Skocz do zawartości
FunWorld

UK - 300 litrów. Test szybkiego dojrzewania.

Rekomendowane odpowiedzi

Doszła kolejna euphyllia (torch) i wrzuciłem skałkę z algami dla spider conch. Zaczynają rosnąć glony włosowe (?), ale na górze wieży, więc tylko turbo i kraby mogą się tam dostać.

Testy bez zmian. Nie mam pewności czy po4 jest 0.03, czy 0. W każdym razie poziom dobry.

JQP1nDvW.png


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno żadnego update'a... Co tam się dzieje w zbiorniku?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dawno nie było update. Sądziłem, że nikogo nie interesuje moje akwarium i eksperyment.

Więc tak. Akwarium ma już niemal dwa i pół miesiąca i tak wygląda:

(zdjęcie na szybko nawet bez czyszczenia szyb)

alwQxrrY.png

Wbrew przewidywaniom niektórych nie miałem dojrzewania takiego jak w innych akwariach. Miałem okrzemki, ale to prawdopodobnie przez wzrastający TDS w wodzie. Nowy system do automatyczne dolewki bezpośrednio z jednostki RO już w drodze. Tymczasem Sera Silicate załatwiło sprawę. SPSy powoli nabierają kolorów. Na zdjęciu jak zwykle wszystko niebieskie, ale już widać co ma być zielone, co niebieskie, a co czerwone. Postęp jest.

Miałem zakwit bakterii jakieś 2 tygodnie temu. Woda mleczna kompletnie. Okazało się, że Rowa PHOS z jakiegoś powodu zaczęła po około 3 tygodniach działania tak wodę zamulać. W necie jest więcej takich przypadków. Wywaliłem Rowe i teraz jadę od dzisiaj na CRESTAQUATICS NP BIO PEARLS - jeszcze nie wiem czy dobre i czy działa.

Do obsady doszedł żółtek i jak można zauważyć dużo SPSów.

Ze strat to nic konkretnego. Jedynie z poważniejszych korali straciłem kolonie True Blue zoa. Miałem je jeszcze w dwóch akwariach i i tak w tym zbiorniku najdłużej przeżyły. NiIe wiem co przyczyną było. Szkoda mi ich, bo to rzadka odmiana i była na początku bardzo okazałą kolonią (100+)

Dodam jeszcze kilka zdjęć z mordkami moich korali:

A z nowych problemów to Bubble algae (valonia?) - te kulkowe glony. Kupiłem Mitraxa, ale ten woli siedzieć na dole, kiedy one są na najwyższym piętrze. Żółtek też tego nie tyka. Będę chyba musiał zacząć je odsysać jakoś.

post-24975-0-25230400-1449677313_thumb.jpg

post-24975-0-08752500-1449677316_thumb.jpg

post-24975-0-86948900-1449677318_thumb.jpg

post-24975-0-27029100-1449677321_thumb.jpg

post-24975-0-05936400-1449677329_thumb.jpg

post-24975-0-69452900-1449677427_thumb.jpg


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek. Gdzie w UK kupujesz życie?. Jakiś lokalny shop czy moze online?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze tych zoasków. Uwielbiam je a niestety u mnie wszystkie umierają. Wątek śledze bo sam byłem zainteresowany tą metodą startu zbiornika. Pozdrawiam

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj2ak - już właściwie nie kupuje, bo nie mam miejsca (4 zbiorniki na full wypełnione) Teraz sprzedaję :)

Wcześniej miałem 3 lokalne sklepy u których wydałem małą fortunę, ale sprzedając korale też odzyskałem dużą część. Kupiłem piłę inland do fragowania (acan, favia, goniopora etc) i fragowałem dodatkowo zoasy, żeby sfinansować inne korale.

inn0vat1on - Zoaski to moje ulubione stwory. Łatwo można kupić rasowe jako kundle i sprzedać je (uczciwie) jako dana (odszukana w necie) odmiana. Często trafiają się okazje. Ostatnio kupiłem pełny SPSów , trąbek i acanów (około 300 główek w sumie - wszystkie a-grade) baniak z około 200 candy apple, 300 bam bam i około 50 fruits loops za 300 funtów. Trzeba dodać się do grup na facebooku i szukać okazji - zazwyczaj przy likwidacji zbiornika.

Wcześniej też miałem problem z umierającymi zoasami. One czasami są bardzo kapryśne. U mnie na przykłąd niezbyt chcą żyć Ricordea, a bardzo żałuję bo je lubię strasznie. może to kwestia czasu i za miesiąc siporax pomoże i już będą się dobrze czuły. Jak chcesz to podeślij mi pół litra swojej wody to Ci potestuje swoim sprzętem. Może coś wyjdzie.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też miałem problem z umierającymi zoasami. One czasami są bardzo kapryśne. U mnie na przykłąd niezbyt chcą żyć Ricordea, a bardzo żałuję bo je lubię strasznie. może to kwestia czasu i za miesiąc siporax pomoże i już będą się dobrze czuły. Jak chcesz to podeślij mi pół litra swojej wody to Ci potestuje swoim sprzętem. Może coś wyjdzie.

