Skocz do zawartości
Ziemniok

Lampa HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam akwarium o długości 100 cm. Planuję nad nim powiesić lampę podwieszaną ( taki panel) HQI 150 lub 250 W + 4 świetlówki. Jednak nie potrafię znaleźć takiej lampy która nie była by krótsza niż metr.. Same tylko 120 cm i 180 cm.. Proszę o porade czy dostanę taką lampe.

Pozdro


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda firmowa lampe dostaniesz w potrzebnym wymiarze - z swietlowkami 24w dl okolo 70 - 80 cm, z swietlowkami 39w - dl okolo metra


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.?? no oki ale było by w rtej lampie jeszcze HQI - masz jakieś konkretne namiary ? szukałem na allegro i w um um korale.pl, , am

Napisaliśmy w tym samym czasie - uu droga- 935 ojro.. Moze cos tańszego :D


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja jak myslalem nad jakas fajna lampka to znalazlem min TO Tanie nie jest, ale wyglada na porzadne. Ogolnie polecam przeszukanie ebay.de Pozdrawiam,

M.

Edytka: Znalazlem tutaj wersje 250W. Lampa niczego sobie, gorzej z cena :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz panocku dokladnie jaka chcesz, czy jeden zarnik, czy dwa zarniki, jakiej mocy, iluwatowe t5 i ile ich tam ma byc to cos sie wyszuka. co do ceny - lampy firmowe maja to do siebie ze niestety sa cholernie drogie, dlatego sporo ludzi wybiera halopaki ktore sa 10 razy tansze.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom ( albo inna osoba wladajaca niemieckim biegle ) a moglbym prosic o to zebys przeczytal opisy lamp z linkow ktore podrzucilem i powiedzial mi czy jest tam jakies info o zalaczaniu swietlowek - wszystkie cztery jednoczesnie ( czyli troche bez sensu by to bylo ) czy tez zalacza sie je parami ( dawalo by mozliwosc stworzenia namiastki wschodow i zachodow slonca ). Z gory dzieki,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ziemniok

jesli chcesz lampe z 39W t5 to jedyna jaka JA znam jest seria Aquastar Bressleina, tyle ze wersja z 39 watowymi t5 z racji swojej dlugosci ma dwa palniki hqi. wersja z jednym palnikiem hqi jest laczona z 24 watowymi t5 i ma 60 cm dl

@Ocelocik

chodzi Ci o serie INFINITI ? ja mam taka 1x250 + 2 x24t5 i tam osobno zalacza sie hqi i osobno wszsytkie t5-tki. jesli zalezy Ci na wersji z czterema t5 to musze poczytac na firmowej stronie czy same t5 zalacza sie 1x4 czy 2x2 na raz

Edit

wiesz co ? zapomnij, niewiele sie tam z tej strony doczytam. TUTAJ masz wszystkie mozliwe lampy z tej serii. Napisz mi dokladnie jaka lampa z tej seri chodzi Ci po glowie, a ja w poniedzialek zadzwonie do Giesemanna i spytam jak to jest z tym wlaczaniem. Moze byc ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi za mna 1x150W HQI + 4x24W lub 2x150W + 4x54W T5 z seri INFINITI. Jesli uda Ci sie wyciagnac jakies info bede wdzieczny, ale jezeli masz specjalnie po to dzwonic to nie trzeba. Skrobne do nich jakiegos meila po angielsku moze odpisza. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki nurtuje mnie od dłuższego czasu sprawa czy niebieskie świetlówki w podwieszanej lampie są konieczne i czy coś dają poza efektem wizualnym. Przecież świetlówki powinny wisieć jak najniżej lustra wody, natomiast lampa HQI wisi przeciętnie na wysokości 30cm. Czy z tych 30 cm aktynika poza ładnym zabarwieniem coś daje. Nie banalna jest także sprawa ceny lamp AM OL 150 - 800 ta sama lampa z plusem 1700. Tak na prawdę w miarę znośnych cenach znalazłem Weipro LR-100 ale nie wiem czy tutaj jeden PC niebieski coś faktycznie daje no i jak wygląda trwałość tych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harari jezli widzisz efekt wizualny, to znaczy, ze swietlowka dziala :)

mozna nawet z pol metra ustawic switlowke nad powieszchnia wody, z tym , ze powstaje problem skupienia rozproszonego swiatla - cos w stylu lustra doskonalego.. jezli je masz wtedy nic nie ucieknie - daltego stosuje sie rozne ustrojstwa - typu odblysnik.

Najlepiej miec regulacje na kazej swielowce, inaczej mozna duzo stracic - swiatla, to wlasnie kompromis miedzy integralnymi lampami a DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do giesemana, swietlowki sa parami wlaczane. na jednym kablu wisza zewnetzne, na drugim wewnwtrzne


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wildtom - chyba zdecyduje sie na 1x150W + 4x24W Giesmann'a. Fajna lampa. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam mam infiniti 1x250 i 2x24 i jestem (bylem) chooernie zadowolony. nad nowym baniakiem tez bedzie wisiala


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.