Skocz do zawartości
barbara

Pytanie do Morszczakow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie,czy Ballinga mozna stosowac caly czas czy tylko w razie zlych parametrow

Badanie 10.09

10.09.06

PH - 8

NO3 - 0

NO2 - 0

KH - 8

NH3 - 0

Zas.1026

CA - 450

Mg - 1500

Wszystkie skladniki kupilam

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Barbaro, Balling w podstawowej wersji służy do uzupełniania Ca, Mg i KH. Wraz ze zwiększaniem obsady w akwarium dzienne spadki będą się zwiększały i trzeba je uzupełniać, kontrolować i nie czekać aż Ca będzie wynosiło 250mg/l tylko codziennie dozować odpowiednią ilość aby te 400-440 mg/l utrzymywać.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chwilowo parametry sa dobre, moze zasolenie jest zbyt wysokie, czym je mierzylas?

Jezeli poziom wapnia i magnezu zacznie sie obnizac mozesz rozpoczac dozowanie.

Do ustalenia ilosci dozowanych roztworow mozesz uzyc kalkulatora umieszczonego na mojej stronie.

http://aquarium.boleslawski.de/Metoda_Ballinga/Kalkulator_Ca_Mg.xls

Pozdrowienia

LB


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barbaro caly czas lejesz nie czekasz na nagle spadki tylko lejesz non stop. Jesli zauwazysz spadek wtedy zwiekszasz dawkowanie. Zacytuje co mi napisal Rah to expert od Ballinga

" Magnez w postaci chlorku magnezu sześciowodnego tj. MgCl2 6H2O dodajesz w ilości 34 g dodatkowo (bez żadnych wymian itd, po prostu jeszcze dosypujesz te 34g) do chlorku wapnia (czyli do tego II roztworu) i wszystko razem mieszasz z wodą RO. Zależnie od zbiornika po kilku miesiącach stosowania ballinga okaże się, czy te 34 g magnezu są wystarczające żeby utrzymać jego poziom ok 1350. Jeśli będzie mniejszy dodaj przy kolejnym rozrabianu roztworów 1-2 gramy magnezu więcej. Ja w tej chwili u siebie daję ok 37 g magnezu, ale to wpływ dużej ilości glonów wapiennych i w ogóle refugium, które mam. Glony potrafią pobrać dużo magnezu, dlatego trzeba je mieć pod stałą kontrolą.

Kiedy miałem jeden zbiornik 250 ltr + oczywiście sump to zacząłem dodawanie roztworów w ilości 60 ml, potem 80 i skończyłem na 120 ml każdego roztworu dziennie.

Równowagę osiągnąłem dopiero po kilku miesiącach. Początkowo zwierzęta przyzwyczajają się do większej ilości wapnia i magnezu i zwiększają jego pobieranie stąd stopniowo trzeba zwiększać ilości dodawanych roztworów do osiągnięcia stanu równowagi"


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.