzą się dwie kwestie. Czy kolega Marb zakupił komputer na allegro? Czy kolega Mufti w ogóle jeszcze sprzedaje na allegro, bo z tego co widzę to nie.

Jeśli kolega Marb zakupił na allegro, to powinien dostać sprzęt w czasie 4 dni plus przesyłka, wtedy powinien złożyć spór, czy tam wszcząć inne procedury dostępne na platformie. Jeśli nie kupował na allegro, to może kolega Mufti trzyma złożone egzemplarze na potrzeby sprzedaży w allegro, bo do tego zobowiązuje go regulamin tej platformy. Jeśli nie sprzedaje na allegro w ogóle, to Twój argument nie ma racji bytu.

Pozdrawiam, Marek.

Masz rację, nie pomyślałem o tym.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby dobrze gdyby kupujący przy decyzji o zakupie dostawał praedziwą informację o czasie realizacji. Klijent decycuje się na zakup bo sprzedawca mówi że jutro wyśle. Potem mijają kolejne tygodnie z kolejnymi obiecankami jutrzejszej wysyłki. Gdyby sprzedawca w dniu transakcji informował że czas oczekiwania wynosi miesiąc lub dwa to albo klijent grzecznie czeka albo rezygnuje bo mu nie odpwiada taki termin i nie zakłada potem tematów na forum że twórca niesłowny i że bierze kasę z góry.

Jednym słowem wszystko opiera się o solidność twórcy.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tobie tak powiedział, że jutro wyśle?

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było dawno, nie pamiętam dokładnie ale zapewnienia były że od ręki bo kupowałem jakąś starszą wersję.

Najpierw obiecanki przy zakupie, przelew z góry i czekanie. Potem kolega mufti urywał kontakt a jak jiż się odezwał tpnz zapewnieniem że jutro.

Tak jak pisałem wcześniej, gdyby tylko szczerze podał termin i nie kłamał.

Po którymś tam z koleji tygodniu obiecanek napiałem do autora że chcę zrezygnować i odzyskać pieniądze. Cisza. Napisałem więc że upublicznię sprawę na forum. Zanim zdążyłem to zrobić dostałem PW mieszające mnie z błotem! Kolega mufti chyba się jednak opanował i edytował treść zanim zdążyłem przeczytać. Niestety dla niego dostałem też na meila kopię pierwszej wiadomości i przeczytałem sobie co mnie myśli.

Suma sumarum po moim stanowczym ŻĄDANIU zwrotu pieniędzy dostałem je spowrotem i zakończyłem swoją nieprzyjemną przygodę z ARM. Nigdy więcej.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosłałem taką wiadomość przy zamawianiu.

Więc wszystko jasne

Wysłano 01 marca 2016 - 19:15

3 dni robocze od daty wpływu środków na konto.

Byłoby szybciej, ale robię komputery wieczorami, w dzień jestem poza domem.

Możesz wpłacić na konto. Podane wyżej. Wybierz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to lipa. Nie ma o czym pisać.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze tydzień i przykaże to policji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Natknąłem sie na ten wątek ... Co toen ARM dokładnie potrafi ? Na Allegro nie ma ofert ... Ja tez byłbym zainteresowany .... Jaka cena tego cuda ?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle oszustwo. Pusc na policje i tyle. Za 3 miechy przyleci kolo z placzem, nie odpuszczaj.

Jest jeszcze inna metoda ogarniecia kasy ale tej nie polecam bo on wtedy to on poleci na skarge...

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop909 ty to jednak łobuz jesteś hehe.

Co do komputerka to rzeczywiscie mozliwosci vs cena jest sporo na plus. Ciekawe jaki będzie tego finał.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam to co cop pisze to aż się zastanawiam co za ludzie w policji pracują i jak testy psychologiczne przechodzą ... muszą przy tym być niezłe wały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet się odezwał i komputer już mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko...nic zlego na mysli nie mialem

Czasami trzeba se radzic metodami ktore przynosza skutek. Mnie koles kiedys oszukal na 3.5 stowki ile sie nad wonilem ile naprosilem az zniknal ale udalo mi sie go ustalic.

Ps. No i nie mozna bylo napisac wczesnien ze nie wiem sa problemy z czesciami czy ze zdrowiem ze sprzet dojdzie...nie lubie ludzi tak postepujacych

jak czytam to co cop pisze to aż się zastanawiam co za ludzie w policji pracują i jak testy psychologiczne przechodzą ... muszą przy tym być niezłe wały

Spokojnie...przy testach psycho nie mozna zadnego wala zrobic...no chyba ze okaze sie ze kandydat to po prostu wal ale wtedy juz zapomina o pracy w formacji...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba, że tatuś wysoko postawiony to synuś ma prace w policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie i tak bywa...

U mnie w rodzinie jestem 1-sz ale moze mij synek bedzie 2-gi hehehehhe. Tylko ja szeregowy szarak a nie szycha


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z jestem tu nowy i kupiłem AQUA REEF METER ARM i z tym sterownikem to jest jakas kpina tak jak z producentem prose pisze mail i nic nic w tym sterowniku nie działa aniph ani temp blutut i cala reszta wlacznie z oprogramowaniami na tablet i tel to jakiś cyrk ma ktoś jakiś problem proszę o pomoc dziekuje z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ARM i używam do mierzenia pH, temp i zasolenia.

Pomiar zasolenia u mnie nie działa, pH skalibrowane płynami buforującymi i jest ok, temp skalibrowana przy pomocy innego termometru też OK.

Używam też ARM jako dolewki, sterownika to chłodzenia - wentylatory, oraz jako sterownik dodatkowego światła w akwarium w slumpie.

Urządzenie samo się potrafi zresetować.

Konfiguracja tylko z urządzenia ARM abyś nie miał problemów. Komp PC można wgrać nowy soft i mieć podgląd a z tablet to nadje się tylko o podglądu.

Bluetooth mam działa ale też tylko raczej do podglądu.

Kontakt z autorem projektu jest bardzo kiepski.

Dużo obiecywał mało zrobił.

Chyba bardziej dogląda nowego urządzenia.

Edytowane przez Lebcio (wyświetl historię edycji)

 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.