Skocz do zawartości
Gość

Czy ktoś wie cóż to za stworzenie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Przypadkiem zauważyłem dziś stworka przypominającego wężowidło. Wielkość około 15mm, był też mniejszy około 5mm ale gdzieś się zmył i nie zdążyłem zrobić mu zdjęcia. Czy wie ktoś co to za stworzenie ?

DSC 0290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozpoznałeś - wężowidło. Żyją w skale, częściej można spotkać w sumpie czy panelu, bo w głęwnym takie maluchy stanowią pokarm dla większych mieszkańców...

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak mi to wygląda, tylko nie mam żadnego białego wężowidła a od dłuższego czasu nic nowego nie wprowadzałem do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężowidło :)

Pożyteczne :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wężowidła żyją w skale, dostajesz je jako gratisy do live rock. wiele większe już raczej nie urosną.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

takie wężowidła żyją w skale, dostajesz je jako gratisy do live rock. wiele większe już raczej nie urosną.

No właśnie. Musiały być bardzo maleńki jak do mnie trafiły, bo jedyny "obcy żywy" kawałek skały ma jakieś 3x3 cm i trafił do mnie pół roku temu. Zbiornik startował na suchej skale i to tak kiepskiej, że bardziej "nieżywym" już chyba nie można być. Mógł być przyczepiony do jakiegoś korala, ale wszystkie przed włożeniem do zbiornika są płukane w Coral Protect a to raczej by mu zaszkodziło.

No nic, ważne że potwierdziły się moje przypuszczenia i jest to wężowidło a nie jakieś paskudztwo.

TomekSz, toż to prawie bomba, nie obawiasz się, że jak się zbuntują to zaczną Cię terroryzować? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.