Nie ma sensu testować tej wody. Wiem, że parametry są tragiczne. NO3~50, PO4 0.25... Dozuje NoPoX już od dłuższego czasu ale nic sie nie poprawia.

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inn0vat1on może jak nic nie pomaga - jak rozumiem VSV już przerabiałeś - to kup polimery w płynie Aquaforestu jak nie chcesz stawiac reaktora na biopellety.

p.s.

NH4 nie ma prawa być w zbiorniku


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH4 jakieś tam mam ale podle testu red sea to nietoksyczny poziom. Biopellety nie wchodzą w gre jako, że akwarium bez sumpa.

A nad tymi polimerami to faktycznie sie zastanawiam. Myślę, że zaczne dozować jak tylko skończy sie nopox.

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fun world tez mieszkam w UK i w swoim mieście mam 1 mały sklep z korali. Chyba ze innych nie znam ;). Właśnie jestem na etapie kupienia 400l pełnego życia. W zasadzie większość to zoas, xenie itp. Jest też tam nawalone skały co mi się nie podoba. Głównie chodzi mi o akwarium sprzęt bo jest dość drogi a może uda mi się kupić za fajne pieniądze. Skalę będę jakiś czas trzymał w pojemniku ale nie bardzo wiem co zrobić z życiem. Bo zanim rusz nie chce ich trzymać w plastikowym boxie przez parę dni bo raczej nie przeżyją. Co byś polecał mi z tym zrobić?. Gdzie najszybciej w uk mogę sprzedać życie? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inn0vat1on - jak masz NH4 i NO2 to może jednak warto kupić Colony. Powinno zbić je w ciągu godzin, a to zatrzyma obumieranie dalszych korali i produkowanie kolejnego syfu. To trochę błędne koło teraz.

aj2ak - mi z pomocą przyszły grupy na facebooku. Łatwo tam poznać niesamowitych ludzi lokalnych. łatwo też sprzedawać i kupować korale na szybko i w niezłej cenie. na szybko przez neta ciężko. Ja za zoasy bym musiał brać 10% mojej normalnej ceny jakbym chciał szybko sprzedawać na ebay i gumtree.

Bo zanim rusz nie chce ich trzymać w plastikowym boxie przez parę dni bo raczej nie przeżyją. Co byś polecał mi z tym zrobić?. Gdzie najszybciej w uk mogę sprzedać życie?

Jak będą miały temperaturę i cyrkulację to nawet przy kiepskim świetle kilka dni powinny przeżyć. Większość zoa nie jest wybredne, a xenie to ludzie nie potrafią zabić nawet jak chcą :)

Dobry czas na kupowanie, bo teraz ludzie likwidują, bo kase na święta potrzebują. Na wiosnę znów będzie tendencja do zakładania zbiorników. Takie cykle są z tego co zauważyłem.

Najszybciej sprzedasz na ebay, ale za grosze. Na lokalnych grupach fb też bardzo szybko i za dużo lepszą kasę. Są gruby, gdzie licytacje można robić.

Przykład jak to w praktyce wygląda:

3LcYeM3N.png

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak takie lokalne grupy na fb znaleźć ?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisuj w wyszukiwarce na facebook np " Leeds Reefers", " West Yorkshire Reefers" i podobne aquatics, marine, nano -reef i tak dalej. Trzeba kombinować. Z ciekawszych masz:

https://www.facebook.com/groups/141893275979352/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/452179944832410/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/636074113072795/?fref=ts

Jak już Cie dodadzą do grupy, to popytaj jaka najlepsza w okolicy.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa dzięki. Mam jeszcze takie pytanie. A jeśli chciał bym ruszyć od razu jak najlepiej mógł bym to zrobić?żeby zbiornik nie startował od nowa po przeprowadzce?. Jeśli bym ściągną i zabrał powiedzmy 100l wody z tego zbiornika i po powrocie do domu przygotował wszystko, ustawił, wyczyścił, podłączył co by trwało pewnie około dzień-dwa. Ustawił skałę i zasypał nowym żywym bądź normalnym piaskiem ( bo w teraźniejszym zbiorniku nie ma piachu a ja bym chciał mieć) później zalał to tymi 100l i resztę uzupełnił solanka przygotowana przeze mnie to czy miało by to szanse przetrwać?. Musiał bym dodać wtedy jakieś bakterie na początek?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale ja bym wlał połowę dawki zalecanej ATM Colony - to samo co wlewałem do zbiornika z tego tematu. Wydaje mi się, że eśli zrobisz jak opisałeś to może obejść się bez strat. Pamiętaj, żeby piach dobrze przepłukać wcześniej w RO, bo bardzo pyli. Tak czy owak i tak będzie zupa mleczna w zbiorniku na początku, ale lepiej ten czas zminimalizować. Korale nie są aż tak delikatne jak niektórzy mówią. Grunt, żeby warunki przez dłuższy czas były stabilne i w zakresie tolerancji. Jak byłem w tropikach to przy największych odpływach była masa SPSów, które dosłownie wysychały przez kilka godzin jak się poziom wody obniżał. Potem się zabierały do siebie i normalnie żyły.Grunt, żeby zachować zdrowy rozsądek.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... piszesz o zdrowym rozsądku - a gdzie go miałeś wpuszczając tego Heniochusa do takiego wazona ... o Zebrasomie i Hepatusie już nie wspomnę?

