Skocz do zawartości
lapsiak84

MICRO E AQUAFOREST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu (około 2 m-cy) stosuję Micro E z Aquaforest.

Dozowanie 1 kropla dziennie. A konkretnie po zgaszeniu światła.

Czy istnieje taka możliwość, że to przez ten suplement padły mi Krewetka szkarłatna oraz czyszczaca i calcinus elegans? Czy raczej załatwiły je okrzemki które z kolei nie wiem jak powstrzymać. Prefiltry łacznie z żywica wymieniałem miesiąc temu tds po żywicy pokazuje 000 w sumpie silicarbon a krzemiany jakie mam każdy widzi. Chodz nie do końca wierzę w ten wynik bo jak się okazało test był przeterminowany od kwietnia. Jednak ich obecność widze po brązowym nalocie na piasku.

Dodam tylko że jeszcze pod kątem Micro E to miedź ślimaków np nie wybiła. Mają się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodam tylko że jeszcze pod kątem Micro E to miedź ślimaków np nie wybiła. Mają się wyśmienicie.

Micro E to miedź?</p>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera Silicate próbowałeś ?

Właśnie ten mam.

Micro E to miedź?

Suplement zawiera skoncentrowane metale ciężkie takie jak: mangan, wanad, cynk, nikiel, żelazo, chrom, kobalt, miedź. Pierwiastki śladowe występują w bardzo małych ilościach w wodzie morskiej jednak są bardzo ważne dla hodowli koralowców. MicroE pozwala na dozowanie metali ciężkich we właściwych proporcjach. Dzięki tym pierwiastkom śladowym koralowce będą miały ładne nasycone kolory oraz będą w bardzo dobrej kondycji. Stosując silne odpieniacze białek, które usuwają podczas pracy metale ciężkie, należy dbać o ich regularne uzupełnianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma możliwości by cos Ci wybilo:)

Twoje koralowcr wymagają dodawania mikroelementow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości by cos Ci wybilo:)

Twoje koralowcr wymagają dodawania mikroelementow?

Uznałem że nie zaszodzi seriatoporom, pociloporom, montiporom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie ze nie szkodzi ale najpierw warto zadbać o prawidlowy wyglad skaly,piasku i innych parametrow a potem kolorowac koralowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta - ale chyba kropla na tydzień ? .. a nie co dziennie

W obstrukcji insługi było kropla dziennie na 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym szukał przyczyn w parametrach wody bo masz trochę kosmos,a co do dawkowanie to należy dostosować do akwarium bo każde jest inne, tez na początku trzymałem się skrupulatnie kropelek i instrukcji nie wychodziło mi to na dobre


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.