Skocz do zawartości
MarcinW

Testy \"PRODAC\"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Czy ktoś z was stosuje testy PRODACA ?. Nabyłem ostatnio test na Ca i dokonałem pomiaru....900mg/l ?!?!.Jesli ktoś ma ten test to proszę o odp. na pytanie--Ile sypie się odczynnika nr.2 (fioletowy proszek) ?Całą czubatą szpatułkę, płaską,tylko na jej czubku itd.itp. Czy mozliwy jest tak wysoki poziom Ca w normalnie funkcjonującym akwarium (100l,sump +40l, 15 kg żywej skały,HQi+coralstar, Turbinaria,Plerogyra,Sinularia,Xenia,Zooantusy,Grzyby,strzykwa,slizg, garbik ,Turbo--wszystko pięknie się rozwija.Jeszcze jedno pytanie--jaki moze być powód pojawienia sie rudo-brązowych,śluzowych glonów...?jak się ich pozbyć ?wstępnie zostały odessane z podłoża i ze skał...mam nadzieje że sie juz nie pojawią...trochę sie rozpisałem ale chyba o to chodzi na forum .MARCIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

witam :)

Moje pytanie , czy wogole jakies testy sa potrzebne ?:) po koralach widac co jest z woda nie tak :) naprzyklad - pocillopora reaguje juz na lekko podwyzszony poziom Phosphatu .

Z tego co wiem , to akwarysci z wieloletnia praktyka nie uzywaja testow prawie wogole .

pozdr....

Ps; Czy uzywasz dejonizatora po wyjsciu wody z osmozy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rudo-brazowe, sluzowate glony-moze to cyjanobakterie? u mnie pomogl prosty zabieg: brak karmienia i 10% podmiana wody, znikly i nigdy sie nie pojawily, zwiazane sa glownie ze zwiekszonym poziomem fosforanow w zbiorniku;

sam stosuje testy tropicMarin i Saliferta (raczej powaszechnie uwazane za najlepsze) i choc drogie to sa dokladne i w miare proste (szczegolnie Salifert); tak wysoki poziom wapnia jest mozliwy, bo wszystko jest mozliwe a truth is out there:D tylko, ze zdecydowanie nie jest zalecany:

http://reefkeeping.com/issues/2004-05/rhf/index.htm

to parametry, do ktorych powinienes dazyc; czego uzywasz do utrzymywania parametrow wody? tylko podmiany? podmiany+jakis bufor? kalkwasser? a moze reaktor wapnia lub mieszacz wody wapiennej? bo tylko po ujawnieniu tego mozna rozwazac czy to testy sa do bani (na co stawiam) czy tez cos jest zle ustawionego w mechanice lub w dolewkach

pozdrawiam, MArcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wode to odpowiem za Marcina - Tak :)

co do testow wartos sprwadzac, chocby przy wprowadzeniu nowych zwierzaczkow, a pozatym czasem z czytsej ciekawosci - to moje zdanie

Turbinaria oraz Plerogyra maja sie swietnie wiec raczej poziom Ca jest odpowiedni, ale ta ciekawosc ... :)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Zbyszka 36 i Martinnewa-dzięki za odzew. Na pytanie Zbyszka czy używam dejonizatora --wodę biorę z klubu akwarystycznego a filtr maja tam raczej rozbudowany(dodatkowe moduły przed i na wyjściu z filtra). Wodę biorę tam od dłuzszego czasu a problem pojawił sie dopiero teraz i pierwszy raz .Akwarium ma dwa lata.

Do Martinewa. Czego uzywam do utrzymania parametrow wody?!

-co 2 tyg. podmiana 10% wody (sól INSTANT OCEAN), kupiłem MARINE ENVIRONMENT i teraz na niej chcę bazować..Co o niej sądzicie?

-przez jakiś czas stosowałem Ballinga ale na razie przerwałem bo algi i glony niższe na jednej ze skał rosły jak szalone

-uzupełnianie wyparowanej wody odbywało się metodą kropelkową--baniak 5 litrowy wypełniony wodą z osmozy z małą dawką wapnia i magnezu(to taki mały częściowy Balling żeby nie dodawac od razu dużych dawek Ca i Mg) być może te 900mg/l to pozostałość po Ballingu?--swoją drogą powtarzam!-wszystko rozwija się doskonale np.xenia po 3 tyg .podwoiła swą wielkośc i przeszła na skałki. +jod,stront,molibden i to co w soli.

-filtr to 60 l. sump z 40 litrami wody+6kg.grubego żwiru+miniflotor(najblizszy zakup to lepszy odpieniacz-mimo że zbiera dobrze)+małe refugium w częsci sumpa+biobale+pompa 8x poj.akwarium

Dzięki za zainteresowanie tematem,pozdrawiam Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli wszystko jest okey, to proponuje Tobie zaniesc probke wody do klubu akwarystycznego i poprosic o zbadanie bardziej znanymi testami, wyjasni sie co nie gra-wapn czy test :)

co do odpieniacza (bo w innym topicu piszesz, ze chcesz zmienic) to ja mam zasade: jesli dziala dobrze to po co zmieniac? a o ProTwinie byl juz temat (sam go zaczalem), znajdz w archiwum i poczytaj

pozdrawiam, Marcin

PS co do bioballi-nie wiem, czy dla 2 rybek jest sens ich utrzymywania, po dluzszym okresie zrobia wiecej zlego niz dobrego (tez bylo o tym, poszukaj w archiwum i poczytaj)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.