Skocz do zawartości
maxiu1990

Korallen-Zucht Cyano Clean

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował produkt Korallen-Zucht Cyano Clean jesli tak prosze o opinie czy jest dobry do stosowania w akwarium zapobiegawczo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja stosowałem na zwalczenie cyano przez prawie miesiąc bez efektu więc jak dla mnie to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z tym badziewiem w moim drugim 25l baniaczku. Zrobiła to przypadkiem pogoda :) Przez wichury wyłączyli mi prąd na 2 dni a mnie nie było w domu. Wracam z zamiarem zrobienia restartu baniaczka a tam czyściutko i tylko kilka małych ognisk na pasku które odessałem na szybkości. Jak do tej pory loozik (2 miesiące) Gdzieniegdzie się pojawia ale odsysam. Korale nie padły, rybka też więc jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem i po jakimś miesiącu cyano znikło stosuje teraz 2 razy w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem cjano stosowałem Cyano Clean, ale też inne zabiegi (zmiana cyrkulacji, inne bakterie, odessania) i cjano ustąpiły. Po paru miesiącach mam małe ogniska cjano mimo zapobiegawczego stosowania Cyano Clean. Podsumowując - nie zaszkodzi, ale zanikanje cjano nie łączę z samym stosowaniem Cyano Clean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZ CC to nie Chemiclean, działa na innej zasadzie i wolniej ale bezpieczniej. Walka może trwać 8 tygodni.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam, cyjano nie bylo duzo (troche na piasku, na spsach, grzybki zoa nie chcialy sie otwierac tak samo briareum). Po 2 tygodniach stosowania wyczyscilo do zera, leje dalej aby zapobiec temu glonowi i poki co nic nie zaszkodzilo. Odpieniacz nie przelewa, po prostu wygoda i bezpieczenstwo :) Krewetki, rybcie i korale ani drgnely :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przechowujecie otwarte buteleczki a balance i cyano clean?
Lodówka czy pod akwa może być?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.