Skocz do zawartości
Kwiatek

Testy Salifert

Rekomendowane odpowiedzi

a propos tlumaczenia kwiatka.

mam test saliferta na Ca i mam pewne watpliwosci.

Kwiatek pisze : "Wsypac 1 lyzke czubata Ca-1 do pojemnika testowego"

w instrukcji po angielsku jest napisane :

"Add 1 level spoon of Ca-1". gdzie tu jest mowa o łyżce czubatej?

i dalej : (low resolution approx.1/2 spoon) : co ja rozumiem, dla mniejszej rozdzielczości (dokładności pomiaru) 1/2 łyżeczki, a nie "(dla lepszych wynikow mozna dodac 1/2 lyzke)."

jesli pomiar wykonany byl w wersji "low resolution" wynik pomnożyc razy 2. (wiec musi byc mniej dokladny).


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziko ma oczywiscie racje. To logiczne, ze stosujac polowe dawki nie osiagniemy lepszej dokladnosci.:p Ktos blednie przetlumaczyl (w kilku testach), dlatego z ta czubata lyzeczka moze tez byc bledne (jestem tego pewien:D). Nie pamietam testu, w ktorym "czubata lyzeczka" bylaby miara objetosci.

Mam ten test Saliferta na Ca i jak juz pisalem, w mojej instrukcji mowa jest o dodawaniu plaskiej lyzeczki (do plaskich 2 ml wody:D).

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie już też głowa boli od tych testów za każdym razem człowiek się dowiaduje co innego (kiedyś Andrzej sprowadził mnie na ziemię z powietrzem w strzykawce i z plastikową końcówką) teraz okazuje się że nie czubata a płaska, :p , a tak na marginesie słowo plaskie źle mi się kojarzy :p.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ze w Polsce nie mozna legalnie sprzedawac czegokolwiek co posiada instrukcje w jezyku obcym a nie posiada w jezyku polskim ?:p Salifert jako 'prywatny import' to jedno, ale np taki Tropic Marin od nowego dystrybutora to drugie (tez nie ma polskich naklejek).

W przypadku wizyty instytucji ukrywającej się pod nazwą PIH w sklepie, moze wystąpić mandat :p)

Od razu zastrzegam, ze mowie tu o sprzedaży przez FIRMY a nie prywatną sprzedaż jakiegoś przedmiotu ktory kupilismy sobie za granicą i sprzedajemy jednostkowo w Polsce np przez Allegro.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

a propos tlumaczenia kwiatka.

mam test saliferta na Ca i mam pewne watpliwosci.

Kwiatek pisze : "Wsypac 1 lyzke czubata Ca-1 do pojemnika testowego"

w instrukcji po angielsku jest napisane :

"Add 1 level spoon of Ca-1". gdzie tu jest mowa o łyżce czubatej?

i dalej : (low resolution approx.1/2 spoon) : co ja rozumiem, dla mniejszej rozdzielczości (dokładności pomiaru) 1/2 łyżeczki, a nie "(dla lepszych wynikow mozna dodac 1/2 lyzke)."

jesli pomiar wykonany byl w wersji "low resolution" wynik pomnożyc razy 2. (wiec musi byc mniej dokladny).

Ja nie tlumacyzlem tych testow :D wrzucilem tylko tlumaczenie.

Sam wsyspuje plaska lyzeczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem czemu skonczyl mi sie ten proszek tak szybko - tez mialem instrukcje z "czubatą łyżką" :D - ciekawe czy to mialo wpływ na pomiar ?

A winny musi być - obojętnie kto mozesz być i ty Kwiatek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
And :

A winny musi być - obojętnie kto mozesz być i ty Kwiatek :D

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

pytanko

1 do testu ca do strzykawki z "gumką" nabieram 1 ml odczynnika czy odczynnika z powietrzem

2po obróceniu jest od dolu gumowy tłok,powietrze ok 1cm i odczynnik

jeśli nabieram odczynnik z powietrzem o żeby nabrać 1 ml odczynnika tłok prawie wychodzi na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Nałożyć plastikowa końcówkę na strzykawkę i nabierać nią Ca-3 dopóki na wskaźniku będzie dokładnie 1,00ml. Wewnątrz będzie trochę powietrza, ale to normalne i nie ma wpływu na wynik testu.

Tak wiec pod uwage bierzesz tlok a nie ilosc odczynnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnosnie testu saliferta na Ca

wykonuje pomiar zgodnie z instrukcja, która miedzy innymi w tym topicu sie znajduje, ale kolor odczynnika wogole sie nie zmienia

z tego co rozumiem instrukcje to odczynnik powinien zmienic kolor z rozowego na niebieski

natomiast u mnie płyn robi sie niebieski odrazu, znaczy zanim dodam Ca-3, a dodawanie Ca-3 nie wywołuje zadnych zmian koloru

wiecie moze o co kaman?

odczynniki:

Ca-1 batch:1008-D

Ca-2 batch:1008-T

Ca-3 batch:1008-K

dodaje: 2ml wody, płaska łyzka Ca-1, 8 kropel Ca-2 i po wymieszaniu odczynnik jest juz niebieski

dodawanie ca-3 nic nie zmienia

z gory dzieki za pomoc


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może data przydatności się skończyła?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2013, nie mam pojecia co jest nie tak

w dodatku w pudełku nie ma nawet instrukcji po angielsku nie powiac juz o polskim;/

czy to moze jakas nowa wersja odczynnikow? (chociaz patrzac na instrukcje po szwabsku to wydaje sie byc to samo co na forum)


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a test nówka sztuka czy to nagle po jakimś czasie używania?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym reklamował


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.