Skocz do zawartości
markL

muszelki

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem kraba pustelnika zanim zacząłem o nim czytać. taka to choroba, niestety. po przeczytaniu o pustelnikach informacji wiem, że mogą skonsumować moje ślimaki (a gustują głównie w turbo a w szczególności w Tectusach) aby zabrać im muszelkę. co prawda mój ślimaczek jest mniejszy od krabika - ach to traktowanie zwierzątek jako członków własnej rodziny - ale kto wie?. sądzę więc, że należałoby zakupić samych muszelek sztuk parę. w sklepach są takie pamiąteczki (he, he, u mnie na mazurach morskie muszeleczki jako pamiąteczki :yes ) ale czy to takie mam zakupić? jakiej wielkości? gdzie? itd. itp.

ot takie pytanka :)

pozdrawiam

markL


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak kupiłem kraba to sziedział w muszelce max 2 cm średnicy. Po tygodniu, czy dwóch dałem mu trzy nowe muszelki każda innej wielkości wszystkie większe. Najpierw wybrał sobie średnią i dzień w niej przelatał. Drugiego dnia zabrał się do przymierzania największej takie ok. 5 cm i jak z nią ruszył to miał wyraźne trudności :yes . Zawrócił i jeszcze raz poobracał tą średnią i ostatecznie ją zostawił i pozostał w największej. Slimaki turbo mam od niedawna, jakieś 3 tyg. , ale spokojnie sobie żyją z krabem. Widać ma dobrą muszelkę :) . Moje muszelki to pamiątki z wypraw do ciepłych krajów :) Zobacze co mi jeszcze zostało, może cię poratuję.

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markL-mam 4 kraby pustelniki i 7 ślimakow (w tym 2 tectusy) i z moich obserwacji wynika, ze kraby raczej NIE gustuja w muszlach Tectusow, sa dla nich chyba nieodpowiednie ze wzgledu na ksztalt, sa zbyt zawiniete w poziomie, kraby preferuja muszle zawiniete w pionie-u mnie majac do wybory puste muszle tectusa, zywego tectusa i muszle podobne z ksztaltu do winniczka preferuja nieodmiennie te podobne do winniczka :yes wiec nie martw sie i kup cos w indyjskim sklepie, wymocz w slonej wodzie i wrzuc do akwa :)

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki. od razu mi lepiej. a co do tego zainteresowania tectusami to wiadomość z książki "the book of the marine aquarium" Nick Dakina. bo co książka to zdanie. a myślałem, że to tylko nasza przypadłość :yes


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, mialo byc: kraby preferuja muszle zawiniete w poziomie, a tectusa sa zawiniete w pionie; co do ksiazki Dakina to podobno jest dobra (nie czytalem:))

ale monopolu na wiedze nie ma nikt, moim skromnym zdaniem

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.