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto napisał, że to dla nich miejsce docelowe?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabieram się za stawianie zbiornika na ATM Colony i cieszę się, że znalazłam Twój temat.

To mnie jeszcze bardziej uświadomiło że to działa :D

Chociaż nie planuję tak szybko wkładać LPSów :p

Edytowane przez Hepatusek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam baniaczek sobie radzi?

Ja swój uruchomiłam również na Colony 31.01.16 i do tej pory rewelacja. Zauważyłam, że nowatorskie rozwiązania nie znajdują uznania wśród szerokiej rzeszy akwarystów morskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda mi się postawić większy zbiornik to też będę startował na Colony. Więc podpatruje wasze wątki ;)


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek bez problemu. Wszystko stabilnie i ładnie. Trochę tylko światło jest nierównomierne, bo na samej górze jest zbyt mocne, kiedy na dole jest OK. Przypaliło to trochę niektóre spsy-y, ale to kwestia takiego kształtu akwarium. Chyba podmienię Dsuny z Vertexem i zobaczę różnicę. Ale to po nadchodzącej przeprowadzce.

Hepatusek - tak jak pisałem. Nie mam zamiaru na siłę nikogo przekonywać. Kto chce (jak Ty) to spróbuje i oszczędzi sobie drogi przez jak się okazuje niepotrzebną mękę.

Niektórzy są bardzo zdolni i szybko się uczą, ale nie dopuszczają nowej wiedzy kiedy już poznali jedną szkołę. Ja staram się wyciągnąć z różnych rozwiązań to co najlepsze. Jak się okazuje można to zbalansować.

Przy okazji wkleję zdjęcia baniaka.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy przeprowadzce planujesz większe szkiełko? :)

Ja też nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tego produktu ale cieszę się, że działa.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcie baniaczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę problem jest. Wybraliśmy droższy dom i niestety nadszarpnęło to budżet na większe szkło. Całość się odwlecze z pół roku i wtedy zabudujemy sobie jakieś 800 - 1000litrów w 2 ściany. Sporo czasu jeszcze jest, ale grunt, że są dobre opcje do wyboru.

Zdjęcie przy okazji, bo już ciemno jest.

Edit: Udało mi się znaleźć jakieś zdjęcia sprzed kilku dni:

1psc2wAh.png

Ljxugf40.png

zYMRSBiS.png

A z problemów to te czerwone glony. Będę musiał z nimi powalczyć. Moje ryby, mitraxy ani ślimaki tego nie chcą jeść.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj2ak - już właściwie nie kupuje, bo nie mam miejsca (4 zbiorniki na full wypełnione) Teraz sprzedaję :)

Wcześniej miałem 3 lokalne sklepy u których wydałem małą fortunę, ale sprzedając korale też odzyskałem dużą część. Kupiłem piłę inland do fragowania (acan, favia, goniopora etc) i fragowałem dodatkowo zoasy, żeby sfinansować inne korale.

inn0vat1on - Zoaski to moje ulubione stwory. Łatwo można kupić rasowe jako kundle i sprzedać je (uczciwie) jako dana (odszukana w necie) odmiana. Często trafiają się okazje. Ostatnio kupiłem pełny SPSów , trąbek i acanów (około 300 główek w sumie - wszystkie a-grade) baniak z około 200 candy apple, 300 bam bam i około 50 fruits loops za 300 funtów. Trzeba dodać się do grup na facebooku i szukać okazji - zazwyczaj przy likwidacji zbiornika.

Wcześniej też miałem problem z umierającymi zoasami. One czasami są bardzo kapryśne. U mnie na przykłąd niezbyt chcą żyć Ricordea, a bardzo żałuję bo je lubię strasznie. może to kwestia czasu i za miesiąc siporax pomoże i już będą się dobrze czuły. Jak chcesz to podeślij mi pół litra swojej wody to Ci potestuje swoim sprzętem. Może coś wyjdzie.

Powitac

Chcialem tylko zapytac gdzie w uk pomieszkujesz?

Ja mieszkam w Leeds i dopiero zalozylem moj pierwszy solniczkowy baniak ,ok. 200L bez sumpa i chcialbym sie poradzic w paru kwestiach. Od czytania informacji w necie mam metlik w glowie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newcastle upon Tyne jakbyś był w pobliżu to zapraszam.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.