Skocz do zawartości
Rybkaa

Problem z sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem . Mam akwarium 365l i ciagle skoki wody w sumpie w przegrodzie tam gdzie pompa i dolewka , pompa to deltec 6000 , czy to wina pompy ? czy moze napiecia ? mial ktos kiedys taki problem ? jak go rozwiazac ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wnioskuję ze masz skoki napięcia w sieci ,które są odczuwalne przez twoja pompę objegową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mało danych ..

może przytkany spływ i nagle chlapnie przez rewizję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki a wogule masz zawory na pompę i powrocie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pompie jest zawor kulowy a na splywie bramowy , a falowniki moga powodowac te skoki napiecia ? bo ja juz nie wiem 3 razy dziennie musze zaworem krecic , ze ustawiac ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw poziom wody w kominie tak aby część wody spływała rewizją . Powinno wtedy się uspokoić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 tygodni juz tak jest i jeszcze czesciej musze krecic zaworem . Rewizja scieta pod katem 45 , nic nie jest zatkane , wszystko jest tak jak byc powinno wiec nie wiem skad problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może inną pompę żeby podłączyć i poobserwować co się dzieje? Może to wina pompy właśnie. Od jakiego czasu tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odpieniacz chodzi 24h , nie mam niestety innej pompy a pompa chodzi od poczatku czyli od jakis 2 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rewizję ściętą i poziom wody w kominie ustalony tak, że przelewa się przez rewizję ok. połowy ścięcia to musiałyby być duże wahania wydajności pompy, żeby zmieniał się poziom wody w komorze pompy jakoś zauważalnie...

To ścięcie daje "bufor" jeżeli pompa zwiększy wydajność to trochę więcej się przelewa przez rewizję, a jak wydajność pompy spadnie to trochę poziom wody w kominie spadnie i znowu układ się stabilizuje, a wahania w komorze pompy są, ale są pomijalnie małe.

Jeżeli masz poziom wody w kominie w połowie ścięcia rewizji, a problem nadal występuje to znaczy, że wahania przepływu muszą być bardzo duże i coś nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje na to ze wahania przepływu sa duże tak jak mówisz tylko czym może to byc spowodowane? skoki napiecia? nie wiem już co robić czy kupić stabilizator napiecia czy myślec o nowej pompie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to zmierz woltomierzem napięcie w gniazdku kiedy pompa pracuje normalnie i kiedy ma mniejszą wydajność. Ale trochę nie chce mi się wierzyć żeby skoki napięcia były aż tak duże.

Nie zapowietrza ci się coś w instalacji? może masz jakieś kolanka i zawory gdzie może się zebrać bańka powietrza, która blokuje przepływ?

Albo po prostu pompa szwankuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dopytam czy dolewka jest na czujnikach czy jakoś inaczej


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje na to ze wahania przepływu sa duże tak jak mówisz tylko czym może to byc spowodowane? skoki napiecia? nie wiem już co robić czy kupić stabilizator napiecia czy myślec o nowej pompie :/

Witam

Weź się w garść wszystko można opanować , lecz musisz znać przyczyny. Miałem tak bo wahanie napięcia były rzędu kilku wolt. Ale jak przedmówcy radzili ,dobrze wyreguluj spływ (niech się przelewa przez rewizję i po sprawie) Być może jest inna przyczyna , jaka? Jeśli jest w okolicy jakiś inny doświadczony akwarysta to zaproś. Na pewno problem rozwiąże .

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewka jest z czujnikiem plywakowym i czesto gdy poziomy w kominie szaleja to dolewka albo leje jak glupia bo w komorze pompy spada poziom albo przez pol dnia plywak jest caly pod woda bo tak skoczy poziom.Co do regulacji to nie jest problem bo zaworem bramowym latwo i szybko mozna wszystko ustawic,rewizją też nie mogę sobie pozwolic zeby lało sie jak glupie bo nie idzie spac a i tak to nie wiele daje bo poziomy szaleją,dolewka co chwile sie włącza i po pewnym czasie w calym systemie jest za dużo wody i zasolenie skacze.Dziek uje wszystkim za porady;) a co do napiecia to bedę monitorować miernikiem jakie są skoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.