Skocz do zawartości
dawid_jg

wysokie no3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zdecydowanie odstawil te wszystkie dodatki (kropelki), nie masz tak ogromnej obsady, same podmiany powinny wystarczyc. Ale przede wszystkim popracuj nad cyrkulacja, moze nie do konca wymiata detrytus ze skal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao wp 10 chyba nie jest za slabe? Mam ustawione na fale czyli w1 i z moca posrednia. Wydaje mi sie ze to wystarczy na tak male akwarium, no chyba ze sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie jest duze, to i koszt nie bylby chyba nie do ogarniecia, gdyby tak zwiekszyc podmiany z 5 do 10% / tyg. Zawsze to pewna "gwarancja", bo rozcienczanie jest wieksze.

Bez b. dobrego testu na PO4, nie bawilbym sie w jego podnoszenie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę dać rade która ci pomoże ale pewnie nie posłuchasz. Rób tylko podmiany około 10% raz w tygodniu i nic wiecej (oczywiście karm życie). Z czasem będziesz sobie dodawał dodatki do akwarium ale to jak już nauczysz się nic nie robić przy akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej robilem po 10% tygodniowo i mialem problem z dino to radziki mi zebym robil po 5% podmiany bo to male akwa i 10% to za duzo, niektorzy twierdzili nawet ze te 5% to co 2 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz w akwarium i jak ono wyglada. chodzi mi tylko o to ze im mniej sie rak pcha do akwarium to akwarium samo zaskakuje szybciej i dziala bez pomocy człowieka. jak wode dobrze napowietrzasz (to jest bardzo wazne i dlatego tak ludzie lubia miec duze odpieniacze oraz cyrkulatory skierowane na tafle wody) swieca duzo i robia reguralne podmiany to akwarium samo sobie w pewnym momencie radzi z parametrami. Nie wiadomo kiedy mnóstwo naturalnej filtracji sie rodzi rosna rurówki gąbki rokrecaja sie kiełża w kominie i sumpie parametry te Po4 i no3 o ktore tak ludzie sie gorączkuja nagle same spadają do 0 woda sie klaruje glony znikają cuda. Po takim czasie dopiero korale zaczynaja wołac o wiecej papu makro i mikro ale to juz stopniowo sam zobaczysz. W tak malym akwarium jak twoje to przy dobrej soli i jedzonkiem do akwarium nic ci nie potrzeba. Tyle od siebie pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cenne informacje. Czyli mam przejsc na cotygodniowe podmiany 10% i nic oprocz bakterii i pozywki nie lac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam bakterii. Nie wiem w zasadzie po co ludzie leją bakterie do działających akwariów. Dla mnie to nabijanie kasy firmom sprzedajacym bakterie. Wolal bym za ta kase kupić sobie korala rybe lub zostawic na lepsza sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.