Skocz do zawartości
Darek S

Jak przykleic tlo ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce przykleic niebieskie PVC z tylu ale za szyba na zewnatrz. Niestety nie moze byc powietrza miedzy tlem a szyba bo z boku nic nie widac a mam narozne akwa. Na co przykleic by bylo na kilka lat i sie nie zepsulo (jak z oleju jadalnego).

Dotychczas przez ponad 3 lata bylo wewnatrz, ale chce w nowym akwa na zewnatrz.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast kleić kup sobie pcv spienione i postaw za zbiornikiem, łatwiej będzie szybe czyścić wtedy


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia samoprzylepna,woda z płynem do mycia naczyń i ściągaczka czyni cuda :D


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffi dobrze gada...potem tylko poczekać 2-3 dni i jest dobrze:) A co do ściągaczki to po to żeby powietrze wypchnąć spod folii.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, taka do szyb z gumką


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie pomyślałem o folii samoprzylepnej :D

Wyrusze na poszukiwania odpowiedniej. W Lublinie chyba nie będzie większych problemów z samą folią - odrobinę gorzej z kolorem, ale cos powinienem dobrać niebiesko-granatowego. Oklejałem kiedyś meble więc wprawę mam by nie było bąbli :D

Początkowo myślałem o spienionym PVC przyklejonym ZA szybą.

BTW teraz w mojej delcie mam wklejone zwykłe tło - takie ze sklepu ZOO (nieprzemakalne, granatowe, rozjaśniane troszkę ku górze) ale pomimo klejenia na silikon - odlazło. (Było odtłuszczone itp) Silikon co gorsza odlazł od tła a nie od szyby ....


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic w kazdy sklepie akwariowym taka folie z obrazkiem, z reguły druga strona jest błękitna ...

Pozdrawiam


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem ładną niebieską folię samoprzylepną. Wystarczył akurat 1 m2 za całe 10 zł :D:) :D

A za płyte PVC zapłaciłbym ze 70zł.

Takie folie z zoologicznego mają ta wadę że są drogie i nie zawsze samoprzylepne. Taka z zoola się właśnie odkleiła :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a może by tak... - pomalować szybkę (od zewnątrz , oczywiście). Sklepy zoologiczne sprzedają odpowiednią do tego celu niebieską farbę .

Co do foli samoprzylepnej to bardzo trudno jest ją idealnie przymocować - albo są bąble , albo fałdy .

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że taką folię bardzo łatwo jest przymocować. Potrezba płyn do mycia szyb ze spryskiwaczem i dobra (nowa ) szp[achelka lub np ekierka (cokolwiek o bardzo równej krawędzi).

Robi się tak:

Spryskać szkło, nakleić folię w miarę równo i potem szpachelką przesuwając ja po folii od srodka klejonego elementu ku krawędziom trzeba wymiatać bąble. Równa krwędź szpachelki wyciska wszystkie bable i inne slady. Płyn do szyb pozwala na to doskonale. Wychodzi idealnie równo bez żadnych zmatownień, zacieków, "pędzli" itp. Próbowałem przygniatrać np ścierką ale były brzydkie ślady przypominające "pędzle" po malowaniu. Wysycha samo.

Polecam folię :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z taką folią się uporałem.

U mnie jest na olej jadalny.

Za pierwszym razem poszło z bąbelkami.

Za mało posmarowałem olejem i dociskałem ściereczką.

Natomiast potem to zerwałem, posmarowałem grubo olejem tło i szkło po czym wymiatałem olej od środka ku zewnątrz. I wszystko jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne tlo (folia samoprzylepna ) pieknie uwydatnia kolory i daje wraenie glebi .. niebieskie tlo tego nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.