Skocz do zawartości
FunWorld

UK - 300 litrów. Test szybkiego dojrzewania.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko znajde chwile to postaram sie przyjechac.

Jak tylko znajde chwile to postaram sie przyjechac.

Fajna sprawa dzięki. Mam jeszcze takie pytanie. A jeśli chciał bym ruszyć od razu jak najlepiej mógł bym to zrobić?żeby zbiornik nie startował od nowa po przeprowadzce?. Jeśli bym ściągną i zabrał powiedzmy 100l wody z tego zbiornika i po powrocie do domu przygotował wszystko, ustawił, wyczyścił, podłączył co by trwało pewnie około dzień-dwa. Ustawił skałę i zasypał nowym żywym bądź normalnym piaskiem ( bo w teraźniejszym zbiorniku nie ma piachu a ja bym chciał mieć) później zalał to tymi 100l i resztę uzupełnił solanka przygotowana przeze mnie to czy miało by to szanse przetrwać?. Musiał bym dodać wtedy jakieś bakterie na początek?.

Witaj aj2ak

Jeśli mogę coś dodać to u mnie była podobna sytuacja jeśli chodzi o skałę. Baniak dopiero się szykował a skalę miałem w dużych wiadrach po soli morskiej i żeby zachować jakiś obieg to kupiłem brzęczek i kostki lipowe jak do skimera zeby woda się nie kisila..

Jeśli natomiast chodzi o żywy piasek to jak FunWorld napisał na pewno będzie zupa na początku i nawet nie wiem jak bardzo byś go płukał i tak coś zostanie, czytałem też że nie powinno się płukać piasku bo pozbywasz się bakterii i mikroelementów, jak ja wyrzuciłem swój pierwszy worek z piaskiem do wody to się nogą przezegnalem i pomyślałem co ja najlepszego zrobiłem.....

Później wyciągnąłem wszystkie wkłady z filtra wsadziłem tylko gąbkę i białą włóknine i woda filtrowana sie około 3-4 dni.

Skała i wszystkie zyjatka w niej przetrwały,woda była czysta po kliku dniach i wszystko wyglądało ok.

Ja też mieszkam w Leeds, wiem o dwóch sklepach z morszczyzna jeden jest na Yorkroad Road a drugi na Armley

Edytowane przez Adamus75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.