Skocz do zawartości
endriu3005

Rowaphos

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam problemu i mysle, ze po prostu trzeba odczekac.

Po co uzywac Rowaphos przy stezeniu PO4 = 0,03 ? Problem z glonami lezy gdzies indziej. Czy dodajesz jakies "kropelki" itp ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam problemu i mysle, ze po prostu trzeba odczekac.

Po co uzywac Rowaphos przy stezeniu PO4 = 0,03 ? Problem z glonami lezy gdzies indziej. Czy dodajesz jakies "kropelki" itp ?

do wwody daje tylko bioptin i biodigest,

na poczatku okolo 4 miesiace w tyl byly glony to dalem rade i mechanicznie sie pozbylem, pozniej musialem troche podniesc zasolenie i mysle ze to byla przyczyna ponownego wyrostu, tylko ze te glony to jakas masakra wyrwac sie nie da paluchami nawet, salarias nie daje nawet rady, spi w nich :smiling: woda ro jest ok przy dolewce bo mam bezposrednio automatyczna, testy w miare i gdzie szukac dalej, bbo widze ze jest im dobrze, gdyby sie zatrzymaley po tej rowie to spoko ale one dalej powoli rosna sobie, moze jeszcze poczekac jak piszesz, ciekawi mnie jeszcze jedno karabol napisal ze daje 500g i moze i ja dam troche wiecej ? nie chce robic wiekszych skokow bo tez walcze z ospa i nie chce juz za bardzo mieszac ostro w akwa

a zaopytam moze powinienem dawac jakies kropelki aby dokaric bakteryjki, bo biodigest jest raz na 2 tyg, na poczatku dawalem ProBios ale przestalem ze wzgledu na pierwsze glony i pozniej nie dwalem, moze zaczac dawac i pomoze ,

Edytowane przez endriu3005 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zawsze w takich przypadkach podnosilem parametry, ze szczegolnym uwzglednieniem b. wysokiego Mg (ps: u mnie bylo obojetne, jakim proszkiem podnosilem Mg, na glony to zawsze dzialalo).

Mozna tez dodatkowo zaprzestac kropelkowania czymkolwiek i rowniez wstrzymac sie od podmian wody. Ta w koncu musi sie wyjalowic tak bardzo, ze rowniez tym glonom nie bedzie ciekawie. Pokombinowalbym tak przynajmniej z 4-5 tygodni.

Bakterie i pozywke dla nich mozna podawac.

Jakie sa wyniki testow i jakimi testami ?

Opis filtracji, itp. w stopce moglyby nam troche pomoc, nigdy nie wiadomo kto co tam w sumpie kisi. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak plukalem w RO tylko trochę. Te mocne zabarwienie i do sama z tym. PO4 adsorbery działają dosyć wolno,zmiany zauważysz dopiero po upływie ok 2 tygodni i dosyć małe. Microbe Lift PR po każdym zastosowaniu.

Mógłbyś napisać skład chemiczny wody? PO4,NO3,MG,CA,KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem teraz testy

salifertem

no3 - 0

kh - 9

ca - 390

nh4 - <0,25

ph - 8,3

no2 - 0

mg - 1340

po4 - < 0,03

mg robilem 1szy raz jbl kropelkowe najpierw mg + ca pozniej ca i ca odjac od mg+ca , czarna magia, kupie saliferta typowo do mg to napisze dokladnie ile jest

Chyba zawsze w takich przypadkach podnosilem parametry, ze szczegolnym uwzglednieniem b. wysokiego Mg (ps: u mnie bylo obojetne, jakim proszkiem podnosilem Mg, na glony to zawsze dzialalo).

Mozna tez dodatkowo zaprzestac kropelkowania czymkolwiek i rowniez wstrzymac sie od podmian wody. Ta w koncu musi sie wyjalowic tak bardzo, ze rowniez tym glonom nie bedzie ciekawie. Pokombinowalbym tak przynajmniej z 4-5 tygodni.

Bakterie i pozywke dla nich mozna podawac.

Jakie sa wyniki testow i jakimi testami ?

Opis filtracji, itp. w stopce moglyby nam troche pomoc, nigdy nie wiadomo kto co tam w sumpie kisi. :thumbup:

pompa 12000l/h

odpieniacz ati250

wata filtracyjna, wymieniam 1-2 dni

refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

ca 390 troche niskie,podnies do 430-440 mg/l.

Mowa byla wczesniej o zasoleniu 1026,czy masz na mysli 1.0260? Czym sprawdzacz zasolenie i jaka temp. ma woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie jak piszesz 1.0260 teraz jest toszke spadlo ale zawsze mam 1.0270, ale zawsze patrze na twardosc wody 35 i tego sie trzymam, temperatura zawsze 25-26 teraz 28 bo walcze z ospa, i zawszebsprawdzam zasolenie i temp, wyrost glonow byl powodem ze za szybko podnioslem sol bo na poczatku mialem troche za niska ok, i teraz walcze z trawskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mocno slona ta twoja solniczka..hihi.

Ja trzymam sie 1.0235 przy 25°C. Pomiary robie duzym areometrem Tropic Marin raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedziano w sklepie, a jezeli bede mial duzo korali to jeszcze wyzej, ja mam refraktomert, oststnio podjechalem na morze troszke wody wziel aby go sprawdzic i pokazal tyle co ja mam zawsze 1.027

Kolega mi podpowiedzial ze tak sprawdze na 100% czy jest dobry

Jeszcze jedno

Masz w akwa euphylie i miękasy, a one nie za bardzo lubią wyśrubowane PO4.

Przy takich koralach, nie wiem co na to koledzy, NO3 (może być oczywiście niższe) nie przekraczać 10, a PO4 0,05-0,08 wystarczy, nie ma co śrubować.

Na glony daj

http://nano-reef.pl/...rias-fasciatus/

Podmiany co tydzień na soli rafowej 10%.

Kontroluj KH i Mg, przy tym co masz Ca pewnie na samych podmiankach wystarczy.

teraz zauważyłem Twoje pomiary NO3 i PO4, czym mierzysz tak z ciekawości i ile czasu ma zbiornik.

pozdr

salifartem i od 6 iesiecy mam akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zasolenie dobre, Ca dobre.

To nie jest powodem glonów więc po co teraz dodatkowo coś mieszać i zmieniać?

Czy mierzyles po4 jakimś fotometrem ( Hanka, Milwaukee)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie dobre, Ca dobre.

To nie jest powodem glonów więc po co teraz dodatkowo coś mieszać i zmieniać?

Czy mierzyles po4 jakimś fotometrem ( Hanka, Milwaukee)?

nie, tylko salifartem, hanka, milwaukee musze troche poczytac o tym bo nawet nie wiem co to jest :baby:

nie wiem co sie stalo ale odpisalem szybciej i dzis widze ze nie dolecialo

Szukam problemu i mysle, ze po prostu trzeba odczekac.

Po co uzywac Rowaphos przy stezeniu PO4 = 0,03 ? Problem z glonami lezy gdzies indziej. Czy dodajesz jakies "kropelki" itp ?

nie, nic nie leje, 2 miesiace temu podnioslem zasolenie i chyba to byl glowny problem, i teraz nie moge je zlikwidowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endriu (Andrzej ?),

chyba warto gdzies dokladniej zmierzyc PO4, jesli Salifert cos pokazuje, to moze go byc wiecej niz myslimy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Endriu (Andrzej ?),

chyba warto gdzies dokladniej zmierzyc PO4, jesli Salifert cos pokazuje, to moze go byc wiecej niz myslimy.

Ok, moze zapytam w sklepie zeby mi zrobili dokladny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.