Skocz do zawartości
BartY

cement CX5 w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zastanawiam się nad zastosowaniem cementu ceresit CX5 w nowym baniaku do klejenia skały, teraz w małym baniaku po każdej podmianie odmulaniu , w ogóle po włażeniu ręki do akwa mam za każdym razem inaczej poukładaną skałę. A teraz pragnę stabilnego podłoża. Cement wiąże bardzo szybko 5-10 minut i jest bardzo mocny, myśle nad zastosowaniem 1-2 szklanek na 300l . skale przez kilkanaście minut się nic nie stanie , jedyne czego się obawiam to poźniejszych efektów. Słyszałem ze to jeden z czystszych cementów bez opóźniaczy itp. Co Wy na to?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartY, a nie myslales o zastosowaniu Poxiliny? Lub innego podobnego kleju? Po zaschnieciu maja gladka powierzchnie i nie nasiakaja woda. A te cementy ktore widzialem (inne niz CX5) to chlona wode. Pamietam tu z forum, ze ktos kiedys stosowal z niezlym skutkiem Poxiline do akwa.

No ale co od cementu niech sie wypowiedza spece.

(gdy ja wzmacnialem wylewke na podlodze, to bylo wielu fachowcow i kazdy sie znal :D )

EDIT:

a tak przy okazji, w google znalazlem http://www.wodan.pl/cards/products/mdrz/t_01.php?b=1#000

ze szybszy w wiazaniu jest chyba CX 1 ?

Albo to http://www.sunbud.com.pl/oferta/ceresit.htm#cx1

nalezy przewinac troche na dol do zastosowan: Materiały do kotwienia i montażu konstrukcji

Sa tam tez opisane (bardzo w skrocie) Wlasciwosci tych materialow.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys czytalem, ze jest taka zaprawa do mocowania kolkow w scianie (to moze byc to o czym napisal Piotr). Podobno b.szybko twardnieje i nadaje sie do akwarium.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mozna by zrobic probe i wrzucic na jakas czas grudke zaschnietego cementu do slonej wody - tylko jakie parametry pozniej mierzyc zeby wywnioskowac, czy cos sie do wody wydziela, czy nie?

Klasyczne akwariowe moga nic nie wykazac, a cos do wody moze sie uwalniac.

Ew. napisac (zadzwonic) do producenta Ceresitu.

Tylko pewnie "zrobia karpia" jak uslysza o ew. wplywie cementu na akwa morskie :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamiętacie o skale DIY- cement + gruz koralowy i moczenie pół roku w RO , a wszystkie podstaki na korale z farm- wszystko cement. poszperam jeszcze troche ale chyba sie zdecyduje zaryzykować. Ewentualnie zaleje tańsza solą i zrobie na poczetku co 2-3 dni 50% podmiany, nie bedę lał całego baniaka tylko tyle by przykryć skałe.

racja CX1 jest jeszcze szybszy.

IMO poksylina to zdecydowanie wieksza chemia niż cement , ale to tylko przypuszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenie:

Poxilina - dobra, ale nie łapie mokrej skały i po pewnym czasie w słonej wodzie zaaczyna się odklejać od skały, na dodatek kiepsko twardnieje w wodzie.

Cement - po związaniu cement nadal się lekko rozpuszcza. Gdy poleży jakiś czas w wodzie widać na jej powierzni warstwę skrystalizowanych soli które pochodzą z cementu.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel, to Ty kiedys robiles jakies takie wielkie akwa na pare tys. litrow?

Czy to nie Ty, a jakis podobny nick?

EDIT:

Dobra :D juz wiem, ze to nie Ty.

Inaczej bys nie pytal (w innym watku) o wytrzymalosc stropu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel2000 - mam Cię robaczku :-) tak podejrzewałem, że Sacro i Cladiella od Ciebie jest na jakimś cemencie.

Dodam, że rosną pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harari,

Tak, to jest mieszanka gruzu koralowego z niewielką ilością cementu.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,osobiście wykonałem kilka skałek jako fundament po LR z cementu portlandzkiego +żwir koralowy.Moczyłem przez około 1,5 miesiąca.Wodę zmieniałem co dziennie.Jałem zwykło kranówkę.Moczyłem ją do momentu aż Ph spadło do bezpiecznych wartości,i o to chodzi w całym moczeniu takich skałek.Cement do pewnego momentu uwadnia się oddając do wody te substancje które tak wysoko podnoszą alkaliczność ciekawe właśnie jak się to ma do takiego szybko wiążącego cementu o jakim piszecie pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.