Skocz do zawartości

Historia edycji

pit_i_mat

pit_i_mat

Masa wspólna jest ponieważ drivery i Arduino zasilane są z jednego zasilacza (24V) Między zasilaczem, a Arduino jest przetwornica Step-Down która zbija napięcie do 7V i podłączone jest pod Vin Arduino.

 

Co do driverów...

Opis z Allegro:

Driver LED do diod 3W 700mA.

Driver ma dodatkowe wejście PWM, które pozwala na regulację prądu wyjściowego. Wejście PWM jest zgodne z większością popularnych mikro-kontrolerów np.  Arduino i bez dodatkowych układów pośredniczących można je podłączyć do wyjść sterujących. Bez podłączeniu wejścia PWM driver daje pełne 700mA na wyjściu. Zwarcie do masy ogranicza prąd do 0mA. Driver uzyskuje największą sprawność, kiedy napięcie zasilania jest o ok. 3V większe niż suma spadków napięć na wszystkich diodach podłączonych do wyjścia. Maksymalne napięcie zasilania nie powinno przekroczyć 28V.

 

PARAMETRY:

> Napięcie zasilania 3 - 28V

> Dopuszczalna ilość diod dla 12V:  1 - 3 *3W

> Dopuszczalna ilość diod dla 24V:  4 - 6 *3W

> Układ sterujący: PT4115

> Sterowanie PWM: TAK, wypełnienie, przez zwarcie do masy

>Wymiary (bez pinów): 26*15*11mm

Co do podłączenia... Albo ja coś źle robię, albo źle to opisałem:

- wszystkie plusy, wszystkie minusy, wszystkich driverów spotykają się w jednym punkcie czyli połączenie równoległe

- połączenie pinów sterujących PWM jest połączone szeregowo (cztery szt) i wpięte pod Arduino

- szeregi składające się z 6 diod połączone są pod driver - jeden szereg to jeden driver. Takich szeregów mam 14 i tyle samo mam driverów.

 

Podsumowując... Gdy podłącze zasilanie 24V pod driver bez PWM diody świecą i wszytko jest OK - na tą chwilę nie mogę podłączyć wszystkich driverów pod zasilanie ponieważ nie mam jeszcze tak dużego zasilacza, teraz mogę podłączyć dwa obwody ponieważ mój zasilacz to 24V 2A

 

Normalnie załamka, lampę buduję już z pół roku, a wyłożyłem się na ostatniej prostej :(

pit_i_mat

pit_i_mat

Masa wspólna jest ponieważ drivery i Arduino zasilane są z jednego zasilacza (24V) Między zasilaczem, a Arduino jest przetwornica Step-Down która zbija napięcie do 7V i podłączone jest pod Vin Arduino.

 

Co do driverów...

Opis z Allegro:

Driver LED do diod 3W 700mA.

Driver ma dodatkowe wejście PWM, które pozwala na regulację prądu wyjściowego. Wejście PWM jest zgodne z większością popularnych mikro-kontrolerów np.  Arduino i bez dodatkowych układów pośredniczących można je podłączyć do wyjść sterujących. Bez podłączeniu wejścia PWM driver daje pełne 700mA na wyjściu. Zwarcie do masy ogranicza prąd do 0mA. Driver uzyskuje największą sprawność, kiedy napięcie zasilania jest o ok. 3V większe niż suma spadków napięć na wszystkich diodach podłączonych do wyjścia. Maksymalne napięcie zasilania nie powinno przekroczyć 28V.

 

PARAMETRY:

> Napięcie zasilania 3 - 28V

> Dopuszczalna ilość diod dla 12V:  1 - 3 *3W

> Dopuszczalna ilość diod dla 24V:  4 - 6 *3W

> Układ sterujący: PT4115

> Sterowanie PWM: TAK, wypełnienie, przez zwarcie do masy

>Wymiary (bez pinów): 26*15*11mm

Co do podłączenia... Albo ja coś źle robię, albo źle to opisałem:

- wszystkie plusy, wszystkie minusy, wszystkich driverów spotykają się w jednym punkcie czyli połączenie równoległe

- połączenie pinów sterujących PWM jest połączone szeregowo (cztery szt) i wpięte pod Arduino

- szeregi składające się z 6 diod połączone są pod driver - jeden szereg to jeden driver. Takich szeregów mam 14 i tyle samo mam driverów.

 

Normalnie załamka, lampę buduję już z pół roku, a wyłożyłem się na ostatniej prostej :(

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.