Skocz do zawartości
Casper

Mandaryn wyskoczył z akwarium czy jest ratunek dla niego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Dziś w nocy znalazłam mojego Mandaryna na podłodze nie wiem ile tam leżał ale ze jeszcze się ruszał więc go niezdarnie podniosłam (co nie było łatwe bo się przykleił do paneli) i włożyłam do akwarium. Nie ruszał się i do tej pory nie pływa. Ale żyje. Sprawdzałam rano czy może się ruszyć . Zbliżyłam pensete i popłynął ale bardzo nerwowo i nie za daleko. I teraz pytanie - co zrobić i jak mu pomóc? Jest szansa ze przeżyje?

Enviado desde mi SM-N915FY mediante Tapatalk

Edytowane przez Casper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju, nie ruszaj go.

Jak mi błazen wyskoczył też bałem się że padnie bo ledwo co skrzelami ruszał. Ale po 2 dniach było już dobrze i pływał po całym akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dziękuję za tak szybka odpowiedź. Tak zrobię może mu się uda. Martwię się tylko ze nie będzie jadł.

Enviado desde mi SM-N915FY mediante Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał do tej pory dosyć pokarmu to kilkudniowa głodówko nie powinna mu zaszkodzić.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeżył,to jest duża szansa,że się wyliże :yes . Nasz forumowy kolega zakupił żywą skałę i przywiózł z nią (oczywiście bez wody,a podróż trwała co najmniej 2 godziny) pasażera na gapę,którym okazał się...salarias). Ryba miała się świetnie przez 2 lata,dopóki Jacek nie wysadził baniaka - no ale to już inna historia...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam do domu. Patrzę co z mandarynem a on na boku sobie leży. :(:(:(

Odszedł chłopak :( .

I zastanawiam czy nie zrobiłam czegoś źle jak go podnosiłam?

Enviado desde mi SM-N915FY mediante Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co złego można zrobić w podnoszeniu ryby :)

Raczej stresem dla niego było same wyskoczenie + upadek o twardą podłogę co już w pewnym stopniu odbiło się na jego zdrowiu.

Poparzyć się raczej ryby nie da, któryś z zawodowych wędkarzy mi to tłumaczyl ale niewiele z tego zapamiętałem jak zawsze..


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój błazen ok 15 minut leżał na dywanie, biedaczek był cały oblepiony nitkami, włóknami i włoskami brrr, jak go wrzucił do akwa to tylko leżał na piachu, potem ocierał się o skały żeby te wszystkie śmieci się odkleiły ale pomóc sobie nie dał, całą noc leżał rano zaczął pływać, niestety kilka dni później powtórzył manewr i tym razem nie zdążyłem na czas


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pewne gatunki ryb nie nadają się do zbiorników otwartych. Przede wszystkim babki, mandaryny i z mojego doświadczenia labroides dimidiatus.

Edytowane przez Marcin Linek (wyświetl historię edycji)

140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od ryby i warunkow gdy przenosilem obsade z mniejszego akwarium do wiekszego pamietalem o prawie wszystkich rybach procz solariasa faciata bo ten schowal sie w srodku odpieniacza byl bez wody do pol godziny pozniej liczylem ryby i sie dopiero skaplem ze go nie wyciaglem i go szukalem na szczescie plywa do dzisiaj

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy klejeniu konstrukcji wyciągnąłem całą skałę do wiadra w celu wyczyszczenia. Gdy podniosłem ostatnią skałkę zaczął się wić salarias. Był cały biały a zaraz obok niego czaił się wieloszczet :p W wiadrze było ok 2mm wody. Salariasa złapałem w ręce, rzucał się jak szalony a gdy go wrzuciłem do baniaka to osiadł na piachu i nagle zaczął wariować i zrobił burzę piaskową. Żyje do dzisiaj i ma się wspaniale :)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.